Журналісти та громадські активісти вимагають пояснень від СБУ

30 Вересня 2010
30569
30 Вересня 2010
12:19

Журналісти та громадські активісти вимагають пояснень від СБУ

30569
Акція руху «Стоп цензурі» та «Демократичного альянсу» під стінами СБУ, що пройшла в середу, мала продемонструвати владі рішучість громадянського суспільства відстоювати свої права. На думку її учасників, це вдалося.
Журналісти та громадські активісти вимагають пояснень від СБУ

«Чи збирає СБУ про мене інформацію?» - так назвали акцію під стінами СБУ журналісти та громадські діячі. Вони вишикувалися в чергу до громадської приймальні СБУ, аби подати заяву з проханням повідомити, чи збирає спецслужба інформацію про них.

 

Акція відбулася у відповідь на скарги представників громадських організацій та правозахисників на спроби СБУ вивідати інформацію про діяльність інститутів громадянського суспільства, акції та критику журналістами можновладців. В тексті своє заяви, як сказала Deutsche Welle директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, вона особисто запитала, чи збирала СБУ впродовж останнього року щодо неї якісь дані, провадила оперативні заходи, прослуховувала телефони та вдавалася до стеження і з якої причини.

 

Коріння з КГБ і євроінтеграція

 

Голова СБУ Валерій Хорошковський публічно визнав, що спецслужби України, Білорусі та Росії походять зі спільного коріння, сказав лідер громадської організації «Центр.UA» екс-віце-прем'єр з євроінтеграції Олег Рибачук. Він оцінив ці слова, як пересторогу президентові України, який нещодавно підтвердив стратегічний курс України на євроінтеграцію. І сказав, що акції протесту громадськості є найкращими ліками проти спроб «переформатувати СБУ в ФСБ-у».

 

В акції взяли участь лише кілька десятків журналістів та громадських діячів. Але один з її учасників, колишній голова архівів СБУ, історик Володимир В'ятрович назвав акцію вдалою. Він нагадав, що це вже не перший вияв організованого громадського спротиву під стінами спецслужби. І закликав громадян «не демонізувати могутність СБУ» і висловлювати свій протест, якщо якась із владних інституцій порушує їхні права. 

 

Олександр Савицький, «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олександр Савицький, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
30569
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду