Держкомтелерадіо: редакторам комунальних ЗМІ не обов’язково звітувати про свою партійність. Це тільки рекомендація
Проект Типової угоди про невтручання в редакційну політику комунальних ЗМІ носить суто рекомендаційний характер, не є обов'язковим для застосування, та не обмежує право редакцій друкованих ЗМІ самостійно визначати зміст відповідних редакційних угод із співзасновником (співзасновниками). Про це ідеться в коментарі голови Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Юрія Плаксюка, який отримала ТК.
«Проект Типової редакційної угоди між співзасновниками ЗМІ та його редакцією щодо гарантій невтручання у редакційну політику було розроблено Державним комітетом телебачення та радіомовлення України за результатами участі у засіданні розширеного секретаріату Національної спілки журналістів 16 липня 2010 року, на якому учасники висловили побажання розробити рекомендації зазначеної Типової угоди для використання в роботі до прийняття Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Будь-яким нормативно-правовими актами зазначений проект Типової Угоди не затверджувався», - коментує Юрій Плаксюк.
Нагадаємо, суспільний резонанс викликав зокрема пункт угоди, в якому редактори комунальних ЗМІ мають вказати свою партійність.
«Типова угода зобов'язує всіх головних редакторів у місячний термін повідомляти засновникам видання про своє членство в політичних партіях і громадських організаціях. Крім того, в угоді є така вимога "у випадку зміни власних поглядів редактор повинен негайно письмово повідомляти про це власника"», - сказав Микола Чернотицький, головний редактор газети Сумської міськради «Суми і сумчани», депутат Сумської міськради .
Голова НСЖУ Ігор Лубченко різко негативно охарактеризував текст типової угоди, розісланої Держкомтелерадіо, а пункт про партійність редакторів назвав таким, що суперечить Конституції України. За його словами, Держкомтелерадіо не врахував побажань НСЖУ при складанні тексту угоди.
«Детектор медіа»