Під мобільне телебачення (DVB-H) у Києві віддали 49-й канал
Рішення про трансляцію на 49 ТВК у Києві цифрового сигналу у стандарті DVB-H Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення ухвалила на засіданні 12 грудня. Упродовж місяця Нацрада чекатиме пропозицій від суб’єктів інформаційної діяльності щодо технічної розробки цифрової багатоканальної телемережі у стандарті DVB-H з використанням 49 ТВК у м. Києві.
«Детектор медіа» звернулась до потенційних розробників нової мережі з проханням прокоментувати: чи будуть вони брати участь в експерименті?
Як зазначила директор у зв’язках з громадськістю телекомунікаційної компанії «Голден Телеком» Наталія Стражник, у компанії наразі не знають, чи братимуть участь у експерименті. «Голден Телеком» активно працює на ринку цифрового телебачення, але – в іншому форматі. За словами Наталії Стражник, до кінця наступного року у семи найбільших містах України компанія має намір запустити «цифру» в комерційну експлуатацію за технологією IPTV (Triple Play: телебачення, Інтернет, телефон).
Зараз компанія розбудовує мережу, проводить перемовини з телевізійними каналами та контент-провайдерами щодо використання їхніх матеріалів у своєму мовленні.
Натомість, науково-виробниче підприємство «Квант-ефір» готове взяти активну участь в експерименті, запланованому Нацрадою. За словами генерального директора підприємства Івана Омелянюка, мобільне цифрове телебачення – один із пріоритетів «Квант-ефіру». Він переконаний, що його підприємству до снаги розробити сучасну багатоканальну цифрову телемережу у стандарті DVB-H. Серед здобутків «Квант-ефіру» – вдалий прийом сигналу мобільними телефонами під час руху у транспорті.
DVB-H (Digital Video Broadcast Handheld) – портативне цифрове телебачення. Так визначила у грудні 2004 року Європейська Асоціація з телекомунікаційних стандартів і визнала DVB-H основним стандартом для мобільних телесервісів Європи.
DVB-H – один із кількох стандартів мобільного телебачення. Має суттєві переваги у можливостях мультиадресації і за якістю зображення перед аналогічними мережами мобільного зв’язку GPRS.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ