Незалежний журналіст заявляє про незаконне затримання міліцією
Незалежний журналіст Юрій Дорошенко заявляє про незаконне затримання його співробітниками Міністерства внутрішніх справ.
Інцидент трапився 5 лютого 2006 року в Подільському р-ні м. Києва. Згідно інформації самого Ю. Дорошенка, яку він виклав у листі на ім'я голова Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка, після однієї з ділових зустрічей його було затримано бійцями спецпідрозділу "Беркут", які "...не показавши своїх посвідчень, обшукали і забрали журналістське посвідчення та посадили до автомобіля. При цьому вони поводилися грубо, нецензурно висловлювалися. На моє зауваження, що я незалежний журналіст, знаходжусь при виконанні своїх службових обов’язків і нічого протизаконного не вчинив, не реагували. Більше того, вони в глузливій формі коментували специфіку моєї професії", - зазначає журналіст.
Вже у автомобілі Юрій Дорошенко виявив пропажу мобільного телефону, заяву про зникнення якого працівники міліції прийняти відмовилися.
"Без пояснень, мене запроторили до камери, де я змушений був просидіти до 13 години наступного дня, коли працівники райвідділу міліції провели мене до суду... Попри моє прохання, моїм близьким і рідним так і не було повідомлено про моє перебування в райвідділі. Натомість працівники міліції придбали останній номер газети „Без цензури”, де ще недавно я працював заступником головного редактора, та жваво коментували матеріали, вихваляючись усім, що затримали журналіста", - пише Ю. Дорошенко.
За словами журналіста, в суді не було повідомлено про те, в якому злочині його звинувачують і не були вислухані його пояснення. Після цього працівники міліції знову направили Ю. Дорошенка до Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві та " ...закрили в камері з якої випустили лише о 20 годині 30 хвилин 06 лютого 2006 року. У камері райвідділу, яка не опалювалася, де я перебував, також знаходилися „бомжі”, один із яких кашляв і казав, що у нього туберкульоз", - йдеться в листі.
Юрій Дорошенко вважає, що були порушені його конституційні та професійні права. Він тако заявляє, що в діях працівників міліції є ознаки злочинів, передбачених ст. 364, ст.365, а в діях судді ст.367 КК України.
"Мова йде не лише про мене, а й про багатьох наших співгромадян, які щодня потерпають від свавілля, так званих правоохоронців. Сидячі в камері добу я не побачив там жодного злочинця, або хоча б правопорушника, якого варто було б піддавати таким покаранням, як це робиться", - пише журналіст.
Юрій Дорошенко просить НСЖУ підтримати його у відстоюванні особистих і професійних прав, оскільки "суперечка з правоохоронними органами у нашій країні переважно завершується не на користь журналістів ".
Зі свого боку "Детектор медіа" разом з НСЖУ звертатиметься до правоохоронних органів за роз'ясненнями щодо цього інциденту з представником ЗМІ.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ