Журналіст Микола Хрієнко, який здійснює піший похід по Україні, за 16 днів подолав 472 км від Умані до Нової Каховки, УНІАН
Кореспондент київської газети "Столиця" Микола ХРІЄНКО завершив 16-денний пішій перехід від Умані Черкаської області до Нової Каховки на Херсонщині. Довжина маршруту становила 472 км.
В інтерв’ю кореспонденту УНІАН М.ХРІЄНКО сказав, що метою його нинішнього походу по центральному регіону України, який є другим етапом пішого переходу від Києва до крайньої південної точки України, як і попереднього, є вивчення життя і шляхів виживання людей в нинішніх соціально-економічних та екологічних умовах.
Під час переходу М.ХРІЄНКО спустився на 460-метрову глибину в діючу уранову шахту біля селища Смоліне. За словами журналіста, його дуже вразили важкі і небезпечні умови праці шахтарів і вкрай низька оплата їх праці. М.ХРІЄНКО побував також на Новокостянтинівському родовищі уранової руди, пройшов через географічний центр України, який знаходиться біля райцентру Добровеличківка в Кіровоградській області.
Як сказав М.ХРІЄНКО, "найболючіший спогад" від переходу в нього залишився від знищених річок у степовій зоні України. Через розорювання берегів вони замулилися і почали висихати, внаслідок чого степові села залишилися без води. У цих селах продають питну і технічну воду, завезену здалеку, сказав він. Проблема поглиблюється ще й через високу ціну на вугілля (до 280 грн. за тонну), оскільки селяни змушені вирубувати на паливо лісосмуги, без яких вітри-суховії висушують землю, знижуючи її родючість. У Бобринецькому районі Кіровоградської області багато дерев загинуло внаслідок випалювання сухого бур’яну в лісосмугах. Стало масовим розорювання древніх курганів, які мають велику історичну цінність, сказав М.ХРІЄНКО.
На початку літа М.ХРІЄНКО планує пройти по наміченому маршруту далі: від Нової Каховки до крайньої південної точки України - мису Сарич на Кримському півострові. У разі успішного проходження всього цього маршруту М.ХРІЄНКО стане першою людиною, яка пройшла пішки по території України "по діагоналі" - від крайньої північно-західної точки України, через радіаційно-забруднені території, до крайньої південно-східної точки України, а також від крайньої північної до крайньої південної точки держави. Загальна протяжність цих двох маршрутів перевищує 3 тис. км.
За словами М.ХРІЄНКА, кінцевою метою його журналістського проекту, крім публікацій дорожніх репортажів у пресі, є випуск книги "Похід через Атомний полюс", великі розділи якої вже написано після проходження попередніх етапів.
Довідка УНІАН. З 1973 року за 21 піший і лижний переходи М.ХРІЄНКО в різних регіонах колишнього СРСР та України, за його підрахунками, пройшов 5 тис. 444 км, з яких 1 тис. 61 км пролягали по радіаційно забруднених територіях України, Білорусі та Росії. М.ХРІЄНКО має ряд найвищих нагород за перемоги в міжнародних і українських журналістських конкурсах.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ