Депутати заборонили соціальній рекламі працювати на вибори

14 Квітня 2010
9513
14 Квітня 2010
15:37

Депутати заборонили соціальній рекламі працювати на вибори

9513
Депутати заборонили соціальній рекламі працювати на вибори

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №3002 «Про внесення змін до закону "Про рекламу"» (щодо ідентифікації соціальної реклами та регулювання окремих видів рекламної діяльності політичних партій та громадських організацій)».

 

Документом передбачається встановити, що посилання на рекламодавця соціальної реклами є обов'язковим, якщо ним є державний орган таабо орган місцевого самоврядування. Посилання має займати 10 відсотків площі (обсягу) рекламного повідомлення. Натомість громадські організації мають право вибору, чи вказувати свої дані в соціальній рекламі.

 

Ініціатори законопроекту: Олена Кондратюк, Ганна Герман, Олег Зарубінський, Микола Баграєв, Юрій Стець.

 

Відповідно до проекту, соціальна реклама, яка розповсюджується на замовлення органу державної влади таабо органу місцевого самоврядування, їх посадових, осіб не повинна містити інформації, яка сприяє формуванню і підтриманню обізнаності, інтересу до певної політичної партії, виборчого блоку, їх програм, угод, політичних заходів, які проводяться чи підтримуються ними, керівників або членів певної політичної партії, виборчого блоку.

 

Не вважається соціальною рекламою інформація, спрямована на досягнення суспільно корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку, якщо така інформація слугує цілям спонукання виборців голосувати за або проти певного суб'єкта виборчого процесу чи містить посилання на програму певної політичної партії, виборчого блоку, політичні заходи (діяльність), які проводяться чи підтримуються ними, керівників або членів певної політичної партії, виборчого блоку.

 

«За» відповідне рішення проголосували 353 депутати з 422 зареєстрованих в залі.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9513
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Десперадка
5144 дн. тому
Вовремя, как раз после выборов, ага.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду