Погоджено Державну програму впровадження цифрового мовлення
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення погодила Державну програму впровадження цифрового мовлення в Україні, погодивши свої пропозиції із Держкомтелерадіо (Концерн РРТ) та НКРЗ. Найближчим часом програму буде винесено на затвердження Кабінету Міністрів.
Принципові положення, які відрізняють погоджену програму від проекту, пропонованого Мінтрансзв’язку (на момент вироблення програми КРРТ перебував під юрисдикцією цього відомства), це те, що «цифра» запроваджуватиметься в Україні одразу у двох стандартах – MPEG 2 і MPEG 4 (за пропозицією КРРТ, це мав бути технічно прогресивніший MPEG 4), а також те, що з державного бюджету планується витратити на запровадження цифрового мовлення лише 1 млрд 85 млн 949,3 тис. грн. Решту 4 млрд 791 млн 77,2 тис. грн. планується залучити з інших джерел.
Нагадаємо, що за програмою Мінтрансзв’язку (КРРТ) передбачалося, що на програму має буде виділено 2,934 млрд грн. Як пояснював «ТК» Олександр Богданов, більшість цих грошей має піти на побудову опор під одне повноцінне покриття (одне з 8-ми цифрових покриттів у 3-му діапазоні, виділених Україні в рамках «Женеви-2006»), яке стане базою для розгортання на його основі комерційних мультиплесків.
За узгодженим проектом програми, тепер замість 450-ти веж буде побудовано лише 64. Питання ж про виділення цілісного державного мультиплексу (під 8–10 державних (суспільних) телеканалів) у новому проекті не передбачено.
Принциповим розходженням двох проектів, за словами Ігоря Куруса, першого заступника голови Нацради України, є те, що в проекті Мінтрансзв’язку наголос робився на будівництві веж, а Нацрада акцентує на забезпеченні населення сигналом. Таким чином, зекономлені на будівництві гроші буде переорієнтовано на закупівлю соціальних set-top-box’ів.
Як наголосив Віталій Шевченко, голова Нацради України з питань ТБ і РМ, «цей проект чекав на затвердження більше року. Тепер же ми розпочинаємо активні дії щодо впровадження цифрового мовлення в країні».
«Детектор медіа»