НРКУ поскаржиться до Кабміну на «Укртелеком»

4 Лютого 2009
13444
4 Лютого 2009
14:41

НРКУ поскаржиться до Кабміну на «Укртелеком»

13444
НРКУ поскаржиться до Кабміну на «Укртелеком»
На думку віце-президента Національної радіокомпанії України Валерія Юрченка, основним руйнівником проводового мовлення в Україні виступає ВАТ «Укртелеком». Коментар пана Юрченка у відповідь на рішення «Укртелекому» знизити тарифи на користування радіоточкою цитує департамент інформаційної політики Держкомтелерадіо.
 
«Рішення, звичайно, прийнято на користь населення, – вважає Валерій Юрченко. – Адже з 1 жовтня 2008 року, коли “Укртелеком” збільшив плату з 1,80 грн. до 6 грн., кількість користувачів радіоточок різко зменшилася. Але необґрунтовано завищена абонплата – це лише верхівка айсбергу, який руйнує українське проводове мовлення».
 
За словами пана Юрченка, отримавши свого часу 16,4 млн. радіоточок, компанія «Укртелеком» нічого не робила, щоб зберегти своїх абонентів і покращити їхнє обслуговування. Із самого початку дроти радіомереж кріпилися на опорах електропостачання. Коли підприємства енергетики були приватизовані, нові власники почали забороняти використовувати опори для радіодротів або вимагали плату за їхнє використання. Якби абонентська плата, що надходила від користувачів, ішла на модернізацію мереж, то поступово здешевлювалося б і їхнє обслуговування і «Укртелеком» не опинився б у такій ситуації, коли вигіднішим стає скорочувати кількість радіоточок, ніж їх обслуговувати, вважають працівники НРКУ. Два роки тому нараховувалося 6 млн. радіоточок, зараз – 3,5 млн. Не відомо, чи залишиться взагалі проводове мовлення в Україні після приватизації «Укртелекому».
 
«Усі структури, від яких сьогодні залежить доля проводового мовлення, а це – Нацрада з питань телебачення та радіомовлення, Національна комісія з регуляції зв’язку, Мінтрансзв’язку, повинні виробити стратегію для зупинення його руйнації. Адже на сьогодні проводове мовлення – це чи не єдиний засіб, що забезпечує доступ населення, яке живе далеко від столиці, до інформації. А, по-друге, це засіб для оповіщення населення. Адже під час повені 2008 року жертв могло би бути набагато менше, якби населення отримало попередження про лихо по радіо», – вважає Валерій Юрченко.
 
Національна радіокомпанія України має намір звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням втрутитися у ситуацію, щоб припинити руйнацію українського проводового мовлення.
 
Нагадаємо, що ВАТ «Укртелеком», виконуючи рекомендації Антимонопольного комітету України, з лютого 2009 року знизило щомісячну абонентську плату за користування послугами стаціонарного радіо з 5 до 2,5 грн (без ПДВ). Раніше, наприкінці жовтня 2008 року, «Укртелеком» більш ніж утричі підвищив абонплату за користування радіоточкою, що й стало причиною дослідження АМКУ.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13444
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду