Юристи: суд завершиться не на користь 5 каналу та ТВі
Засідання у четвер Київського апеляційного адміністративного суду, скоріш за все, завершиться не на користь 5 каналу та ТВі, таку думку в інтерв'ю DW висловили незалежні правники. Непрозора процедура конкурсу, на якому розподілялися частоти на мовлення майже по всій Україні, додає правових аргументів групі «Інтер» у її суперечці з 5 каналом та ТВі. Водночас складність цієї процедури та суперечливість обставин, за яких відбувся конкурс на здобуття частот на загальнонаціональне мовлення, дозволяє знайти аргументи на користь будь-якої сторони. Так сказав юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.
Крім того, він вважає, що перехід України на цифрове мовлення ставить перед телебізнесом питання доцільності відстоювання здобутих на одному з останніх конкурсів аналогових частот: «Чи буде можливість забезпечити ще й ці два телеканали загальнонаціональним покриттям у цифровому форматі, поряд із іншими каналами, які вже є загальнонаціональними і будуть переходити на цифрове мовлення? Чи буде цей процес проблемним, чи ні - це, мабуть, більше технічне, ніж юридичне питання».
Рейдерство - риса українського медіа-ринку
Тим часом, журналістський рух «Стоп цензурі!» та ще ціла низка громадських рухів вважає позов групи «Інтер», власником якої вважається нинішній голова СБУ та член Вищої ради юстиції Валерій Хорошковський, наступом влади на свободу слова і оголосила про намір пікетувати судове засідання. Про цілковиту підтримку руху «Стоп цензурі!» перед судом заявила Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу України.
«Як і в бізнесі, рейдерство стало невід'ємною ознакою вітчизняного інформаційного ринку», - так пояснили цей крок підприємницькі організації у своєму відкритому листі.
Олександр Савицький, «Німецька хвиля»
Фото - «Німецька хвиля»