Працівники «Вечірки» звернулися до Черновецького з приводу ситуації в редакції
Працівники газети «Вечірній Київ» звернулися до мера Києва Леоніда Черновецького із заявою стосовно ситуації, що склалася у виданні у зв'язку зі зміною керівництва та «переїздом» редакції у нове приміщення. Текст заяви розміщено на сайті газети.
Наводимо його повністю:
Київському міському голові -
голові Київської міської державної адміністрації
Черновецькому Л.М.
Заява
Ми, працівники газети „Вечірній Київ” засвідчуємо:
21 травня 2007 року колектив редакції „Вечірній Київ” о 9.00 ранку прибув на роботу (вул. М. Гречка, 13), де о 9.30 мала відбутися планерка з новим в. о. головного редактора „Вечірній Київ” Романом Кострицею. Нажаль, до редакції пан Костриця потрапив лише о 16. 45 вечора разом з начальником Головного управління із взаємодії із ЗМІ і зв’язків з громадськістю Т. С. Васильєву, та чоловіком, що назвався юристом, Дмитром Дорофеєвим.
Стурбований попередніми діями пана Р. Костриці і пані Т. Васильєвої, а саме: у п’ятницю, 18 травня 2007 року, колективу редакції газети „Вечірній Київ” пані Т. Васильєва представила нового керівника і повідомила, що дії, щодо переїзду працівників, меблів, тощо до інших приміщень, з метою організації виробництва газети „Вечірній Київ” не відбуватимуться.
Пан Р. Костриця підтвердив слова начальника Головного управління із взаємодії із ЗМІ і зв’язків з громадськістю та оголосив, що має намір випустити і розповсюдити газету „Вечірній Київ” ввечері, а не вранці, як раніше. Після чого, пані Т. Васильєва покинула редакцію.
Близько 17-ї години вечора, пані Васильєва повернулася до редакції разом з чоловіком, що назвався, юристом Дмитром Дорофеєвим. Після короткого обговорення в службовому кабінеті в. о. Р. Костриці, до кабінету були запрошені 13 чоловік, яких мали ознайомити з наказом № 18 від 18.05.07р. в. о. Р. Костриці.
Текст наказу приголомшив працівників редакції: „Протягом одного дня перемістити по адресу : м. Київ, вул. Володимирська 51-б обладнання відділів та окремих співробітників” редакції газети „Вечірній Київ”. Далі – перелік працівників, які підлягають переміщенню разом з обладнанням та меблями, а саме: відділ верстки у повному складі (4 чоловіка), літературний редактор (1з 2 чоловік), коректор (1 з 4 чоловік), системний адміністратор (1 з 2 чоловік), а також 6 працівників творчого колективу.
„Відповідальними за переміщення визначити першого заступника г.р. Малашенко Р.В, та завідуючого відділом господарського забезпечення Пархоменко О. В., а також редакторів зазначених відділів”.
Жоден з працівників не погодився на „миттєвий переїзд”, скориставшись своїм правом на не згоду. Єдиний чоловік, що підписав „Наказ №18” - завідуючого відділом господарського забезпечення Пархоменко О. В. В той момент знаходився на лікарняному. Підпис г.бухгалера, що повинен був „завізувати” вивіз матеріальних цінностей з приміщення по вул. М. Гречка на вул. Володимирську 51-б був відсутній. Але перевезення меблів та обладнання всупереч закону, під керівництвом пані Васильєвої, таки відбулося. Працівники залишились без меблів і обладнання і не мали змоги займатися робочими справами, тобто істотно змінились умови їх праці .
Згідно ст.32 КЗ п П переведення на іншу роботу допускається лише за згодою працівника. Переведенням на іншу роботу вважається і переведення в іншу місцевість (в тому числі й разом з підприємством, установо., організацією). Інша місцевість – це інший населений пункт (в тому числі й в межах одного адміністративно-територіального поділу).
Крім того, у тексті Наказу № 18 значиться причина переміщення працівників разом з меблями та обладнанням: „у зв’язку з виробничою необхідністю та для вдосконалення виробничих процесів” . Але згідно п. 10 Постанови ПВС України №9 від 6.11.92р.) зміни в організації виробництва і праці несуть за собою зміну істотних умов праці. Зміну істотних умов праці допускається за наступних умов:
1. зміна істотних умов праці викликана змінами в організації виробництва і праці;
2. про зміни працівник був повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Щодо пункту першого, то пан Костриця відмовляється видавати Наказ про зміну в організації виробництва. А між тим, газета „Вечірній Київ” від 21.05.2007р. була заверстана на обладнанні редакції „Вечірній Київ”, але в приміщенні газети „Хрещатик” (вул. Володимирська 51-б).
Якщо при розгляді трудового спору буде встановлено, що зміна істотних умов трудового договору проведена не у зв’язку зі зміною в організації виробництва і праці на підприємстві , то така зміна з урахуванням конкретних обставин може бути визнана судом неправомірною з покладанням на власника або уповноважений ним орган обов’язку поновити працівникам попередні умови праці.
Щодо другого пункту жоден з працівників редакції не був ознайомлений зі змінами (переміщенням) за 2 місяці. Адже пан Костриця приступив до виконання службових обов’язків 18.05.2007 року, а вже ввечері, видав Наказ № 18.
За кілька годин свого „керування” пан Костриця грубо порушив трудове законодавство та Конституцію України, ще й „налякав” працівників, що не згодні з переміщенням звільненням.
21.06.2007 року трудовий колектив газети „Вечірній Київ” дочекався в. о. головного редактора „Вечірній Київ” лише о 16.45. Разом з пані Васильєвою та паном Дорофеєвим, Р. Костриця представив колективу вже надруковану газету „Вечірній Київ”.
Уперше, за 100 років існування газети „Вечірній Київ” журналістів газети було відстранено від її творення.
Профспілковий комітет негайно зібрав збори та висловив пану Костриці недовіру. Пан Костриця ознайомився з протоколом зборів профспілки й передав його до рук начальника Головного управління із взаємодії із ЗМІ і зв’язків з громадськістю Т. С. Васильєвій. Нащо пані Васильєва звинуватила членів профспілки в „хуліганстві” і викликала міліцію.
Поки стурбовані дійством працівники газети „Вечірній Київ” чекали міліціянтів пані Васильєва перевищувала службові обов’язки, адже втручатися в редакційну, господарчу і фінансову політику не має право втручатися навіть засновник підприємства „Вечірній Київ” – Київрада.
З боку пані Васильєвої лунали погрози на адресу працівників, щодо позбавлення їх зарплати і припинення фінансування газети. Далі пані Васильєва звернулась до заступника редактора газети „Вечірній Київ” пана Ігоря Казмірчука з питанням, хто призначав його на посаді і чому вона (начальник Управління) це призначення не підтвердила, тим самим зумовила тиск на журналіста. Усі факти перевищення повноважень та тиску на журналістів пані Васильєвій підтверджуються аудіо - та відео записом, що має редакція газети „Вечірній Київ”.
Сьогодні, 22 травня 2007 року, пан Костриця не з’явився в редакції. Працівники газети „Вечірній Київ” знаходяться на своїх робочих місцях (вул. М. Гречка, 13) і чекають відповіді.
