Янукович обіцяє громадське мовлення

1 Жовтня 2010
18771
1 Жовтня 2010
12:11

Янукович обіцяє громадське мовлення

18771
Громадська гуманітарна рада при Президентові одностайно затвердила концепцію створення суспільного телебачення. В Адміністрації Президента цей документ назвали «революційним кроком, що увійде до історії українських мас-медіа». Члени гуманітарної ради більш стримані в оцінках, а медіа-експерти зазначають, що, в разі реалізації нинішнього проекту, влада фактично збереже контроль над мовленням, яке називатиметься «суспільним»
Янукович обіцяє громадське мовлення

Затверджена концепція передбачає створення суспільного мовлення через два роки. До наглядової ради Національної громадської телерадіокомпанії України входитиме по одному представнику від близько 20 неурядових громадських організацій, які об'єднують не менше 100 тисяч осіб. Також у наглядовій раді має бути по одному представнику від Президента, уряду, кожної фракції парламенту. Всі суперечливі питання між громадськими об'єднаннями вирішуватимуть профільні комітети Верховної Ради.

Президент Віктор Янукович зазначив, що на підставі концепції буде розроблений законопроект, який він направить до Верховної Ради як першочерговий.

Заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман зазначила, що, створюючи громадське телебачення, влада відмовляється від державного телебачення, передаючи державну телекомпанію в руки громадськості. Вона назвала затвердження гуманітарною радою концепції «революційним кроком в українській медіа-системі».

Суспільне мовлення зроблять компромісним і аполітичним?


Натомість член Гуманітарної ради Дмитро Стус вважає ухвалену концепцію компромісною.

«Я думаю, що це необхідний крок у цьому напрямку, - каже він, - бо багато про це говорилися і нічого не робилося. Думаю, що цей крок треба робити. Звичайно, одразу усього не буде».



Член Гуманітарної ради, заступник голови партії «Сильна Україна» Кость Бондаренко, який брав активну участь у розробці концепції, зазначає, що суспільне мовлення не робитиме акцент на політиці. За його словами, «головний акцент робиться на освітні програми, програми, які мають розвивати ті сфери, що лежить у площині не держави, а країни, суспільства».

 



Суспільне мовлення за державний рахунок



Голова парламентського комітету зі свободи слова та інформації депутат-б'ютівець Андрій Шевченко вітає сам факт ухвалення концепції, але має багато застережень.



«Однозначно позитивним є те, що задекларовано намір відмови від державного телебачення і радіо на користь суспільного мовлення. Тобто, не буде паралельних систем, - каже парламентар. - Щодо змісту концепції, я б сказав так: у плані фінансової незалежності оцінка «задовільно», в плані кадрової незалежності - оцінка «погано», в плані редакційної незалежності оцінки немає. Вносити в парламент будуть не концепцію а законопроект, якого ми ще не бачили».



У свою чергу медіа-експерт Отар Довженко стверджує, що запропонована концепція фактично профанує ідею незалежного від влади суспільного мовлення.



«Наша держава в принципі не може не втручатися в те, що вона фінансує, - вважає він. - Це в неї в крові - втручатися. Вона втручається навіть у те, що вона не фінансує, і в те, що фінансує її. А в те, на що вона дає гроші, - держава втручатиметься на 200 відсотків».



На думку експерта, не варто створювати суспільне телебачення на таких засадах, бо потім змінити принципи його функціонування буде значно складніше.

 

Дмитро Штурхало, «Радіо Свобода»

Фото - «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Штурхало, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18771
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
tv_director
4957 дн. тому
Извините, хотел написать "ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ" (механическая ошибка)
tv_director
4957 дн. тому
Я работаю на одной из областных ТРК. Увы, но до сих пор не понятна наша судьба: после расформирования государственных ТРК, что станет с коллективом (понятно, что аппаратура, которая большей частью морально устарела, Киеву даже как металлолом не нужна)? Читал, что областные ТРК будут делать передачи в "общий котёл" бывшей НТКУ. Если государство не вложит солидные капиталовложения в ПОЛНОЕ переоснащение, в подготовку кадров (надо признать ,что специалисты областных ТРК не повышают своей квалификации десятилетиями, очень сложно с кадрами - все специалисты стараются оставаться в Киеве), то из этого ничего не получится. Всё, что смогут создать - это переименовать "ЕРШИЙ НАЦИОНАЛЬНІЙ" в "ПЕРШИЙ ГРОМАДСЬКИЙ" с корпунктами в областях. Будет уволено много фанатов, которые продолжают ещё за 1000 грн. работать с раннего утра до позднего вечера, будет уничтожена система ОДТРК... А, может, дело всё в том, что кому-то хочется частот (аналоговые частоты в Украине уже разделены) и руководство одно - ручное и под каблуком, в Киеве?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду