Мінтранс вимагає від «Фактов» спростування інформації про «Аріану», яку сам же прокоментував газеті
Міністерство транспорту і зв'язку України на офіційному сайті опублікувало звернення до головного редактора газети «Факты и комментарии» Олександра Швеця з вимогою спростувати інформацію, опубліковану 15 травня в матеріалі Олександра Левіта «Ходят разговоры, что моряки на "Ариане" устроены неофициально, а левые деньги наниматели кладут себе в карман».
На думку Мінтрансу, у матеріалі висловлені звинувачення на адресу ДП «Укркрюїнг» та викривлено ситуацію щодо інформування родичів українських моряків судна «Аріана», котре знаходиться в полоні сомалійських піратів. Також чиновники обурені тим, що автор, посилаючись на слова матері другого механіка судна «Аріана», акцентує увагу читача на тому, що начебто моряки від «Укркрюїнга» влаштовані «неофіційно», а «ліві гроші роботодавці кладуть собі в кишеню».
Наводимо текст заяви повністю:
Головному редактору
газети «Факты и комментарии»
Швецю О.Ю.
Шановний Олександре Юхимовичу!
У газеті «Факты и комментарии» від 15 травня 2009 року у рубриці «Політика» була опублікована стаття «Ходят разговоры, что моряки на «Ариане» устроены неофициально, а левые деньги наниматели кладут себе в карман» Олександра Левіта. У даному матеріалі було висловлено низку звинувачень на адресу ДП «Укркрюїнг» та викривлено ситуацію щодо інформування родичів українських моряків судна «Аріана», котре знаходиться зараз у полоні сомалійських піратів.
Зокрема, у матеріалі сказано, що родичі моряків «нарікають на відсутність інформації про долю рідних». Зауважимо, що 11 травня 2009 року відбулась зустріч представників українського державного підприємства по працевлаштуванню працівників морського і річкового транспорту «Укркрюїнг» із родичами моряків судна «Аріана», що знаходиться у полоні сомалійських піратів. Родичам була надана вся наявна інформація, отримана від судновласника, а також було повідомлено, що капітан судна телефонував рідним. За словами капітана, всі члени екіпажу почувають себе нормально. На судні є достатній запас пального, продуктів харчування та питної води. Під час зустрічі рідними моряків жодного нарікання на відсутність інформації не було висловлено.
Нагадуємо, що ДП «Укркрюїнг» відкрило гарячу лінію: 8 (048) 776 22 10. За цим номером телефону можна дізнатись останню інформацію з приводу становища захоплених моряків на судні «Аріана».
Автор матеріалу, посилаючись на слова матері другого механіка судна «Аріана», акцентує увагу читача на тому, що начебто моряки від «Укркрюїнга» влаштовані «неофіційно», а «ліві гроші роботодавці кладуть собі в кишеню». Насправді, майже всі члени екіпажу працевлаштовуються за посередництвом ДП «Укркрюїнг» уже по 5-6 років. Наприклад, капітан судна - із 2002 року, а старший механік - із 1996 року. Твердження, що вони влаштовані неофіційно - є абсурдним.
Також, за контрактом, судновласник щомісячно оплачує послуги ДП «Укркрюїнг» (агентську винагороду) і переводить кошти на офіційний рахунок в українському банку. Із отриманих грошей підприємство платить податки та відрахування у всі фонди згідно із законодавством України.
Окрім того, всі члени екіпажу застраховані від нещасних випадків. Перед виходом у рейс кожен моряк підписує лист ознайомлення із страхуванням. У даному разі страховою компанією була P&I England.
Щодо зустрічі 11 травня автор пише, що «процедура проходження у приміщення державної установи нагадувала допуск на таємний об'єкт». Безумовно, будь-яке підприємство має свою процедуру пропуску на власну територію. Водночас, підкреслюємо, що зустріч влаштовувалась для родичів моряків, а не для представників ЗМІ.
Завершує автор матеріал абзацом:
«Днями пірати дозволили капітану «Аріани» Геннадію Воронову зателефонувати рідним. Він підтвердив, що судно стоїть біля узбережжя Сомалі (порт Хобйо), запевнив, що всі 24 моряки відчувають себе нормально, а пірати не поводяться агресивно. На судні є достатній запас продуктів, води і палива. Ведуться переговори щодо умов звільнення балкара і моряків».
Цими останніми словами автор заперечує весь попередній текст матеріалу, що демонструє необізнаність у ситуації та невпорядкованість міркувань.
Зважаючи на наведені вище факти, просимо Вас в найближчому номері Вашого видання спростувати зазначену статтю і опублікувати інформацію, яка відповідає дійсності.
Головний редактор газети «Факты и комментарии» Олександр Швець повідомив ТК, що редакція не отримувала жодних листів з Міністерства транспорту і зв'язку. Ознайомившись із заявою на сайті Мінтрансу, він прокоментував її: «Это письмо подготовили не очень умные люди. В материале речь шла о том, что родственники не могли добиться информации о попавших в беду родных. Выслушав родственников, мы обратились к компетентным людям, которые объяснили всю ситуацию, и об этом написали в материале. В открытом письме говориться, что в последнем абзаце публикации в "Фактах" все получило свое объяснение. После этого они требуют опровержения. Опровержения чего? Если люди задали вопросы, мы нашли на них ответы, Минтранс сам подчеркнул в своем дурацком письме, что ответы были опубликованы в газете». Пан Швець додав, що якби «Факты» отримали цей лист від Мінтрансу, «мы бы их профессионально высекли за глупость, которую нужно оставлять вне работы».
«Детектор медіа»