Ольга Большакова: У держпрограмах переходу на цифру не враховано інтереси місцевих мовників

23 Травня 2008
13717
23 Травня 2008
12:36

Ольга Большакова: У держпрограмах переходу на цифру не враховано інтереси місцевих мовників

13717
Ольга Большакова: У держпрограмах переходу на цифру не враховано інтереси місцевих мовників
Керівник програми законодавчих ініціатив Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова переконана, що в державних програмах переходу на цифрове мовлення не враховано інтереси місцевих мовників. На цьому вона наголосила під час Конгресу НАМ у рамках обговорення галузевого звіту «Стан та перспективи розвитку телебачення та радіомовлення в Україні».
 
За її словами, ці документи враховують лише суто технічні питання і не гарантують вільний розвиток ЗМІ: «Я не вбачаю в них гарантій роботи для телекомпаній – ані загальнонаціональних, ані місцевих; ані гарантій плюралізму, ані гарантій свободи ЗМІ. Таке враження, що ця галузь давно відірвана від цих питань, і є суто питанням розподілу частотного ресурсу». Однією з основних проблем Ольга Большакова називає недосконалість законодавства, а саме закон «Про телебачення та радіомовлення», в якому передбачено, що «кожен мовник, який володіє частотою, отримує мультиплекс, що розвивається на основі цієї частоти»: «Наш закон Про телебачення та радіомовлення” писався людьми, які на той момент не розуміли реалій цифрового мовлення Вони не розуміли, що не буде такої кількості частотного ресурсу, що зміняться частоти, і яким чином технічно розподілятимуться ці частоти», – наголосила Ольга Большакова.
 
Саме тому, за її словами, на сьогодні у місцевих мовників є два варіанти переходу на цифрове мовлення. Перший варіант – це виділення для потреб місцевого та обласного мовлення двох загальнонаціональних покриттів. Другий варіант – це будівництво багаточастотних міні-мереж. Саме друге рішення, на думку Ольги Большакової, дозволить зберегти незалежність місцевого мовлення та дозволить його використовувати не лише для теле-, а і для радіомовлення: «Женевська домовленість не забороняє будувати асинхронні мережі, або використовувати одиничне присвоєння. Адже будівництво синхронних мереж для місцевого мовлення є не доцільним, це розпорошення технічного та фінансового ресурсу. А це рішення дозволить зберегти незалежність місцевого мовлення, оскільки буде створено маленький місцевий мультиплекс, який використовуватиметься для декількох місцевих програм. Це дозволяє зекономити кошти і туди ж поставити частину радіопередач без додаткового обладнання».
 
Також Ольга Большакова закликала індустрію приділити увагу питанням переходу на радіомовлення та процесам, пов’язаним із розподілом радіочастот на міжнародному рівні: «Якщо по телебаченню частоти на міжнародному рівні вже поділені, і ми вже не впливаємо на цей процес, то питання по радіо ще не вирішене. Тому в наших інтересах зробити це вчасно і вплинути на цей процес».
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13717
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду