НМПУ звернеться до міжнародних журналістських організацій щодо проблеми з отриманням віз

4 Вересня 2008
9917
4 Вересня 2008
12:47

НМПУ звернеться до міжнародних журналістських організацій щодо проблеми з отриманням віз

9917
НМПУ звернеться до міжнародних журналістських організацій щодо проблеми з отриманням віз
Незалежна медіа-профспілка звернеться до Міжнародної та Європейської федерації журналістів з проханням сприяти в отримані спрощених віз українськими журналістами до країн ЄС, повідомляє Інститут масової інформації.
 
Про це заявив голова профспілки Роман Скрипін, виступаючи  під час «Українсько-німецького медіа діалогу». Він зазначив, що після підписання двохсторонньої угоди про спрощення візового режиму представникам українських ЗМІ стало набагато важче отримати дозвіл на перетин кордону Євросоюзу для виконання своїх службових обов’язків.

Українські медіа проситимуть закордонних колег «м’яко натиснути» на уряди країн Євросоюзу, аби ті забезпечили безперешкодне отримання віз для журналістів з України, каже Роман Скрипін. Він констатує, що нині українські ЗМІ є ізольованими від країн ЄС, бо не можуть повідомляти про міжнародні новини безпосередньо з місця події. «Українські журналісти опинилися  замкнені у своїй країні. Коли журналіст іде в посольство, там він отримує або відмову, або одноразову візу. Ні про яку багаторазову навіть і не йдеться. Особливо про п’ятирічні візи. Легше отримати мультивізу в США на 5 років, ніж в ЄС»,- констатує голова Незалежної медіа-профспілки.

Ще однією гострою проблемою українських журналістів, за словами Скрипіна, є виплата зарплати «в конвертах». А це, наголошує голова профспілки, ставить представників ЗМІ в рабські умови праці, оскільки роботодавці економічно на них тиснуть. А журналісти через це не можуть укласти колективну угоду та мати від працедавця соціальні гарантії. «Власнику дуже легко керувати виконавцями»,- підкреслив Роман Скрипін. Він переконаний, що виходом з ситуації може бути самоорганізація журналістів у профспілки. Однак, вступати до профспілок українські журналісти не поспішають, зауважив Скрипін.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9917
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду