Іван Омелянюк: Впровадженя цифрового телебачення в Україні зможе координувати тільки віце-прем’єр
Генеральний директор НВП «Квант-Ефір», член правління Генеральної Асамблеї міжнародної асоціації цифрового ефірного мовлення (DigiTAG) Іван Омелянюк прокоментував План заходів впровадження цифрового телерадіомовлення (розроблено Мінтрансзв’язку, суттєво відкориговано Національною радою з питань телебачення і радіомовлення).
Свої пропозиції пан Омелянюк подав таблицею. Основний наголос: для впровадження цифрового телебачення в Україні необхідно створити Міжвідомчу координаційну раду під головуванням віце-прем’єр-міністра (додатково пан Омелянюк надіслав також проект Положення про міжвідомчу координаційну раду та орієнтовний склад комісії).
«Хотілося б підкреслити, що майже у всіх країнах Євросоюзу, де зараз триває процес виключення аналогового телебачення, питанням упровадження цифрового ефірного телебачення займались особисто навіть прем’єр-міністри. …Власне, така рада і мала би на меті припинити бюрократичне протистояння двох відомств – Мінтрансу та Нацради, яке українці спостерігають протягом останніх двох років замість цифрового телебачення. Дуже важливо, щоби Координаційна рада працювала на постійній основі і їй делегувалися повноваження органу державної влади», - заявляв в інтерв’ю «ТК» Іван Омелянюк.
Іван Омелянюк запрошений виступити з доповіддю «Методологія трансформації існуючих аналогових національних телемереж в мережі синхронного цифрового мовлення» на 5-й Щорічній конференції «Cтратегії переходу на цифрове телебачення». На конференції, яка відбудеться 25-26 лютого у Лондоні, будуть обговорюватись проблеми, з якими стикається Центральна та Східна Європа під час переходу на цифрове телебачення, варіанти використання цифрового дивіденду (частот, що звільнились після виключення аналогового телебачення), а також будуть представлені дослідження на конкретному прикладі фахівців медійної галузі з країн, які почали розвиток цифрового ефірного телебачення, а також тих, які вже вимкнули аналогове телебачення і мають досвід у впровадженні цифрового ефірного телебачення.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ