Дев’ята річниця загибелі Георгія Гонгадзе

16 Вересня 2009
38550
16 Вересня 2009
09:03

Дев’ята річниця загибелі Георгія Гонгадзе

38550
Київ – Минає дев’ять років відтоді, як загинув журналіст Георгій Гонгадзе. На Майдані незалежності у Києві журналіста згадають хвилиною мовчання. Розслідування у справі Гонгадзе триває. У Києві відбудеться вже традиційна акція пам’яті загиблих журналістів. З 2005 року захід організовують небайдужі до розслідування справи Гонгадзе. На акції заборонено будь-яку партійну символіку чи гасла на підтримку певної політичної сили.
Дев’ята річниця загибелі Георгія Гонгадзе

Журналісти вимагають покарати винних

Журналіста Георгія Гонгадзе викрали 16 вересня 2000 року. Згодом на Київщині знайшли його обезголовлене тіло. Вісім років потому винними у вбивстві Гонгадзе визнали трьох колишніх співробітників Міністерства внутрішніх справ. Головного підозрюваного - генерала Олексія Пукача, який протягом тривалого часу перебував у розшуку, оперативники затримали у липні цього року. Замовників убивства досі не встановлено.



У справі Гонгадзе досі більше запитань, аніж відповідей. За перебігом розслідування нині стежать журналісти в усьому світі. У 9 річницю вбивства Георгія Гонгадзе міжнародні журналістські організації закликають українську владу поновити пошуки замовників вбивства і порушити кримінальні справи проти високопосадовців, які протягом тривалого часу перешкоджали слідству.



Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар вважає, що успішне розслідування справи Гонгадзе не лише доведе, що в Україні існує справедливий суд, а й поверне довіру до політичної влади.



«Це великий тест для України, чи складеться вона як держава. Якщо замовники таки будуть покарані, це визначить суттєві зміни в країні, суспільстві і політикумі: що більше жоден політик не посміє робити настільки серйозні злочини», - каже Вікторія Сюмар.



Пукача поки не можна віддавати до суду

Затримання генерала Олексія Пукача поки не дало очікуваних результатів. За час допиту у Генеральній прокуратурі затриманий вказав на місце, де закопали голову журналіста, і нібито назвав слідчим замовників убивства.



Адвокат вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко переконана: справу Пукача поки не можна передавати до суду - інакше тоді замовників убивства ніколи не покарають.



«Щойно будуть експертні висновки, відразу Генпрокуратура планує віддати справу Пукача до суду - це єдиний шлях «убезпечити» замовників від відповідальності. Генерала Пукача тривалий час називали тією ланкою, яка зв'язує замовників і виконавців. Як тільки ця ланка уже буде в суді повторювати свідчення без імен то додаткової інформації від цієї ланки ми вже ніколи не одержимо», - додає Валентина Теличенко.



Акція пам'яті загиблих журналістів проходитиме у Києві біля Головпоштамту. Як і в попередні роки, учасники згадуватимуть прізвища усіх загиблих українських журналістів. Опісля відбудуться дев'ять хвилин мовчання - за кількістю років, які минули з дня зникнення Георгія Гонгадзе.



Олена Ремовська,  «Радіо Свобода»

 

Фото - http://www.radiosvoboda.org/

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олена Ремовська, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
38550
Читайте також
11.03.2010 12:21
Олександр Народецький, «Радіо Свобода»
31 499
17.09.2009 10:40
Артем Скоропадский, «Коммерсантъ-Украина»
34 529
17.09.2009 09:14
Зоряна Кріт, «Україна молода»
37 189
16.09.2009 19:23
Сергій Лещенко, «Українська правда»
40 919
16.09.2009 15:12
Євгенія Клочко, Богдан Цюпин, Бі-бі-бі
34 433
16.09.2009 13:03
Александр Ильченко, Александр Корчинский, газета «Сегодня»
28 567
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Vladislav Synyahovskyy
5576 дн. тому
Перша громадська акція "Знайдіть журналіста Георгія Гонгадзе" відбулася на Майдані у суботу зранку 22 вересня 2000 року. Протягом усього того тижня ще була надія, що Георгій знайдеться.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду