Захід не підтримує розколу України. Путін слухається Шредера?
Євросоюз і НАТО виступили проти розколу України внаслідок політичної кризи.
Про це заявили керівники організацій – Верховний представник ЄС з зовнішньої політики й політики безпеки Хав”єр Солана і Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, передає Німецька хвиля
"Цілісність України є істотною. Ми не вітаємо будь-які загрози цьому", - заявив Верховний представник ЄС з зовнішньої політики й політики безпеки. Керівник НАТО де Хооп Схеффер також підкреслив важливість територіальної цілісності України. На його думку, відчуття єдності в межах однієї нації має допомогти знайти вихід із ситуації.
У свою чергу Хав'єр Солана сподівається, що розв'язанню кризи може допомогти відповідь Верховного суду України на скаргу опозиції про порушення під час виборів.
Він упевнений, що опозиція та влада, які зустрічалися в п'ятницю за участю міжнародних посередників, мають і надалі вести діалог, використовуючи всі законні шляхи вирішення конфлікту.
За словами Солани, насилля треба уникати всілякими засобами. Верховний представник ЄС також підкреслив, що надзвичайно важливим є зберегти суверенітет України.
В той же час німецький уряд закликає сторони конфлікту в Україні мирно і в межах закону знайти рішення, яке відображало б волевиявлення громадян.
Про це в понеділок повідомив речник уряду ФРН Бела Анда.
У понеділок урядовий речник у Берліні заявив, що телефонна розмова Ґергарда Шредера з Володимиром Путіним позитивно вплинула на президента Росії.
Анда зазначив, що саме після цієї розмови Путін оголосив, що Росія співпрацюватиме з будь-яким демократично обраним президентом України. Крім того, голови обох держав дійшли згоди щодо необхідності мирного і законного вирішення конфлікту.
Анда також висловив незгоду з тими, хто вважає, що Захід нібито втручається у внутрішні справи України. Речник наголосив, що розв'язання кризової ситуації є виключно внутрішньою справою держави.
При цьому Захід, на думку Анди, не втручається, а долучається до дебатів.
"Українська правда"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ