Полтавська міліція звинуватила «1+1» в упередженості щодо подій у Кременчуці
Керівництво міліції Полтавщини спростовує інформацію, яка прозвучала вчора на телеканалі «1+1» і вважає, що телевізійники упереджено підійшли до висвітлення подій у Кременчуці. Про це повідомляє Обком. Правоохоронці образилися на кореспондентів «1+1» через сюжет, у якому розповідалося про реакції міліціонерів на дії директора одного із Кременчуцьких підприємств, що 5 квітня на автомобілі «Порше» наїхав на трьох пішоходів.
Ця подія викликала великий резонанс і навіть акцію протесту в Кременчуці, на якій міліцію обвинувачували в затягуванні слідства з метою вигородити «крутого» винуватця ДТП.
Але в обласній міліції цей сюжет оцінили як необ'єктивний і відкинули обвинувачення у свою адресу, про що сьогодні офіційно заявив начальник відділу зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Полтавській області підполковник Юрій Сулаев. Він так само заявив, що телевізійники, готуючи сюжет, не зверталися за коментарем до керівництва обласної міліції, що й стало причиною однобокої подачі інформації.
Ю. Сулаев поточнив, що 15 квітня в присутності адвоката винуватцеві ДТП, що усе ще перебуває в лікарні, було висунуто звинувачення. Після лікування, за рішенням суду, його переведуть у СІЗО. А поки його охороняють працівники кременчуцької міліції. Таким чином, затверджують у міліції Полтавщини, у журналістів не було підстав стверджувати, що міліція затягує розслідування справи.
Наводимо текст сюжету ТСН («1+1»)
СТУДІЯ: Віталій ГАЙДУКЕВИЧ. Пішоходи, котрих збила машина, самі винні у своїй смерті, – це попередня заява правоохоронців.
СТУДІЯ: Ілона ДОВГАНЬ. Нагадаю, 5 квітня у Кременчуці на Полтавщині авто «Порш Каєн» на шаленій швидкості вбив трьох людей. Пішоходів просто розірвало на шматки. Водія взяли під варту тільки на третю добу в лікарні, де він зараз і перебуває.
СТУДІЯ: Віталій ГАЙДУКЕВИЧ. За кермом автомобіля був син впливового бізнесмена. Хто був пасажир і що з ним, досі не відомо. Міліція мовчить. А родичі загиблих не вірять, що вбивця буде покараний.
РЕПОРТАЖ: Автор: Світлана ТАРАКАНОВА Водія й пасажира «Порше Каєн» після
аварії доправили у відділок міліції. Але не затримали, бо ті не мали паспортів. Водійських прав кременчуцьким міліціонерам виявилося замало. Тож водія відправили в лікарню.
СИНХРОН: Оксана КОРНАКОВА, заст. головного лікаря Першої кременчуцької міської лікарні: «Він був доставлений бригадою швидкої медичної допомоги. Діагноз встановлений: інородне тіло правого ока, закритий перелом спинки носа».
РЕПОРТАЖ: Аналіз крові на алкоголь та наркотичні речовини медики в день аварії не взяли: пацієнт відмовився. Попередній обов`язковий огляд нарколога також не провели. Не порушили і кримінальну справу, навіть за фактом загибелі людей. Аналіз крові зробили тільки наступного дня, після консиліуму, на який викликали медиків з обласної лікарні. Аналіз навіть через добу показав невеликий відсоток алкоголю у крові. Лише після цього водія взяли під варту й розмістили, за бажанням родичів, в окремій палаті. Яким буде наступний запобіжний захід, стане відомо за п`ять днів. Саме тоді закінчиться подовжений термін утримання водія під вартою.
СИНХРОН: Геннадій СТРЮГІН, в.о. завідувача нейрохірургічного відділення Кременчуцької лікарні: «Стан його стабільний, проведено ряд консиліумів, на яких підтверджено діагноз. Приїжджали фахівці із обласної клінічної лікарні. Так що стан хворого стабільний, лікування у повному обсязі».
РЕПОРТАЖ: Син впливового бізнесмена Максима Нефедовича керував «Порше» за дорученням. Авто зареєстроване в Кременчуці на ім`я батька. Такий автомобіль тут не просто рідкість – він єдиний. Тієї ночі син приїхав машиною розважитись у місцевому елітному клубі. Звідти з другом мчали проспектом Перемоги. Його городяни так і називають: забавка для дітей багатіїв, для яких це своєрідний гоночний маршрут. Розігнані до шаленої швидкості, на горі проспекту підлітають у повітря, дарма, що там можуть опинитися люди.
СИНХРОН: НЕ ТИТРОВАНО: «Підрозділи працювали 4 години, щоб убрати частини людей».
СИНХРОН: Ольга БАРИНОВА, мати загиблого: «Самое страшное то, что мы не знаем сейчас, будут ли наказаны эти люди, понимаете? Вряд ли».
РЕПОРТАЖ: У Кременчуці це вже третій за рік випадок, коли водії на смерть збивають пішоходів. Торік, за кілька метрів від місця цього ДТП, під колесами загинула родина. Водія так і не покарали, навіть водійські права не забрали. Він досі працює таксистом.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ