«ЗІК» виступив із закликом до інтернет-видань «очистити інтернет-форуми від бруду, брутальності і зведення порахунків»
28 лютого заступник головного редактора «Західної інформаційної корпорації» Тетяна Вергелес виступила на 15 звітно-виборній конференції ЛОО Національної спілки журналістів України з відкритим листом, у якому закликала колег-журналістів з інтернет-видань очистити інтернет-форуми від «бруду, брутальності і зведення порахунків».
Відкритий лист адресований Національній спілці журналістів України, Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України, Державному комітету телебачення і радіомовлення України, інтернет-виданням, редакціям газет, Львівському національному університету ім. І.Франка, Українській академії друкарства, Національному університету «Києво-Могилянська академія», Київському національному університету ім.Т Шевченка, Комісія з журналістської етики.
«Останніх два-три роки помітно окреслилася тенденція на перетворення українського Інтернет-простору в безкарну територію зведення порахунків, «зливу компромату», місцем «розборок» між журналістами та журналістськими середовищами (з втручанням у редакційну політику конкурента з метою дестабілізувати, розхитати його, в особисте життя журналістів – з анонімками, наклепами, умисним перекрученням інформації, таким трактуванням фактів чужого життя, які принижують честь і гідність людини). На Інтернет-форумах (які в Інтернет-виданнях розміщуються під рубриками – «форуми», «коментарі», «відгуки», «відзиви») у норму входить нехтування суспільною мораллю та журналістською етикою, рівень дискусії опускається до відверто брутального, свідомо образливого для особи. Свобода обміну інформації зазнає спекуляцій і обертається війнами компроматів», - йдеться у листі.
«ЗІК» пропонує Національній спілці журналістів України порушити це питання на своїх конференціях та на з’їзді НСЖУ, опублікувати цей Відкритий лист у друкованому виданні НСЖУ; Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України – «подивитися на Закон «Про інформаційні агентства» з «майданчика» 2007 року, переглянути деякі статті (зокрема, деталізувати, надати конкретики та прозорості Ст.31 – «Відносини інформаційних агентств з іншими учасниками інформаційних відносин»), врахувати положення про відповідальність за анонімне поширення відомостей (правдивих чи не правдивих), які принижують честь і гідність особи, порушують права людини. Ввести у законодавче поле не лише інформаційні агентства, які діють в Інтернеті, а й інші різноманітні Інтернет-проекти, які займаються поширенням суспільно-політичної інформації». Державному комітету телебачення і радіомовлення звернути увагу на тотальне порушення Статті 13 «Про державну реєстрацію інформаційного агентства» «Закону про інформаційне агентство». Вищим навчальним закладам, які готують журналістів, у контексті журналістської етики врахувати проблему, яку порушуємо. Адже професіоналізм журналіста немислимий без високої культури та дотримання і корпоративної, і загальнолюдської етики».
Відкритий лист підписали головний редактор «ЗІКу» Тарас Смакула, заступник головного редактора, член Національної спілки журналістів України Тетяна Вергелес, директор Віктор Шаповал.