Окремі регіони Буковини перейдуть на цифрове мовлення вже цього року

26 Березня 2008
17882
26 Березня 2008
10:45

Окремі регіони Буковини перейдуть на цифрове мовлення вже цього року

17882
Окремі регіони Буковини перейдуть на цифрове мовлення вже цього року

Перед телерадіопростором Буковини стоїть першочергове завдання – до квітня 2010 року перейти на цифровий формат мовлення. Про це повідомив журналістам представник Нацради з питань телерадіомовлення в Чернівецькій області П. Шегда. Саме прикордонні регіони стануть піонерами у переході на «цифру». Першу буковинську зону покриття - Сокиряни та Кельменці - планують завершити вже в серпні 2008 року. Задля цього вже закуплене необхідне обладнання, повідомляє ІМІ.

 

Як відзначається у повідомленні, перехід до цифрового теле- та радіомовлення дозволить вирішити проблему національної інформаційної безпеки України. Адже по всьому прикордонню України розміщенні потужні ретранслюючі станції іноземних держав, котрі транслюють свої теле- та радіоканали. Мовники вважають, що цифрове телерадіомовлення стане панацеєю від іноземної інфоекспансії. Тому й розбудова цифрового мовлення буде розпочинатися з прикордоння і йтиме до центру.

 

Так, на кордоні з Буковиною діють потужні транслюючі станції Молдови та Румунії. Зокрема, за словами пана Шегди, прослуховуються 26 радіочастота та 13 телечастоти. Саме їх переважно слухають та дивляться жителі прикордонних районів, до яких сигнали місцевих телерадіоканалів не доходять. Адже аналогові ретранслятори не в змозі покрити весь регіон. Тому, в разі встановлення цифрових станцій мешканці прикордонних регіонів матимуть змогу приймати сигнали як загальнонаціональних, так і місцевих ТРО.

 

Довідка:

Станом на 20 березня 2008 року в Чернівецькій області нараховується 24 телерадіоорганізації (ТРО), серед них 4 ефірних телерадіокомпаній, 5 кабельних, 2 ефірно-кабельні та 13 ТРО проводового мовлення. За формою власності: одна державна, 13 комунальних і 10 приватних. Обсяг мовлення місцевих ТРО складає: 74 годин на добу телебачення, 100 годин на добу радіомовлення.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17882
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Валерий Лукьянюк
5874 дн. тому
На самом деле с переходом на цифровое єфирное вещание зоны покрытия уменьшаться Кельменцы и Сокиряны находятся вообще в разных цифровых зонах Центр зоны находится в Мурованых Куриливцях По Черновицкой обл только Вижница попадает в центр цифровой зоны
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду