У рейтингу свободи слова Україна посіла 92 місце
У щорічному звіті за 2007 рік міжнародної медіа-організації «Репортери без кордонів» щодо свободи слова і діяльності журналістів у 169 країнах світу Україна посіла 92 позицію, пропустивши вперед Анголу, зате випередивши Кот-д’Івуар. Про це повідомляє Газета по-українськи.
Найбільшу свободу ЗМІ гарантували скандинавські держави. Ісландія та Норвегія розділили між собою перше місце. На третьому місці Естонія та Словаччина. За ними йдуть Фінляндія, Бельгія та Швейцарія. Перші 14 позицій посіли європейські країни.
Славетна демократія США принесла країні 48 місце в рейтингу. Причиною цьому 224-денне ув’язнення блогера Джоша Вульфа, затримання Самі Аль-Хаджа та вбивство Чонси Бейлі.
Росія не прогресує: вбивство опозиційної діячки Анни Політковської та загадкова смерть журналіста Івана Сафронова заплямовують і без того не ідеальну репутацію країни.
Проте навіть «правильна» Європа має свої слабини. Укладачі рейтингу засуджують прояви насильства і тиску на журналістів у Софії та Кракові, тож Болгарія посіла 51 місце, а Польща – 56.
2007 рік позначився падінням показників багатьох країн через тиск на мережеві медіа. У Малайзії (124), Таїланді (135), В’єтнамі (162) та Єгипті (146) блоґерів арештовували, а інформаційні веб-сайти закривали чи блокували доступ до них.
Серед двадцятки країн, що завершують список, сім азійських (Пакистан, Шрі-Ланка, Лаос, В’єтнам, Китай, Бірма та Північна Корея), п’ять африканських (Ефіопія, Екваторіальна Гвінея, Лівія, Сомалі та Еритрея) чотири близькосхідні (Сирія, Ірак, Палестина та Іран), три пострадянські (Білорусь, Узбекистан і Туркменістан) та одна американська – Куба. Останні позиції зайняли Туркменістан, Північна Корея та Еритрея.
Укладаючи рейтинг, експерти Reporters Without Borders розсилають спеціально складені анкети 15 організаціям, що відстежують свободу слова, 130 журналістам, науковцям, юристам та захисникам прав людини. Документ містить 50 запитань щодо свободи преси в країні, де мешкає і працює респондент. Питання охоплюють будь-які порушення прав журналістів (погрози, напади, вбивства) та свободи медіа (цензура, заборона публікації статей тощо). До рейтингу-2007 увійшли 169 країн, інші держави не ранжувались через брак інформації.
Reporters Without Borders (Reporters sans frontières) – міжнародна неприбуткова правозахисна організація. Заснована 1985 році в Парижі, має офіси на всіх континентах. Працює над поширенням і захистом свободи слова у світі, виступаючи проти проявів цензури та борючись за звільнення з-під варти журналістів, ув’язнених за професійну діяльність.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
1
Лара
6124 дн. тому
Шановна редакціє! Дякую Вам, що творите просто найнеобхідніший журнал для журналіста. Ваші матеріали завжди відрізняються об'єктивністю та правдивістю. Стаття - просто супер. Що ж, сводоба слова - не з найкращий, та будемо самее ми намагатися щось зробити!!!!!!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ