Нагороди IWMF за мужність отримали журналістки з Білорусі, Камеруну та Ірану

16 Жовтня 2009
11805
16 Жовтня 2009
09:10

Нагороди IWMF за мужність отримали журналістки з Білорусі, Камеруну та Ірану

11805
Нагороди IWMF за мужність отримали журналістки з Білорусі, Камеруну та Ірану

Щорічну нагороду Міжнародного фонду жінок у ЗМІ (IWMF) «За мужність у журналістиці» отримали журналістки з Білорусі, Камеруну та Ізраїля. Про це повідомляє прес-служба IWMF.

 

Нагороду отримала білоруська журналістка Ірина Халіп, яку часто заарештовує та допитує міліція. 41-річна кореспондентка та редакторка працює у мінському бюро «Новой газеты».

 

Відзначило журі і радіожурналістку з Камеруна Агнес Тайє, чиї репортажі про права людини та свободу преси мало не коштували їй життя. 29-літня репортерка радіо- і телеканалу Canal 2 International готує гострі матеріали на тему прав людини та свободи преси. Нерідко у її новинах фігурують чиновники, яких звинувачують у некомпетентності та причетності до корупції.

 

Також нагороду отримала правозахисниця Джіла Баньяхуб. За свої переконання вона не раз потрапляла за грати. З9-річна журналістка та публіцистка постійно критикує уряд Ірану та виступає проти соціальних утисків. Кілька інформагентств Баньяхуб було закрито за сприяння уряду. Її вже не вперше піддавали її жорстокому побиттю та арештам. В останній раз разом з Баньяхуб заарештували і її чоловіка. Баньяхуб - автор книги «Журналісти Ірану». Готується до друку її наступна книга, в якій викладено документальні свідчення жінок-в'язнів.

 

«Ці чудові журналістки зробили вибір на користь висвітлення новин в трьох країнах, де пошук правди ставить їх під загрозу арешту, фізичної розправи і навіть смерті», - голова комітету Фонду з присудження нагород Courage in Journalism Awards Джуді Вудраф.

 

Фонд International Women's Media Foundation засновано 1990. Це розгалужена глобальна мережа, що опікується правами жінок у ЗМІ як способу відстоювання свободи преси в 130 країнах світу.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11805
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду