Кримінальну справу щодо екс-членів Нацради порушено за невиконання ухвали суду та зловживання службовим становищем

9 Листопада 2010
29791
9 Листопада 2010
15:19

Кримінальну справу щодо екс-членів Нацради порушено за невиконання ухвали суду та зловживання службовим становищем

29791
Кримінальну справу щодо екс-членів Нацради порушено за невиконання ухвали суду та зловживання службовим становищем

Телеканал ТВі отримав копію постанови про порушення кримінальної справи за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Національної ради з питань телебачення та радіомовлення під час засідання, що відбулося 27 січня 2010 року.

 

Як писала ТК, про порушення кримінальної справи щодо екс-членів Нацради стало відомо 3 листопада на засіданні Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування розподілу частот Нацрадою у 2005-2010 роках під головуванням Інни Богословської, де про це повідомили представники прокуратури міста Києва.

 

Постанову про скасування попередньої постанови про відмову в порушенні кримінальної справи та про порушення кримінальної справи прийнято 8 жовтня, її підписав заступник генерального прокурора України Віктор Кудрявцев (на сьогодні він уже не обіймає цю посаду).

 

Кримінальну справу порушено за зверненням Ганни Герман. Нагадаємо, Ганна Герман звернулася із запитом до ГПУ ще в лютому 2010 року, коли була народним депутатом. Як прокоментувала тоді «Коммерсанту» пані Герман, у неї були підстави сумніватися у відсутності порушень у процедурі конкурсу і в тому, що він проводився чесно. Також до ГПУ тоді поскаржилися троє членів Нацради, які відмежувалися від підсумків конкурсу, - Віталій Шевченко, Ігор Курус та Оксана Головатенко. Але ГПУ тоді винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Тепер, з огляду на окрему ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня 2010 року до Генпрокуратури про порушення кримінальної справи щодо винних осіб, ГПУ переглянула свою постанову.

 

 


 

 

Кримінальну справу порушено за фактами умисного невиконання службовими особами Національної ради, які займають відповідальне становище, ухвали Окружного адмінсуду міста Києва від 16 грудня 2009 року про заборону Нацраді вчиняти будь-які діїз проведення конкурсу (нагадаємо, та ухвала була винесена за позовом ТВі, який потім відкликав свій позов), а також за фактами зловживання службовим становищем у ході проведення засідання 27 січня, «що заподіяло істотну шкоду авторитету державного органу, а також охоронюваним законом правам, свободам та інтересам юридичних осіб (ТОВ «Телестудія "Служба інформації"» і ТОВ «Телекомпанія "Кіно-ТВ"»)» - тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 382 та ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України.

 

 


 

 

Телеканал ТВі вважає порушення цієї справи Генеральною прокуратурою «в інтересах каналів Хорошковскього прямим проявом цензури та політичного переслідування членів незалежного регулюючого органу». Канал нагадує, що у конкурсі на вільні частоти мовлення від 27 січня 2010 року він став одним з переможців. «Перемога ТВі жодним чином не могла зашкодити інтересам НТН, оскільки НТН уже веде мовлення в тих містах, де ми перемогли. Канал "Ентер-фільм" не міг перемогти в конкурсі, оскільки, відповідно до чинного законодавства, перевагу мав канал ТВі, що виробляє інформаційні та публіцистичні програми», - йдеться в заяві каналу.

 

Канал вбачає в порушенні кримінальної справи «ознаки корупційних діянь і покарання членів незалежного органу за відмову від введення цензури» та має намір надіслати відповідну заяву до Ради Європи, ОБСЄ, Єврокоміссії та в міжнародні громадські організації.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
29791
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду