Призначено голосування акціонерів Google за проект резолюції із захисту свободи інформації
У випадку її прийняття Google виявиться між двома вогнями – необхідністю скасувати цензуру для держав з авторитарним правлінням і власне цими державами.
Подібне голосування проводиться вже другий рік поспіль, але торік пропозицію відкинули, бо, як ідеться в новій пропозиції, «пошукові системи в США не змогли розробити відповідні стандарти, за якими вони можуть мати справу з авторитарними урядами у сфері захисту прав людини на свободу слова». Ця винесена на голосування в травні пропозиція має на увазі, що Google припинить зберігати дані, які дозволяють визначити особу користувача. Крім того, пошукач у випадку прийняття пропозиції припинить практику «профілактичної самоцензури» і йому доведеться юридично захищатися від спроб влади авторитарних держав цензурувати інформацію в мережі.
Уряди таких країн, як Китай, а також багатьох мусульманських держав, вимагають від пошукових систем видавати результат без «неблагонадійних посилань». Досі, щоб мати бізнес у таких країнах, західні пошукові системи погоджувалися на вимоги влади. Наприклад, Yahoo видав китайській владі вже кілька людей, збвинувачуваних у дисидентстві. Щоб залишитися в цій країні, пошукач не злякався звинувачень у сприянні китайській владі в катуванні людей.
Також є пропозиція створити раду комітету з прав людини, що розглядатиме і вноситиме рекомендації з питань прав людини. Рада директорів Google рекомендує акціонерам відмовити в прийнятті обох пропозицій. Ще б пак, адже кількість користувачів у Китаї вже перевищила 220 мільйони користувачів.