Ольга Большакова: Рішення Нацради виділити 5-й мультиплекс регіональним мовникам важливе для забезпечення рівних прав на інформацію
Необхідність існування регіонального та місцевого телебачення у цифровому форматі зумовлена адміністративно-територіальним устроєм, великою територією країни та багатонаціональним складом її населення. Таку думку висловила у ході свого виступу на міжнародній конференції «Проблеми впровадження цифрового мовлення на загальнонаціональному, регіональному та місцевому рівні», яка триває в Одесі, керівник Центру законодавчих ініціатив Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова. Нагадаємо, НАМ та Одеська академія зв’язку імені Попова є співорганізаторами конференції.
Враховуючи такі функції регіонального телебачення, як поширення інформації місцевого характеру, контроль за діяльністю місцевої влади, консолідація населення регіону для обговорення спільних проблем (до того ж, зручною для територіальної громади мовою) та альтернативне висвітлення інформації про загальнонаціональні події, яке має гарантувати незалежність аудіовізуальних ЗМІ у країні в цілому, пані Большакова наголосила на неприпустимості припинення мовлення регіональних ТРО і недостатності функціонування лише загальнонаціональних телеканалів.
Вона також зауважила, що варіант надання певної кількості ефірного часу у межах загальнонаціональних каналів регіональних мовників, який активно обговорюється як один із можливих фахівцями у галузі цифрового телебачення, призведе до того, що значна кількість інформаційних потреб телеглядачів в регіонах залишатиметься незадоволеною. Слід також урахувати, що таким чином більшість споживачів регіонального телебачення будуть позбавлені вибору зручного часу для перегляду цікавих їм телепрограм. Відтак, Ольга Большакова вважає рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про виділення п’ятого цифрового мультиплексу для регіональних мовників, ухвалене 23 квітня, дуже важливим для забезпечення рівних прав на інформацію для всіх українців.
Любов Церелунг, для «Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ