УАВПП виступила проти законопроекту Гнаткевича про примусову українізацію ЗМІ
Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) виступає проти ухвалення Верховною Радою законопроекту, що передбачає перехід українських друкованих та електронних засобів масової інформації на українську мову. Про це йдеться у заяві УАВПП з приводу відповідного законопроекту «Про державну мову та мови національних меншин в Україні, зареєстрованого у парламенті 17 березня (№4222).
У заяві виділяються три головні вади законопроекту, що, на думку УАВПП, є підставами для відправки його на доопрацювання:
- прийняття законопроекту №4222 призведе до ненадходження до бюджетів усіх рівнів понад 250 млн. грн. податкових платежів та до додаткового збільшення кількості безробітних більш ніж на 20 тис. осіб;
- обов'язкове запровадження української мови для друкованих видань суперечить міжнародним зобов'язанням та чинному законодавству України;
- запровадження мовних нормативів у пресі призведе до певного дефіциту російськомовних газет та журналів, що спричинить переорієнтацію читачів на російські ЗМІ, а це особливо небезпечно напередодні виборів.
Відтак, як повідомляється, 26 березня автори заяви направили листи до керівництва ВР, парламентських фракцій, Комітету ВР з питань свободи слова і розвитку інформаційної галузі та до автора законопроекту, народного депутата Юрія Гнаткевича, в яких закликають відправити законопроект на доопрацювання, оскільки «він суперечить трьом фундаментальним положенням прав, свобод та регулювань економічної діяльності в Україні та Європі». Також УАВПП закликала своїх членів - 93 видавничі компанії України - та усіх небайдужих видавців провести на сторінках свої видань широку дискусію стосовно використання української мови у друкованих ЗМІ.
Разом з тим УАВПП зазначає, що видавці не тільки не проти, а за те, щоб разом з державою реалізувати системний проект, спрямований на популяризацію використання української мови в Україні.