«Укртелемережа» не задоволена пропозиціями Нацради
Асоціація кабельних операторів «Укртелемережа» не задоволена підсумками переговорів із Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, що пройшли 18 вересня. Про це йдеться у повідомленні «Укртелемережі».
На зборах Ради асоціації, що відбулись 17 вересня, напередодні круглого столу із Національною радою, було вирішено, що прийняття положення «Про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги та видачі дубліката ліцензії провайдера програмної послуги» у редакції, запропонованій Нацрадою, «поглибить кризу у відносинах між провайдерами та регуляторним органом та не сприятиме всебічному розвитку телерадіоінформаційного простору». Причина цього в тому, що запропонована редакція не вирішує головного проблемного питання, яке, на думку кабельників, створило цю кризу – визначення адаптованості програм.
«При вирішенні питання визначення адаптованості програм необхідно керуватись нормами статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до якої ретрансляція телерадіопрограм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, на території України не обмежується. А регулювання таких дуже тонких питань, як розповсюдження інформації (а саме цим займаються провайдери), повинне відбуватись виключно у рамках Закону «Про телебачення і радіомовлення», а не рішеннями Нацради, які є підзаконними актами», - йдеться у повідомленні.
«Укртелемережа» та інші громадські об’єднання кабельників, зазначають автори повідомлення, створять робочу групу від провайдерів програмної послуги для розробки спільного проекту положення, який «не суперечитиме умовам чинного законодавства у сфері телебачення і радіомовлення та ураховуватиме інтереси всіх учасників ринку доступу до телепрограм». До складу робочої групи ввійшли представники Телекомунікаційної палати України, асоціації «Укртелемережа», Спілки кабельного телебачення України, Західноукраїнської гільдії та ВАОКТТС.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ