Мельниченко задоволений розслідуванням справи Ґонґадзе
Екс-майор Державної служби охорони Микола Мельниченко вважає ефективною роботу слідчої групи Генеральної прокуратури України, яка розслідує кримінальну справу про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе, і наполягатиме на збереженні нинішнього її складу.
Про це Мельниченко заявив 9 грудня в інтерв'ю журналістам біля Секретаріату Президента, куди прийшов для участі у повторному слідчому експерименті у кримінальній справі про вбивство Ґонґадзе, який полягає у відтворенні обстановки в кабінеті колишнього президента України Леоніда Кучми.
«Я вимагатиму й робитиму все, щоб саме ця слідча група у цьому складі продовжила слідство, бо саме завдяки цій групі слідство просунулося і, я думаю, просуватиметься, якщо не буде перешкод вищого керівництва України», - сказав Мельниченко.
Водночас він висловив переконання, що Генеральна прокуратура зробила все від неї залежне для прискорення розслідування справи Ґонґадзе. «Тому особливо сьогодні, - сказав він, - потрібно зробити так, аби цю справу не було заполітизовано. Тому що, як відомо, до Верховної Ради внесено подання про недовіру Медведьку, і я б не хотів, щоб укотре в залі ВР лунало те, що нібито слідча група Генпрокуратури з цією справою не впоралася».
Мельниченко не виключив, що «ті люди, які висловлюватимуть недовіру Медведьку, посилатимуться на справу Ґонґадзе і вкотре спекулюватимуть, хоча могли б усе зробити, щоб цю справу давним-давно було розкрито».
Відповідаючи на запитання, яке стосувалося залучення експертів від Ради Європи до проведення слідчого експерименту в кабінеті колишнього президента Леоніда Кучми, Мельниченко сказав: «На превеликий жаль, експерти, яких обіцяла Рада Європи, не будуть присутні». Разом з тим він зазначив, що було прийняте колегіальне рішення про проведення цих слідчих дій.
На запитання журналістів, чому він знову має намір повернутися до США, Мельниченко відповів: «Я жив, живу і житиму в Україні. У США моя дружина і дочка, я повинен з ними підтримувати стосунки і тому, коли виникає можливість, літаю до США».
У свою чергу керівник слідчої групи Генпрокуратури Олександр Харченко відзначив, що слідчий експеримент у кабінеті, який займав екс-президент Кучма, проводиться для «відтворення обстановки, обставин, подій, для уточнення і перевірки тих свідчень, які давав Микола Іванович (Мельниченко)», пише УНІАН.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ