Небезпечний Аваков та три літери Дубінського. Огляд політичних відеоблогів за 25–31 травня 2020 року

Небезпечний Аваков та три літери Дубінського. Огляд політичних відеоблогів за 25–31 травня 2020 року

2 Червня 2020
1902
2 Червня 2020
14:03

Небезпечний Аваков та три літери Дубінського. Огляд політичних відеоблогів за 25–31 травня 2020 року

1902
«Телебачення Торонто» викриває ВООЗ, а Гордон знайшов собі нового росіянина — цього разу ворога, а не героя.
Небезпечний Аваков та три літери Дубінського. Огляд політичних відеоблогів за 25–31 травня 2020 року
Небезпечний Аваков та три літери Дубінського. Огляд політичних відеоблогів за 25–31 травня 2020 року

Як і у ЗМІ та соцмережах, на блогерських майданчиках протягом тижня, що минув, панувала тема резонансних злочинів та неефективності роботи Міністерства внутрішніх справ і персонально Арсена Авакова. Роман Цимбалюк та Денис Казанський розповіли про чергові сеанси «викриття мимоволі» росіян, які брали участь у війні з Україною, а на «Телебаченні Торонто» зробили міні-розслідування діяльності Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 Моя поліція мене береже?

Ніщо так не об’єднує блогерів, як політичний хейт. Цю тезу на тижні підтвердили ютубери з різних таборів, майже в унісон критикуючи криміногенну ситуацію в Україні та ефективність роботи Арсена Авакова.

Анатолій Шарій вважає чи не найгучнішу подію тижня — стрілянину у Броварах — «тероризмом». А дивлячись на світлини затриманих у справі, коментує, що українцям, мовляв, часто розповідають про руку Кремля, тоді як учасники конфлікту на Київщині «похожи на сельских быков». Крім того, за даними видання Шарія, поліція не просто знала про те, що цього дня має бути «стрілка», але й спостерігала за розвитком подій неподалік від місця баталій, не втручаючись у сутичку.

На цю ж тему говорив і журналіст та блогер Данило Мокрик. Тільки під критичний приціл медійника потрапив безпосередньо той, хто нині уособлює всі невдачі реформованої правоохоронної системи — Арсен Аваков. Блогер згадував урядовця «незлим тихим» не лише за події останніх днів, а й за вбивство пластичного хірурга Андрія Сотника у лютому та замах на депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва у грудні 2019-го, коли кілер випадково застрелив трирічного сина політика.

«Це п**дєц. Ми живемо в якійсь й**аній Мексиці. В нас на вулицях комфортно почуваються хіба що бандити», — не стримував емоцій Мокрик. Попри це, Арсен Аваков і досі має підтримку президента, хоч за дев’ять місяців на посаді в кабмінах Зеленського, певен блогер, так нічим себе і не проявив. Відставка ж міністра, на думку Мокрика, нині перейшла у розряд питань національної безпеки.

Вчергове критикував Авакова і його давній хейтер — одесит Сергій Стерненко. Щоправда, активіст відрефлексував не на стрілянину на Київщині, а на зґвалтування та побиття жінки поліціянтами у Кагарлику. «Ми з вами звикли до таких випадків… Тому що мусора постійно катують, вбивають, грабують, ґвалтують громадян України», — говорить Стерненко. Та ніякої відповідальності міністр, підтримуваний главою держави, певен блогер, не понесе. Адже державою, вважає Стерненко, «керують мусора… яким плювати на наші з вами права». Примітно, що критика Авакова настільки об’єднала Стерненка та Мокрика, що у їхніх відео збіглися не тільки основні тези, а навіть пряма мова посадовців про скандального міністра.

Одним із найпопулярніших на тижні стало відео про роботу системи Авакова і на каналі Skrypin.ua. «Ці мусора з народження вже були тваринами», — каже Скрипін про ґвалтівників з Кагарлика. «Українська політична система є ворогом людей», — більш узагальнено підтримує Скрипіна його колега Данило Яневський, прогнозуючи, що трагічні наслідки для чинної влади можуть настати вже навесні 2021 року.

Привид російського тоталітаризму і новий старий «баттл» Гордона

Спецкор УНІАН у Москві Роман Цимбалюк тим часом традиційно вишукує цікавинки, так би мовити, «в тилу ворога». Нині блогер розібрав зустріч лідера партії «Справедливая Россия» Сергія Миронова з Ольгою Довгошапко, яка називає себе міністеркою охорони здоров’я так званої «ДНР». Російський політик, зокрема, закликав мешканців самопроголошених республік активно долучитися до впровадження змін у російську Конституцію. Отже, українців з окупованих територій, які вже отримали російські паспорти, хочуть залучити до всеросійського «обнулення» термінів Володимира Путіна.

Той же Миронов, відзначає Цимбалюк, наполягає й на наданні особливого статусу окупованим українським територіям у складі Росії. Хоч направду мешканці окупованих територій, певен блогер, потрібні Росії тільки для того, «чтобы за нее умереть». А тамтешні політичні діячі, мовляв, ніяк не допомагають Донбасу, крім палких промов по захист «русских людей».

Блогер родом із Донецька Денис Казанський, у свою чергу, згадує про нещодавній камін-аут російських медиків, які зізналися, що брали участь у бойових діях на Донбасі у 2014 році, за що їм і досі не заплатили надбавок. «Эти самые медики вывозили с Донбасса раненых российских ихтамнетов», — робить висновки Казанський. І додає, що влітку 2014-го, коли саме з російського Гуково велися потужні обстріли українських позицій з установок «Град», цим самим медикам було абсолютно байдуже, і ніхто на акції протесту не виходив. І це, переконаний блогер — все, що українцям варто знати про «братський народ».

Тим часом Дмитро Гордон, щойно вляглися «пристрасті за Гіркіним», притяг до українського медіапростору чергового кремлівського крикуна — телеведучого Володимира Соловйова. Тільки, на відміну від Поклонської та Гіркіна, з Соловйовим, Гордон інтерв’ю не проводив і у компліментах не розсипався. Російський та український медійники вже тривалий час ворогують, обмінюючись образами онлайн.

Історія отримала продовження: Соловйов в радіоетері проєкту «Соловьев live» вкотре вилив на Гордона відро помиїв, назвавши того «мразью недобитой», «нацистским преступником» і «худшим, что могло случиться в истории еврейского народа». Терпіти словесну діарею путінського пропагандиста Дмитро Гордон не став. У блозі-відповіді медійник припустив, що Соловйов щось «бухает или нюхает» та порадив тому звернутися за допомогою до медиків.

Геть не про Росію, але з ледь помітним ароматом роспропаганди вийшов черговий блог Олесі Медведєвої на каналі «Страни.ua». Мова у ньому пішла про деталі угоди з МВФ, підписання якої має відбутися днями. Курс співпраці, певна блогерка, націлений на «закручивание гаек» для бізнесу. Є загроза, мовляв, і підвищення пенсійного віку, «медреформу Супрун» продовжать, а частину українських шкіл закриють. А ще підвищиться ціна на газ, опалення та, ймовірно, буде переглянутий нинішній варіант відкриття ринку с/г землі.

І хоч Медвєдєва у відео й словом не згадала про Росію, через весь влог червоною ниткою йшла думка: «співпраця з МВФ для України — згубна». Але де ж тоді Україні брати гроші? Варіантів небагато.

Про здоров’я фізичне і психічне

На «Телебаченні Торонто» тим часом продовжили цикл блогів під умовною назвою «Максим Щербина і медичні змови». Нині блогер досліджував, чи справді авторитетною у світі організацією є ВООЗ. «ВООЗ — це такий собі дід. Він щось радить, ділиться досвідом, і всі схвально кивають головою, поки все добре», — іронізує блогер. А от коли десь спалахує чергова епідемія і треба діяти рішуче, представники організації посилаються на брак повноважень.

При цьому, у діяльності ВООЗ, відзначає автор, є й «перемоги». Зокрема, у 70-х за активної просвітницької участі організації у світі здолали віспу, а нині зусилля її членів допомогли у зборі коштів на зупинку пандемії коронавірусу. Поряд із тим, нагадує Максим Щербина, ВООЗ наразі не є організацією самостійних рішень, перебуваючи під контролем Росії, Китаю та США.

Ну а нардеп від монобільшості, а до того блогер та ведучий «1+1» Олександр Дубинський зробив черговий крок до політичного хайпу (закреслено) успіху. І заявив, що йде на праймеріз кандидатів на посаду київського міського голови. До слова, про схожі амбіції майже синхронно повідомив і його колега по фракції та колишній шеф Олександр Ткаченко.

Та якщо потенційне висування «любителя швидкості» Дубинського могло багатьох засмутити, то тематичний ролик напевно викличе усмішку навіть у противників нардепа. Адже задля більшої кількості переглядів політик навіть став поруч зі стовпом, на якому написане загальновідоме слово з трьох літер. Тож, залежно від того, симпатик ви чи хейтер Дубинського, можете на власний розсуд інтерпретувати, кого під тим самим словом мали на увазі автори відео.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1902
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду