Юрію Ключковському, який звинуватив медіа в істерії навколо Закону про вибори, відповіли п'ять громадських організацій
Представникики даних організацій наголошували на найсуттєвіших небезпеках, що містить Закон про вибори. Зокрема, Ольга Большакова зазначила: „Телеорганізації та інші ЗМІ взагалі позбавлені можливості висвітлювати виборчий процес: аналізувати програми, досліджувати історію партій, професійні здібності кандидатів тощо. Навряд чи виборці зможуть отримати навіть роз’яснення, як заповнювати бюлетень...” За її словами, єдиним можливим способом це виправити є внесення змін до ст.66, де немає визначення політичної реклами чи агітації, і, фактично, будь-яке інформаційне журналістське повідомлення може бути розцінене як політична реклама чи агітація.
Однак за словами учасників конференції, до Верховної ради подано аж 3 законопроекти щодо змін у Закон про вибори, і лише один з них містить зміни до ст.66. „Така кількість законопроектів – це велика небезпека, - говорить Тетяна Лєбєдєва (Незалежна асоціація телерадіомовників). – Це дезорієнтує депутатів і ставить під загрозу прийняття конкретних змін у сфері регулювання медіа. Єдиним законопроектом, який містить зміни до ст. 66, є законопроект, поданий народним депутатом Гаврилюком”. За словами пані Лєбєдєвої, без цих змін всі інші зміни не матимуть результату.
Дмитро Федечко (асоціація „Мережа”) наголосив на основних небезпеках цієї статті: „Будь-яке інформаційне повідомлення може бути визнане політичною рекламою, і це призведе до тимчасового припинення ліцензій телерадіоорганізацій чи закриття газет”. За його словами, основною відмінністю агітаційних матеріалів від журналістських має бути суспільна значимість інформації. Далі він додав, що будь-які роз’яснення ЦВК і Нацради, попри все, не матимуть юридичної сили.
На завершення Катерина Котенко (Індустріальний телевізійний комітет) зазначила: ”Ми вже не маємо ніяких сподівань на Верховну Раду. Ми почали кричати, так звана наша „істерія” почалась ще з вересня, і до 26 грудня, до початку реєстрації кандидатів, це буде топ-темою. Остогидли звинувачення в тому, що піднімаємо істерію. Неправда те, що звучало від Ключковського вчора в ефірі „1+1”. Правда є те, що ми виступаємо проти жорсткості цієї санкції (закриття ЗМІ – ТК). Якщо не буде змін до Закону, або якщо вони будуть не такими, як ми вимагаємо, ми звертатимемось до інших механізмів: проситимемо депутатів зробити дієздатним КС, відправимо на його розгляд Закон, або підпишемо угоду з Нарадою і ЦВК, щоб якомога убезпечити ризики для журналістів”.
Наталя Данькова, "Детектор медіа"
Читайте також:
Зачем враги, если ТАКИЕ адвокаты?
IREX U-Media запрошує на семінари з питань висвітлення виборів (анонс)
Телеканали наполягають на внесенні в Закон про вибори чіткого визначення передвиборної агітації
ЗМІ намагаються вибратися з законодавчої пастки
Согласительный совет одобрил снятие ограничений в деятельности СМИ
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ