Тарас Шевченко: Верховна Рада визнає, що процедуру закриття ЗМІ в законі про вибори правили вже після голосування
Верховна Рада пов‘язує відмінності з тим, що „техніко-юридичні неточності були усунуті при опрацюванні Закону перед підписом Голови Верховної Ради України”
Верховна Рада України визнає, що до тексту закону про вибори народних депутатів України вносилися правки вже після ухвалення закону в сесійній залі. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит, яку отримав від Верховної Ради України директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.
У кінці серпня Тарас Шевченко направив Володимиру Литвину інформаційний запит, в якому просив пояснити, чому підписаний спікером текст закону про вибори в частині, яка стосується припинення діяльності засобів масової інформації за порушення виборчого закону, відрізняється від того, за який голосували народні депутати України. В отриманому листі Верховна Рада пов‘язує відмінності з тим, що „техніко-юридичні неточності були усунуті при опрацюванні Закону перед підписом Голови Верховної Ради України, яке здійснювалося в установленому порядку Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування”.
Разом з цим, Верховна Рада ухилилася від другого прямого запитання: яким документом встановлений порядок, за яким комітет, чи будь-хто інший може правити прийнятий депутатами текст. Очевидно справа в тому, що такого порядку просто не існує, адже Регламент Верховної Ради України чітко визначає, що „після прийняття закону в цілому внесення до його тексту будь-яких змін, у тому числі і стилістичних, не допускається” (стаття 6.7.4.).
Інститут медіа права вважає, що за таких обставин народні депутати зобов‘язані внести зміни до закону про вибори народних депутатів і вилучити підроблену недемократичну норму, яка дозволяє закривати засоби масової інформації.
Інформація Інституту медіа права
Читайте також:
Текст закону про вибори народних депутатів України відрізняється від того, за який проголосувала Верховна Pада
Чи варто чекати засобам масової інформації добра від парламентських виборів?
Во время выборов прессе велели замолчать?
Техніка безпеки протягом виборів - 2006
Голова ЦВК запевнив журналістів у об’єктивності підходу до ЗМІ
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ