ОБСЄ укладе звіт із забезпечення свободи діяльності ЗМІ в Україні

21 Вересня 2010
25797
21 Вересня 2010
11:25

ОБСЄ укладе звіт із забезпечення свободи діяльності ЗМІ в Україні

25797
Міжнародні організації занепокоєні ситуацією зі свободою слова в Україні. До Києва їде представник ОБСЄ зі свободи медіа, який має підготувати звіт про забезпечення свободи діяльності українських ЗМІ
ОБСЄ укладе звіт із забезпечення свободи діяльності ЗМІ в Україні

Європейський Союз занепокоєний зникненням українського журналіста Василя Климентьєва. Також міжнародна громадськість збентежена нещодавніми проявами насильства та тиску на представників медіа в Україні. Тому ЄС уважно слідкуватиме за розслідуванням цієї справи. Про це йдеться у заяві ЄС, оприлюдненій на засіданні ради ОБСЄ у Відні.

 

У документі зазначається, що вкрай важливо, аби українські  журналісти могли працювати без страху перед насильством та залякуванням. «Були заяви з боку української влади та президента України, що ними надаватимуться всі можливі форми допомоги журналістам. Були гарантії  щодо свободи слова в Україні. Ми дуже сподіваємося, що те що обіцяв президент буде виконано», - сказав Deutsche Welle прес-аташе Представництва Євросоюзу в Україні Девід Стулік. Він повідомив, що у жовтні Київ відвідає представник ОБСЄ зі свободи медіа Дуня Міятович. Метою її візиту стане збір свіжої інформації щодо стану свободи слова  в Україні. Вона спілкуватиметься з урядовцями, представниками громадянського суспільства, а також журналістами, аби скласти для Євросоюзу об'єктивну картину того, що зараз відбувається з українськими ми ЗМІ.

 

Європейці оцінять український закон про суспільне мовлення

 

Натомість український президент Віктор Янукович вважає забезпечення свободи слова в Україні болючим питанням. Він впевнений, що розробка концепції громадського телебачення, а потім - і радіомовлення, буде вирішена шляхом прийняття Верховною радою відповідного законопроекту. Девід Стулік зазначив, щойно цей закон ухвалять Європейський союз та Рада Європи відразу дасть його правову оцінку щодо відповідності європейським демократичним стандартам. «Справа впровадження суспільного мовлення є також предметом взаємних домовленостей між Україною та ЄС», - наголосив він.

 

Лілія Гришко, «Німецька хвиля»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Лілія Гришко, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
25797
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду