Олександр Мартиненко прогнозує, що тема медіа не буде пріоритетною для Громадської гуманітарної ради Януковича
Член Громадської гуманітарної ради при президенті України, генеральний директор інформаційної агенції «Інтерфакс - Україна» Олександр Мартиненко прогнозує, що медійні питання не будуть пріоритетом діяльності цієї ради. Таку думку він висловив, коментуючи «Детектор медіа» перше засідання ради, яке відбулося 13 травня.
«Справа в тому, що ця рада об'єднує багато різних людей, значною мірою це науковці, культурні діячі, спортивні діячі. Власне, темі медіа великої уваги не приділяли. І я не думаю, чесно кажучи, що це буде пріоритетом діяльності цієї ради. Тому що там, приміром, багато говорилося про Канів і про необхідність перетворення Шевченківського заповідника», - відзначив він.
За словами Олександра Мартиненка, засідання складалося з промови президента і виступів п'яти-шести членів ради. «За великим рахунком, ніхто, крім Януковича, про медійні питання не говорив. Говорили про інші речі - гуманітарні в цілому, питання освіти, науки, культури», - уточнив він.
Як повідомляла ТК, Віктор Янукович заявив, що не допускатиме тиску на медіа і журналістів та сприятиме свободі ЗМІ. Окремо він наголосив на необхідності створення суспільного телебачення і радіомовлення. Ця теза знайшла своє відображення в протоколі засідання, прийнятого за основу. Як повідомив Олександр Мартиненко, протокол містить пункт: «До 1 липня підготувати до розгляду на засідання Громадської гуманітарної ради питання щодо створення громадського радіо і телебачення». «Я так розумію, що в Ганни Миколаївни (Герман) є якісь ідеї з цього приводу, і вона готуватиме законопроект про суспільне телебачення і радіо», - додав він.
Нагадаємо, в інтерв'ю «Детектор медіа» заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман сказала, що Громадська гуманітарна рада займатиметься, зокрема, питаннями, якими раніше опікувалася Національна комісія з утвердження свободи слова, ліквідована Віктором Януковичем. «При президентові Ющенку було організовано дуже багато комісій, які майже ніколи не збиралися. Ми їх ліквідували й утворили Громадську гуманітарну раду. До неї від журналістів увійшли кілька представників. Вони і будуть займатися проблемами свободи слова, будуть утворювати робочі групи із залученням журналістів та експертів із вітчизняного й міжнародного медійного середовищ. Тобто у Громадській раді є журналістська секція», - заявила вона.
Як писала ТК, президент своїм указом включив до складу Громадської гуманітарної ради директора інформагенції «Інтерфакс-Україна» Олександра Мартиненка та спеціального кореспондента «Вікон-новин» каналу СТБ Ольгу Червакову. Однак згодом Ольга Червакова заявила, що не має відношення до цієї ради. На першому засіданні її не було, а єдиним представником медійної спільноти був Олександр Мартиненко. Йому не відомо, чи будуть включати до ради когось іншого замість неї.
«Детектор медіа»