29 березня – круглий стіл «Шкідливий для дітей контент у медіа. Що робити?»

29 березня – круглий стіл «Шкідливий для дітей контент у медіа. Що робити?»

12 Березня 2018
1414
12 Березня 2018
14:49

29 березня – круглий стіл «Шкідливий для дітей контент у медіа. Що робити?»

1414
29 березня, з 16:00 до 17:30, в рамках кінофестивалю Docudays UA, відбудеться круглий стіл: «Шкідливий для дітей контент в медіа. Що робити?». Які зміни потрібно врахувати в законопроекті про аудіовізуальні медіасервіси щодо захисту прав дітей в українських електронних медіа?
29 березня – круглий стіл «Шкідливий для дітей контент у медіа. Що робити?»
29 березня – круглий стіл «Шкідливий для дітей контент у медіа. Що робити?»

Місце: IZONE (вільний простір), вул. Набережно-Лугова, 8.

Подія відкрита для відвідувань з попередньою онлайн-реєстрацією.

До обговорення запрошені:

  • Мар’яна Закусило – модератор, головна редакторка сайту «Детектор медіа»;

 

  • Галина Петренко – директорка ГО «Детектор медіа»; 

  • Аксана Філіпішина представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності;

 

  • Ольга Герасим'юк – перша заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

 

  • Любов Найдьонова – доктор психологічних наук, заступниця директора з наукової роботи, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіа-освіти Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ, член Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення;

 

  • Алла Благая – доктор юридичних наук, доцент, експерт аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини;

  

  • Дмитро Золотухін – заступник Міністра інформаційної політики України;

  • Ганна Маляр - юрист, експертка-кримінолог, адвокат, кандидат юридичних наук;
  • Представник Асоціації психологів України;

 

  • члени Незалежної медійної ради;

 

  • члени Комісії з журналістської етики;
  • представники медіагруп і телеканалів.

Проблему шкідливого контенту слід розділяти на дві: вплив на дітей, що дивляться подібні передачі, та вплив на дітей, які беруть у них участь.

При Національній раді з питань телебачення та радіомовлення вже два роки працює робоча група з розробки правил захисту дітей від шкідливого та потенційно шкідливого контенту. Її робота просувається дуже повільно. Першим документом, розробленим робочою групою, став акт узгодження «Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіавиробництва», який підписали медіагрупи StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна», Національна суспільна телерадіокомпанія України та Незалежна асоціація телерадіомовників. Однак цей акт відмовилася підписувати група «Інтер». Не взявши на себе самообмежень, «Інтер» випустив двосерійне шоу про 12-річну породіллю.

Другим документом, напрацьованим робочою групою, став саморегулівний акт телевізійної індустрії №2 «Висвітлення засобами масової інформації теми суїциду». Його підписали медіагрупи StarLightMedia, «Медіа Група Україна», Національна суспільна телерадіокомпанія України та Незалежна асоціація телерадіомовників. Його не підписали групи «Інтер» та «1+1 медіа», остання має зауваження до запропонованої редакції документа.

Очевидно, що українські медіагрупи ще не готові до саморегуляції в обмеженні показу шкідливого для неповнолітніх глядачів контенту та відмови від участі дітей у створенні такого продукту. ГО «Детектор медіа» вважає, що вирішити проблему допоможуть лише законодавчі обмеження. Ми хочемо разом з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення запропонувати правки до зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту про аудіовізуальні медіасервіси. Ці пропозиції й будуть обговорені на круглому столі 29 березня о 16:00 в рамках міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays 2018.

Запрошуємо всіх небайдужих до обговорення. Бажана попередня реєстрація за посиланням.

Контактна особа з організаційних питань від ГО «Детектор медіа» Юля Зелінська, 098 446 61 95, zelin.tk@gmail.com

Автор крикатури - Оксана Абасалієва, фіналістка конкурсу ГО «Детектор медіа» «АнтиЛокшина»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1414
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду