Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації вніс поправки до бюджету-2007

21 Вересня 2006
0
7580
21 Вересня 2006
11:22

Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації вніс поправки до бюджету-2007

0
7580
Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації вніс поправки до бюджету-2007

20 вересня 2006 року відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації. Окрім членів Комітету серед присутніх – запрошені заступник міністра фінансів Юрій Шевченко, керівник Інформаційної служби Секретаріату Президента Тарас Петрів, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Едуард Прутнік, президент Національної телекомпанії України Віталій Докаленко, президент Національної радіокомпанії України Віктор Набруско та інші. Учасники засідання розглянули одне питання «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

 

Першим виступив Юрій Шевченко, який роз’яснив присутнім у чому полягають відмінності між бюджетом 2006 року та проектом на 2007-й. На ЗМІ наступного року держава передбачає виділити майже 591 млн. грн. На пріоритетні напрями буде збільшення видатків на 22 і більше відсотків. Серед пріоритетів зокрема – заробітна плата, яка протягом 2007-го року має тричі збільшуватися. Також наголос робитиметься на завершенні будівництва заморожених об’єктів, а також на ширшому висвітленні діяльності Верховної Ради України. Так що парламентську газету «Голос України» та журнал «Віче» чекають приємні фінансові вливання. Заступник міністра фінансів зазначив, що бюджетним установам завжди бракуватиме коштів. У проекті бюджету максимально враховані побажання (але, на жаль, не всі, бо тоді видатки на ЗМІ становили б 800 млн грн).

 

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко у своєму виступі сказав, що в цьогорічному проекті зменшилася кількість адресних видатків, і побільшало загальних програм, що може призвести до фінансових зловживань і є кроком назад.

 

Якщо є окрема стаття видатків для газети «Голос України», чому вони зникли для НТКУ, НРКУ, УТР? Не прописані окремим рядком створення цифрового, суспільного мовлення, роздержавлення преси. Зменшилися кошти на книгодрукування. Зате з’явився дивний перелік з майже 20 підприємств поліграфічної галузі, які хочуть приватизувати. Що за раптова і обвальна приватизація? Чия ця пропозиція?

 

Останнє запитання залишилося без відповіді. Ю.Шевченко тільки зазначив, що цьому питанню вже близько п’яти років. А щодо цифрового мовлення, то заступник міністра фінансів зауважив, що цим питанням буде тепер займатися Міністерство транспорту та звязку.

 

Усі наступні виступаючі коротко характеризували ситуацію в їхніх відомствах та установах, і просили додати коштів на наступний рік (зокрема на апарат Держтелерадіо збільшити видатки в дев’ять разів). Серед цікавих пропозицій – перетворення інституту підвищення кваліфікації в академію телебачення та радіомовлення, будівництво нового сховища для Книжкової палати тощо.

 

Члени парламентського Комітету зробили деякі зауваження з приводу виступів попередників, і запропонували ефективніше використовувати існуючі кошти: зменшити штати, відмовитися від застарілих методів роботи. Обговорили і внесли пропозиції: прописати окремими рядками в бюджеті фінансування суспільного та цифрового мовлення, роздержавлення преси, закласти адресні видатки на НТКУ, НРКУ, УТР та ін., відхилити статтю про приватизацію поліграфічних підприємств тощо.

 

Комітет з питань свободи слова та інформації одностайно проголосував за внесення поправок до проекту бюджету на 2007 рік, які до 1 жовтня повинні надійти до Бюджетного комітету Верховної Ради України.

 

Розширене засідання проходило у досить пафосній атмосфері – під гімн України, що лунав під вікнами. Це під стінами Київської обласної адміністрації проходила протестна акція жителів Київщини, які виступали проти безсистемного продажу землі.

 

Світлана Остапа, «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7580
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду