Микола Томенко: Створення медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх»

23 Травня 2007
0
5177
23 Травня 2007
19:23

Микола Томенко: Створення медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх»

0
5177
 Микола Томенко: Створення медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх»

Створення нового централізованого медіа-холдингу київської влади може означати приватизацію комунальних медіа за безцінь і «для своїх», - так Заступник Голови Верховної Ради V скликання Микола Томенко прокоментував проект рішення столичної влади, відповідно до якого пропонується реорганізувати шляхом злиття комунальні підприємства «Хрещатик», «Вечірній Київ», «Редакція газети «Українська столиця», «ТРК «Київ», «Радіо «Голос Києва» у закрите акціонерне товариство «Київський Медіа Холдинг» із закріпленням у комунальній власності 51% акцій цього товариства.

Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.

Микола Томенко зазначив, що на сьогодні невідомим залишається розмір статутного фонду новоствореного столичного медіа-холдингу, що може мати наслідком приватизацію комунального майна за безцінь і встановлення повного контролю за київськими ЗМІ з боку структур, підконтрольних Леоніду Черновецькому.

Микола Томенко звернув також увагу на те, що подібні спроби організаційно «об’єднати під одним дахом» весь медіа-ресурс київської влади несуть у собі невідповідність із положеннями законодавства, що гарантує незалежність діяльності ЗМІ та обов’язковість надання ними об’єктивної інформації. Щонайменше, здивування викликає подальша централізація медіа-ресурсу, який мав би належати громаді міста, адже фінансуються дані підприємства з міського бюджету (так, у 2007 році на комунальні ЗМІ планується витратити 41 мільйон гривень).

«Підхід міської влади не має нічого спільного зі створенням справді потрібних Києва суспільних ЗМІ. Влада Києва не вважає за потрібне створювати прозору систему призначення керівних і наглядових органів та громадського контролю за здійсненням редакційної політики комунальних мас-медіа, які зараз перетворилися на рупор Леоніда Черновецького і його команди», - зазначив Микола Томенко.

Віце-спікер парламенту V скликання зауважив, що враховуючи правову неоднозначність, це рішення Київради у разі його прийняття буде розглядатися правоохоронними органами. Він висловив також переконання у тому, що дане рішення стане предметом судових позовів.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
5177
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду