Міністр культури і туризму Юрій Богуцький звернувся до уряду з проханням відстояти київське культурне середовище

2 Липня 2007
14249
2 Липня 2007
13:51

Міністр культури і туризму Юрій Богуцький звернувся до уряду з проханням відстояти київське культурне середовище

14249
Міністр культури і туризму Юрій Богуцький звернувся до уряду з проханням відстояти київське культурне середовище

На засіданні Уряду, що відбулося 26 червня 2007 р., міністр культури і туризму України Юрій Богуцький звернувся до Прем`єр-міністра Віктора Януковича з проханням відстояти на урядовому рівні інтереси творчих спілок та мистецьких організацій у ситуації, що склалася навколо їхнього майна, повідомляє офіційний сайт Міністертсва культури і туризму України.

Як відомо, останнім часом в Україні – і насамперед, в Києві – почастішали випадки конфліктів навколо приміщень, які займає та чи інша культурна інституція. Міські ради, зокрема, Київрада, посилаються на 118 статтю «Закону про державний бюджет України на 2007 рік», що передбачає наповнення місцевих бюджетів за рахунок перегляду на конкурсних засадах оренди приміщень комунальної власності. Оскількі конкурувати з бізнесменами ні творчі спілки, ні недержавні організації, ні окремі діячи мистецтва не в змозі, всі вони опинилися під загрозою виселення із приміщень, які займали протягом багатьох років. Загроза виселення тяжіє над Національним центром театрального мистецтва імені Леся Курбаса, Спілкою композиторів України, Будинком Актора, театром «Актор», відомими мистецькими галереями «Ательє Карась», «Совіарт», «Ра».

Міністерство культури і туризму України подібні дії місцевих влад вважає неприпустимими і виступає на захист прав митців та діячів культури.

Юрій Богуцький так прокоментував ситуацію «Детектор медіа», кваліфікувавши дії місцевої влади щодо культури як «розбійні»:

«В державному бюджеті визначена 118-та стаття поповнення бюджету за рахунок оренди, вона виписана таким чином, що всі договори на оренду, які укладені до 1 січня 2007 року, мають бути переукладені на конкурсній основі. І тут почався розбій на рівні місцевої влади. З одного боку, вони діють по букві закону, але не можна ж не розуміти, що страждають передовсім малоприбуткові підприємства, якими якраз є галереї, театри, громадські культурні організації… Ми зараз готуємо звернення до Президента та уряду. Бо ніякими іншими методами, крім заклику до політичної волі місцевих органів влади та комунального управління, ми діяти не можемо. Ніякі суди тут не допоможуть».

Суть справи викладено у Відкритому листі українською інтелігенції до очільників політичних партій.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14249
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду