Василь Фаринник назвав чотири версії зникнення журналіста Василя Климентьєва

2 Грудня 2010
12627
2 Грудня 2010
13:13

Василь Фаринник назвав чотири версії зникнення журналіста Василя Климентьєва

12627
Василь Фаринник назвав чотири версії зникнення журналіста Василя Климентьєва

Заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник в інтерв'ю «Газеті по-київськи» зазначив, що основною версією зникнення журналіста Василя Климентьєва є вбивство на професійному ґрунті.

«З восьми версій зараз ми відмели половину. Можу нагадати, що залишилися. Вбивство у зв'язку з професійною діяльністю - основна версія. Друга версія: вбивство, вчинене родичами Климентьєва через спадщину (він був небідною людиною, на його рахунках - близько $600 тисяч). У Климентьєва були неоднозначні відносини з близькими: одним він щось обіцяв, інші розуміли, що нічого не отримають», - заявив заступник міністра.

«Третя версія: вбити могли боржники - вдома у редактора знайдено чимало боргових розписок. Четверта версія - інсценування. Вона поки залишається, але, швидше за все, відпаде», - зазначив він.

За словами Фаринника, «в основну версію - вбивство на професійному ґрунті - входить підверсія, що могли докласти руку міліціонери».

«У справі вже є колишній правоохоронець Андрій Козир, який працював у міліції Харкова. Він у розшуку у двох справах: одна розслідується, інша вже слухається в суді. Ще до зникнення Климентьєва він "погорів" на злочинах з наркотиками і був звільнений з "органів", потім зник. Його бачили перед зникненням в компанії Климентьєва, і ми не відмітаємо версію, що він міг бути причетним до цього злочину», - заявив заступник міністра.

Фаринник також зазначив, що «водоймище, на якому знайшли човен з його речами, "переорали" вже вздовж і впоперек». «Зараз досліджуються всі невпізнані трупи, знайдені в Харкові і області. А також невідомі тіла, виявлені після 12 серпня по всій Україні», - додав він.

За словами Фашинника, з моменту зникнення Климентьєва тільки в Харкові і області було знайдено 46 невпізнаних трупів чоловіків віку Климентьєва. З них по 35 вже встановлена особа. Решта перевіряються. За іншими областями - 44 невідомих тіла, що підходять за параметрами. Щодо них ще триває перевірка.

 

Нагадаємо, що про зникнення засновника і головного редактора газети «Новий стиль» Василя Климентьєва стало відомо 12 серпня. Із заявою про те, що пан Климентьєв напередодні пішов з дому та не повернувся, до міліції звернулись його близькі родичі.

 

У ході перевірки співробітники міліції встановили, що 11 серпня пан Климентьєв виїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі BMW сріблястого кольору в невідомому напрямі. 15 серпня слідчий відділ Дзержинського районного відділення Харківського міського управління ГУ МВС у Харківській області порушив кримінальну справу за статтею про умисне вбивство зниклого журналіста.

 

17 серпня о 18.00 у човні, який плавав на Печенізькому водосховищі, виявили мобільний телефон Василя Климентьєва.

 

За словами колег журналіста, у червні йому пропонували 10 тисяч доларів за відмову від публікації.

 

Як повідомляла ТК, стурбованість щодо зникненням головного редактора «Нового стилю» висловили Комітет із захисту журналістів, а також представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович. А «Репортери без кордонів» закликали провести ретельне і прозоре розслідування.

 

Президент України Віктор Янукович узяв розслідування справи під особистий контроль і доручив міністру внутрішніх справ і генеральному прокурору зробити «все можливе і неможливе» для того, щоб знайти Василя Климентьєва.

 

25 листопада депутати Європарламенту у своїй резолюції по Україні закликали українську владу уважно розслідувати зникнення журналіста Василя Климентьєва.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12627
Читайте також
03.08.2012 16:36
Наталія Данькова
, Вікторія Білаш
31 114
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду