У 2006 році було вбито безпрецедентну кількість журналістів

12 Жовтня 2006
14451
12 Жовтня 2006
10:57

У 2006 році було вбито безпрецедентну кількість журналістів

14451
У 2006 році було вбито безпрецедентну кількість журналістів

З початку року вбито 75 журналістів. Це робить 2006 рік самим смертельним за всю історію спостережень, заявила в четвер Всесвітня газетна асоціація (WAN). Двадцять шість журналістів загинули в Іраку, де представники преси продовжують залишатися мішенями і ризикувати життям.

WAN веде моніторинг вбивств журналістів з 1997 року. Дотепер самим неблагополучним вважався 2004 рік, коли були вбиті 72 журналіста. "Журналісти в Іраку ризикують не тільки через те, що працюють у зоні воєнних дій. На них полюють, їх вбивають просто тому, що підозрюють у співробітництві з західними агентствами новин, через релігійні і політичні погляди, і просто тому, що їх вбивці вважають, що вбиваючи журналістів зможуть наблизитися до досягнення своїх цілей", - сказав Тімоті Болдінг (Tіmothy Baldіng), генеральний директор асоціації, що базується в Парижі.

"Сьогодні займатися журналістикою небезпечніше, ніж коли-небудь, - відзначає він. - За останні десять років були вбиті більш 500 журналістів - часто усього лише за те, що робили свою роботу. Ці вбивства є зазіханням не тільки на конкретних осіб, але і на суспільство в цілому. Тим часом, лише деякі злочинці з’являються перед правосуддям".

На Філіппінах, де кримінальні угруповання і корумповані політики вже давно переслідують журналістів, що займаються розслідуваннями, не побоюючись бути притягнутими до відповідальності, з початку роки вбиті вісім журналістів.

Журналісти гинули й у 19 інших країнах світу: в Афганістані (1), Анголі (2), Бангладеш (1), Бразилії (1), Китаї (2), Колумбії (4), Демократичній Республіці Конго (1), Еквадорі (2), Гватемалі (1), Гайані (6), Індії (2), Індонезії (1), Лівані (2), Мексиці (1), Пакистані (3), Росії (1), Сомалі (1), Шрі-Ланці (5), Судані (1), Туркменістані (1) і Венесуелі (2). Для порівняння, у 2005 році були вбиті 58 журналістів, у 2004 - 72, у 2003 - 53, у 2002 - 46, у 2001 - 60, у 2000 - 53, у 1999 - 70, у 1998 - 28, і в 1997 - 26.

Подробиці по кожному з випадків можна знайти на сайті WAN.

Моніторингом вбивств журналістів займаються кілька правозахисних організацій. Їхні дані можуть розходитися з розбіжності критеріїв, використовуваних різними асоціаціями. WAN враховує вбивства всіх співробітників медіа, пов’язані з їх професійною діяльністю. WAN також враховує випадки, у яких мотив вбивства невідомий, або по яких ще не було закінчено розслідування.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14451
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду