IFEX занепокоєна загостренням ситуації в Україні

13 Травня 2010
12665
13 Травня 2010
15:06

IFEX занепокоєна загостренням ситуації в Україні

12665
IFEX занепокоєна загостренням ситуації в Україні

Міжнародна асоціація захисту свободи слова (IFEX) занепокоєна загостренням ситуації зі свободою слова  в Україні.  Про це йдеться у відкритому листі за підписами International Press Institute (Международний інститут преси, Австрія), Freedom House (Фрідом хаус, США), Canadian Journalists for Free Expression (Канадські журналісти заради свободи слова, Канада), Associação Brasileira de Jornalismo Investigativo (Бразильска асоціація журналістики розслідувань)  та інших членів IFEX.


 

«Ми приєднуємося до наших українських колег та журналістів, які викривають цензуру, та вимагаємо, щоб українська влада припинила втручатися до роботи ЗМІ», - зазначено у листі, текст якого наведено нижче:

 

«Моніторинг, який здійснюють Інститут масової інформації (ІМІ) та інші організації,  свідчить про різке звуження поля свободи слова в Україні після приходу до влади у лютому 2010 року Президента Віктора Януковича. Різко зростає кількість нападів на журналістів, послаблюється редакційна незалежність провідних медіа. Журналісти заявляють про заборони на висвітлення в ефірі певних тем та про прямий тиск топ-менеджменту телеканалів за формування інформаційної політики.



6 травня 2010 року журналісти інформаційної служби національного телеканалу «1+1» висловили у відкритому листі протест проти запровадження цензури: «Нам заборонили висвітлювати певні теми і події. Наші сюжети, у яких присутня критика чинної влади, з політичних міркувань знімають з ефіру. Остаточне рішення щодо виходу матеріалу в ефір приймається не редактором випуску, і навіть не шеф-редактором ТСН, а  Гендиректором 1+1».



 Також ми занепокоєні нещодавніми спробами позбавити частот телеканал TVi. Про свої права на ці частоти заявив його  конкурент, канал «Інтер», що, за певною інформацією,  належить жінці голови Служби безпеки України (СБУ).  Цей канал звернувся з відповідним запитом до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Такий вид адміністративного утиску  перешкоджає свободі ЗМІ; незалежні ЗМІ і Національна рада з питань телебачення та радіомовлення мають вільно працювати, згідно процедур та політики телерадіоіндустрії.



7 травня 2010 року про системну цензуру також заявили журналісти телеканалу СТБ. В окремому відкритому листі вони заявили, що після президентських виборів  «почали зміщати акценти в репортажах, пов'язаних із діяльністю міністра освіти Дмитра Табачника, тем УПА та Голодомору».



У квітні влада спробувала обмежити доступ ЗМІ до прес-конференції Президента Україні ти його російського колеги в Харкові. Провідному журналісту з незалежного інтернет-видання  «Українська Правда» Мустафі Найєму не дозволили бути присутнім на прес-конференції, посилаючись на брак акредитації. Під час прес-конференції було оголошено історичні для суверенітету країни угоди, що намічають спільні домовленості щодо нафтового та газового сектору країни та продовжують термін присутності російської військової бази в Україні. Журналістам не дали поставити критичні питання про ці угоди.



Ми цілковито засуджуємо систематичний підрив незалежності ЗМІ в Україні та закликаємо органи влади та менеджмент ЗМІ вжити наступних кроків, щоб відновити віру у вільну пресу цієї країни - наріжний камінь будь-якої дієвої демократії.



1) Ми закликаємо владу України утриматися від будь-якого втручання, що підриває незалежність ЗМІ;



2) Ми закликаємо менеджмент ЗМІ, включно з керівниками телеканалів СТБ та «1+1», припинити втручатися до редакційної політики та дозволити редакціям незалежно висвітлювати суспільно важливі теми;



3) Ми закликаємо журналістів та ЗМІ сформулювати принципи прозорої редакційної політики, що гарантує свободу преси, та дотримуватися їх;



4) Ми заохочуємо журналістів повідомляти про факти втручання в їхню роботу організаціям, що здійснюють моніторинг ЗМІ, згідно з положеннями, зазначеними в редакційній політиці медіа, в яких вони працюють;



5) Ми закликаємо міжнародні організації публічно підтримати цю заяву та висловити солідарність у боротьбі українських журналістів за вільну пресу.


Київ, 10 травня 2010 р.


 

ІМІ/ IFEX



Члени IFEX, що підтримали звернення (збір підписів триває):



International Press Institute (Международний інститут преси, Австрія)



Freedom House (Фрідом хаус, США)



Canadian Journalists for Free Expression (Канадські журналісти заради свободи слова, Канада)



Associação Brasileira de Jornalismo Investigativo (Бразильска асоціація журналістики розслідувань)



World Press Freedom Committee (Всесвітній комітет свободи преси, США)



Comité por la Libre Expresión (Комітет заради вільного виловлювання, Іспанія)



Exiled Journalists Network (Мережа журналістів у вигнанні, Сполучене королівство)



Association of Caribbean Media Workers
(Асоціація працівників ЗМІ країн Карибського басейну)



Bahrain Center for Human Rights (Центр прав людини Бахрейну)



Center for Media Studies & Peace Building (Центр медіа досліджень та побудова миру, Ліберія)



Federation of Nepali Journalists (Федерація непальських журналістів)



Globe International (Глоб інтернешнл, Монголія)



Independent Journalism Center
(Центр незалежної журналістики, Нігерія)



Maharat Foundation (Skills Foundation)



Media, Entertainment and Arts Alliance (Медіа, альянс розваг та мистецтв, Австралія)



Media Institute of Southern Africa
(Медіа інститут Південної Африки)



Media Rights Agenda
(Програма медіа прав, Нігерія)



Pacific Freedom Forum (Форум свободи країн Тихоокеанського басейну)



Pacific Islands News Association (Новинна асоціація островів Тихого океану, Фіджі)



Pakistan Press Foundation (Фонд преси Пакістану)



Thai Journalists Association
(Асоціація тайських журналістів, Таіланд)»

 

Як повідомляла ТК, раніше своє занепокоєння щодо заяв про цензуру в українських ЗМІ висловили представники Європейської федерації журналістів та Європейськоїа групи Міжнародної федерації журналістів

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12665
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду