Юрій Стець вважає, що питання законності призначення Ілащука не є важливим
Народний депутат України (блок «Наша Україна – Народна Самооборона»), член Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець вважає, що питання законності призначення Василя Ілащука на посаду президента Національної телекомпанії України не є на сьогодні першочерговим.
«Наскільки я розумію, це не було призначення – це було скасування його як виконувача обов’язків, тому що вийшов термін, який він згідно із законом може бути в. о. І тут не треба говорити про те, наскільки законним є рішення Президента, а слід говорити про те, наскільки людина на чолі НТКУ є адекватною на цій посаді. І це більш важливо», - сказав пан Стець.
«В українському законодавстві стільки недоліків, що якби всі чітко дотримувалися законів, то в Україні багато речей не відбулося б. До того ж, певні закони трактуються різними політиками по-різному. На мою думку, найважливіше – щоб Національна телекомпанія не використовувалася в політичних цілях жодним із суб’єктів нашого політикуму, як-от Секретаріат Президента, якась політична сила чи Кабмін, і щоб вона наближалася до суспільного мовлення», - пояснив він свою позицію, додавши, що вважає, що на призначення Ілащука «має бути згода Верховної Ради». Проте, за його інформацією, жодних консультацій щодо можливої підтримки кандидатури Ілащука у Верховній Раді не було.
Нагадаємо, Президент призначив Василя Ілащука всупереч процедурі, прописаній у Законі «Про телебачення і радіомовлення», за якою кандидатуру президента НТКУ подає Президентові України Верховна Рада.
Тим часом народний депутат Андрій Шевченко (Блок Юлії Тимошенко) назвав рішення про призначення Ілащука «дуже дивним».
«По-перше, воно вочевидь незаконне, тому що Закон України «Про телебачення і радіомовлення» виписує абсолютно іншу процедуру призначення керівника. По-друге, я не бачу в ньому сенсу, тому що Василь Ілащук виконував обов’язки президента безстроково – цей термін ніяким чином не обмежений. І я не думаю, що це рішення робить його позиції сильнішими. Як його розчерком пера Президента призначили на цю посаду, так само в будь-яку секунду його за цією ж логікою можуть і звільнити. На жаль, стосовно НТКУ ще одне незаконне, нелогічне і дивне рішення Президента. Мене воно укріпляє в думці, що весь правовий хаос навколо НТКУ може вирішити лише одне – якнайшвидший перехід державного мовника у формат суспільного мовлення», - сказав пан Шевченко.
Абсолютно нелегітимним назвав рішення Президента і член фракції комуністів Олександр Голуб. «Є Верховна Рада, яка працює і дійсно сьогодні має реальні претензії як до діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення, так і до державних ЗМІ. Тому, я думаю, такий крок, крім дестабілізації, нічого не дасть. Не вирішить він і ті проблеми, які намагається вирішити Президент подібним призначенням», - сказав він.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1
валерий
5848 дн. тому
а призначення Андрія Шевченка і той гармидер, який він здійняв у НТКу не було дивним. А "творіння" Стецька? Андрій просто марить президентством та акціонуванням НТКу ( під вивіскою"громадське) . і всі призначення для нього - дивні.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ