«Плюси» та «Україна» повелись на фейк про Путіна та олівець

«Плюси» та «Україна» повелись на фейк про Путіна та олівець

21 Лютого 2015
7430

«Плюси» та «Україна» повелись на фейк про Путіна та олівець

7430
Огляд висвітлення порушень стандартів журналістики у підсумкових щотижневиках ICTV, «України», «1+1», «Інтера» та 5-го каналу за 15 лютого 2015 року.
«Плюси» та «Україна» повелись на фейк про Путіна та олівець
«Плюси» та «Україна» повелись на фейк про Путіна та олівець

В суцільному потоці контраверсійної інформації журналісти часто губляться. Якісної перевірки даних немає. Але коли є колеги, які за них уже перевірили інформацію, гріх не користуватися цим.

Минулого тижня низка відомих інтернет-видань повідомили, що Путін зламав олівець під час переговорів. Як доказ — фото «до» і «після». Таким чином з’явилася ще одна причина потролити президента країни-агресора. Втім, не минуло й тижня, як експерти Stopfake визначили: фото змонтоване. Здавалося б, питань щодо того, як про це говорити в сюжетах, не повинно виникати. Втім, журналісти «ТСН. Тижня» та «Событий недели» (навмисно чи ні) все-таки заявили, що Путін у Мінську повторив подвиг Януковича в Ростові.

Про цю історію нічого не сказали «Подробности недели» та «Час. Підсумки тижня», а у «Фактах тижня» розвінчали цей фейк.

Разом із тим наявність іншої проблеми — корпоративної джинси — зберігається. Перш за все це стосується «Інтера» та «України». Їхні журналісти, не надто приховуючи, відверто рекламують та працюють на імідж власників своїх медіа.

«ФАКТИ ТИЖНЯ» З ОКСАНОЮ СОКОЛОВОЮ, ICTV (випуск о 18:45)

У сюжеті про мінські переговори «нормандської четвірки» журналіст вдаєтсья до низки оціночних суджень. В одному з закадрових текстів кореспондент каже, що Лукашенку імпонує бути миротворцем.

«Михайло Малий, кореспондент: Неозброєним оком було видно, що Лукашенку імпонує його нова роль миротворця. Він єдиний, хто вийшов із цих переговорів беззаперечним переможцем».

Запис у твіттері Суркова (помічника Путіна) автор матеріалу самовільно характеризує як такий, що передає «загальний тон настрою російської делегації».

«Михайло Малий, кореспондент: "Сірий кардинал" Кремля Владислав Сурков викладає у своєму Твітері відео потирання рук Путіна після рукостискання з підписом: "Не успел подать шефу салфетку", — це передає загальний тон настрою російської делегації».

Журналіст, який, очевидно, не був у самому Мінську під час переговорів (на це вказує неоригінальна картинка та відсутність стендапу), каже, що четвірка лідерів у гостьовій кімнаті щось емоційно обговорювала. Втім, він навряд чи може знати напевне.

«Михайло Малий, кореспондент: За протоколом, після цього лідері мали одразу вийти до преси для фотографування і потім піднятися на другий поверх до великої зали для переговорів у широкому колі. Але четвірка закривається в гостьовій кімнаті і щось емоційно обговорює».

В іншому сюжеті-розборі самої нової угоди в Мінську журналіст вказує, що на фронті не всі радісно сприйняли нове перемир’я. Але синхрону на підтвердження, який би пояснив цю думку, не подає. Натомість дає коментар військового експерта, який уже своєю присутністю в ефірі виводить  іншу думку.

«Олександр Візгін, кореспондент: Відтак на фронті далеко не всі зраділи черговому перемир’ю. Однак військові експерти бойовий запал солдатів списують скоріше на адреналін і констатують, що перемир’я нам, безумовно, вигідне.

Леонід Поляков, перший заступник Міністра оборони України у 20052008 рр.: Якщо є шанс зупинити протистояння, вбивства, руйнування інфраструктури, то це, безумовно, добре. А кидатися у непідготовлений наступ — це було б авантюрою».

Схожого порушення він припускається й далі. Маніпулятивно передає «іронічну оцінку» невідомих «американських дипломатів». Натомість коментує екс-посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

«Олександр Візгін, кореспондент: За іронічною оцінкою американських дипломатів, люди, які називають себе ополченцями, за озброєнням переважають деякі країни НАТО і ЄС. Контроль за дотриманням режиму припинення вогню та відведенням артилерії традиційно поклали на ОБСЄ. Але чи здатна ця структура реально це здійснити? Поки виходило не дуже.

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ, надзвичайний та повноважений посол України в Білорусі в 2010-2011 рр.: Елементарна провокація одним невеликим пострілом розпалює ситуацію по всьому фронту».

Під час аналізу нової угоди про перемир’я журналіст подає неточну інформацію. Каже, що в одному з пунктів ідеться про «виведення з території Донбасу всіх іноземних збройних формувань».

«Олександр Візгін, кореспондент: Українські дипломати відзначають, що в тексті домовленості не згадуються "ЛНР" і "ДНР". Є пункт про виведення з території Донбасу всіх іноземних збройних формувань і військової техніки та найманців. Щоправда, Росія переконана, що її це не стосується».

Втім, насправді в документі під назвою «Комплекс заходів із виконання Мінських угод» вказано про вивід іноземних військ з усієї території України, а не з Донбасу.

«10. Вывод всех иностранных вооруженных формирований, военной техники, а также наемников с территории Украины под наблюдением ОБСЕ. Разоружение всех незаконных групп».

У матеріалі про стрибки цін журналіст наводить дані, що кількість збутих авто впала цього року порівняно з ситуацією в січні 2014-го. Втім, він не надає інформації про джерело цих даних.

«Володимир Соколов, кореспондент: Порівняно з минулим роком, продаж автомобілів упав у 4,6 разів. За січень у цьому автосалоні продали 15 автомобілів, втричі менше, ніж торік».

В іншому закадровому тексті кореспондент каже, що на продовольчих ринках теж почали дорожчати продукти. Також вказує, що саме на ринки частіше ходять за покупками прості українці. При цьому він не наводить джерел даних. А отже це більше схоже на оціночне судження, ніж на факт.

«Володимир Соколов, кореспондент: Через девальвацію гривні почали суттєво дорожчати навіть вітчизняні продукти харчування і не лише в супермаркетах, а і на продовольчих ринках, куди все частіше ходять за покупками прості українці».

В сюжеті про партизанське угрупування «Тіні» журналіст каже, що їхній снайпер «нібито» вчинив замах на життя лідера «ДНР» Захарченка у Вуглегірську. Втім, таке формулювання не дозволяє встановити істину, чи справді це було. Крім того, як писала «Телекритика» в одному з попередніх моніторингів, ця новина про вбивство охоронця Захарченка, розтиражована українськими ЗМІ, має ознаки фейку.

«Мирослав Галущак, кореспондент: Снайперський замах на життя Захарченка у Вуглегірську, коли під час прямого ефіру після стрільби впав його охоронець. Також нібито їх рук справа...»

«СОБЫТИЯ НЕДЕЛИ», «Україна» (випуск о 19:00)

Розповідаючи про переговори в Мінську в одному з сюжетів випуску, журналістка повідомляє, що Путін зламав ручку. Втім, як писала «Телекритика» з посиланням на ініціативу StopFake, ця новина є фейком. А фото, яке нібито підтверджувало факт, — змонтоване. Крім того, журналістка назвала предмет у руках Путіна не олівцем, а ручкою.

«Ирина Смирнова, корреспондент:Тем временем, благодаря стараниям личных фотографов, периодически допускаемых в святая святых, появляется снимок Владимира Путина со сломанной ручкой в руках. Остряки журналисты тут же вспомнили Януковича- ломающего».

В цьому ж матеріалі журналістка подає оціночне судження, вказуючи, хто з переговорників виглядав втомленим, а хто ні.

«Ирина Смирнова, корреспондент: Путин выглядит так, будто и не было бессонной ночи, Меркель с Олландом, как и наш Президент, — заметно уставшие».

Новина про проблеми роботи ТЕС у Щасті має ознаки корпоративної джинси, покликаної звернути увагу глядачів на проблеми бізнесу власника каналу Ахметова. Сама Луганська електростанція належить до «ДТЕК-Східенерго» Ріната Ахметова. Також після начитки редакція подала два синхрони, один із яких — представника ДТЕК.

«Олег Панюта, ведущий: Согласно сегодняшнему отчету Мониторинговой миссии ОБСЕ, кроме Дебальцево, режим тишины не соблюдается и в районе Луганска. Крайне сложной остается ситуация с обеспечением Луганской области электроэнергией. <…> Более миллиона человек Луганской области потребляет свет, который вырабатывает ТЕЦ в Счастье. Это единственный источник электроэнергии для региона. Если станция прекратит работу, область погрузится во тьму и останется без тепла.

Дмитрий Сахарук, руководитель антикризисного штаба ДТЭК: Несмотря на опасность для жизни, энергетики выезжают».

Ще один матеріал із ознаками корпоративної джинси — наприкінці випуску. В матеріалі кореспондентка рекламує гуманітарний штаб Ахметова.

«Виктория Чистюхина, корреспондент: Помощь Гуманитарного штаба Ахметова — это незамедлительная реакция на обращение пострадавших. Поддержку оказывают всем, без исключения.

Римма Филь, координатор Гуманитарного штаба Рината Ахметова: По решению Рината Ахметова мы полностью сопровождаем финансово и в обеспечении лекарствами всех раненых детей. Мы обеспечиваем лечение и медикаментозную помощь всем раненым мирным жителям. Это принципы работа штаба».

Після начитки про призначення нового генпрокурора Віктора Шокіна редакція не подала коментаря новопризначенця. Зате чомусь дала синхрон колишнього очільника відомства Святослава Піскуна.

«Олег Панюта, ведущий: В Украине — третий Генеральный прокурор за год. На смену Виталию Яреме пришел его бывший заместитель Виктор Шокин.

Святослав Пискун, Генеральный прокурор Украины (2002-2003, 2004-2005, 2007): Дальше согласие на привлечение судьи к уголовной ответственности — это решение политическое».

Синхрон Шокіна з’являється згодом, після начитки про затримання Єфремова. Але це вже інша тема.

В матеріалі про нинішню економічну ситуацію та можливість позик журналіст маніпулює, посилаючись на невідомих «банкірів».

«Максим Урлапов, корреспондент: Но именно благодаря кредиту от МВФ, гривна укрепится, — прогнозируют банкиры. Правительство собирается прописать в госбюджете на этот год курс в 21 гривну за доллар».

«ТСН. ТИЖДЕНЬ», «1+1» (випуск о 19:30)

Оціночне судження — від ведучої, яка назвала в начитці «скандалом» ситуацію, коли не всі канали дізналися про можливість прямої трансляції з Генштабу. Там Петро Порошенко в ніч із 14 на 15 лютого публічно наказував припинити вогонь.

«Алла Мазур, ведуча: Засідання Генерального штабу, на чолі із президентом щодо припинення вогню в ніч проти неділі несподівано спровокувало скандал у медіапросторі України. Точніше, скандал склався через дивну організацію висвітлення цієї вкрай важливої для України події».

Під час включення з Юрієм Березою ведуча представляє його як депутата та комбата. Втім, він не може поєднувати посади, а отже є лише нардепом. Тому є сумніви щодо того, наскільки його варто було запрошувати в такій іпостасі. Крім того, інтерв’ю має ознаки корпоративної джинси. Адже батальйон «Дніпро», комбатом якого був Береза, формувався з ініціативи губернатора Дніпропетровщини та водночас власника «1+1» Ігоря Коломойського. Сам же Береза на час інтерв’ю перебував у Дніпропетровську. А отже узагальнено говорити про ситуацію на сходу він не може.

«Алла Мазур, ведуча: Що думають про нинішню ситуацію досвідчені фронтовики, хочемо дізнатися від Юрія Берези, легендарний комбат «Дніпра» і народний депутат на прямому зв'язку із Дніпропетровська».

У репортажі з Мінська журналістка демонізує одного з переговорників «нормандської четвірки» президента Росії Владіміра Путіна. Каже, що він наразі має «лаври головного зла».

«Ольга Кошеленко, кореспондент: Адже сам президент Білорусі з 2004 року під персональними санкціями Євросоюзу. Із тавром останнього диктатора Європи жив допоки лаври головного зла не перебрав на себе його сусід Путін».

На противагу «злому» Путіну журналістка створила образ «доброго» Порошенка, показуючи його як ввічливу людину, що допомагає іншим. Так, вона згадала, як Президент України допоміг підійнятися телеоператору, який упав. Це має ознаки пропаганди.

«Ольга Кошеленко, кореспондент: Ху із містер Порошенко продемонстрував він сам. Коли вже залишав Палац незалежності після безсонної доби. Білоруські спецслужби так стежили за його безпекою, що збили з ніг російського телеоператора.  Президент України повернувся, подав тому руку, і вибачився за те, чого не робив».

У цьому ж матеріалі журналістка, як і колега з «України», повелася на фейк про те, що Путін зламав олівець.

«Ольга Кошеленко, кореспондент: Штрихів до портрета Путіна додали уважні глядачі. Ось цей зелений олівець, поруч із блокнотом Путіна ми зазняли ще цілим. А згодом на світлинах побачили — у руках він тримає вже два».

Також кореспондентка некоректно переповідає розмову президентів Білорусі та України, яку випадково зумів зафіксувати один із операторів. З відео не зрозуміло, кого саме обговорюють Лукашенко та Порошенко. Адже відеомомент вирваний із контексту. А отже 100-відсотково стверджувати, що спілкувалися про Путіна, не можна.

«Телекамери випадково зафіксували, як на виході з резиденції Порошенко поскаржився Лукашенку: Путін грає брудно.

Петро Порошенко, президент України: Ведет начестную и грязную игру.

Олександр Лукашенко, президент Білорусі: Я знаю».

Минулого тижня журналісти редакції видали сюжет про «Батальйонне братство» і звинувачували їх у підіграванні Кремлю через пікетування держорганів влади та різкі заяви. Тоді наприкінці матеріалу кореспондент анонсував, що в наступному випуску буде наведено докази того, що мітинги — не збіг обставин, а їхні лідери працюють на Кремль.

«Сергій Гальченко, кореспондент: Ми знайшли докази, чому ці мітинги не можна вважати збігом обставин. Більше того, маємо намір довести існування чітко спланованих операцій гібридної війни, мета яких — створити в Києві атмосферу хаосу та неконтрольованості. І відповісти на питання: хто вони, ці нові лідери так званого народного невдоволення, та на кого працюють? Чи мають зв'язок з Кремлем та терористичними організаціями. І який план через своїх агентів намагається провернути Москва.

Алла Мазур, ведуча: Тож не пропустіть. Наступного тижня ми продемонструємо зв'язок Кремля з лідерами багатьох цих так званих мітингів».

Цього тижня в ефірі сюжет так і не з’явився. Лише начитка, в якій головним доказом причетності до ФСБ стали систематичні польоти Фурси в Росію.

«Алла Мазур, ведуча: за даними Держприкордонслужби, Фурса літав до Москви 16 січня чартерним рейсом №574. Після того 17 березня офіційний керівник “Правого сектора” Київської області, який охороняв Межигір'я Януковича в дні, коли Росія відбирала Крим, разом із заступником голови забороненої в Росії УНА-УНСО Михайлом Карплюком знову виїхав до Росії, через пункт пропуску Бачивськ. Назад лідер УНСО Карпюк більше не повернувся. Фурса ж за два тижні був в Україні. У квітні під час російської агресії на Донбасі Фурса двічі літав до Росії».

Втім, доказами це важко назвати, адже факт польотів у Росію не означає автоматично, що Фурса співпрацює з ФСБ. Фактів про це журналісти не надали.

«ПОДРОБНОСТИ НЕДЕЛИ», «Інтер» (випуск о 20:00)

Один із репортажів в ефірі — з Попасної. Кореспондент некоректно використовує узагальнення для пояснення тих явищ, які відбуваються в місті. Під час стендапу на журналіста напала жінка, яка йшла з дровами. Після цього медійник заявив, що на українську пресу реагують негативно. Перш за все, з відео незрозуміло, чи знала ця жінка, що нападає саме на українського журналіста (він розмовляв на той момент російською). А по-друге, узагальнення є некоректним, адже на нього напала одна-єдина жителька міста.

«Андрей Лащ, корреспондент: Чтобы хоть как-нибудь обогреться, люди носят дрова в подвалы, и на украинскую прессу реагируют катастрофически негативным путем. Люди из подвалов практически не выходят, и могут там находиться неделями, чтобы хоть как-нибудь обогреться».

Під час включення з Нью-Йорка, де мало початися засідання Ради безпеки ООН, журналіст розповідає про резолюцію, ініційовану Росією. Журналіст описує деякі подробиці документа. Але подає лише синхрон представника України в ООН. Якщо його російський колега відмовився спілкуватися, про це потрібно повідомити глядача.

«Дмитрий Еловский, корреспондент: как нам удалось выяснить, все-таки эта резолюция носит очень пророссийский характер, и очень много там всего возложено именно на Украину. Вся ответственность, все, что касается выполнения этих минских требований, во всем Виталий Чуркин постпред Росси при ООН предлагает винить Украину, и предлагает, чтобы все смотрели именно за тем, как действует Киев в этой ситуации, а ни как Москва, и ни как лидеры так называемых “ДНР” и “ЛНР”. Прямо перед эфиром мы встретились с постоянным представителем Украины ООН. С Юрием Сергеевым».

Поговорити на тему переселенців редакція запросила до студії Юлію Льовочкіну, депутатку «Опозиційного блоку» та сестру власника каналу Сергія Льовочкіна. Втім, корпоративна джинса з подачі ведучого переплелася з політичним замовленням. Так, він наголосив, що Мінські домовленості перегукуються з мирним планом опозиції.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: С нами в студии Юлия Левочкина. Она народный депутат. И замглавы мониторингового комитета Парламентской Ассамблеи Совета Европы. Ваши ощущения. Наконец перемирие. Тот план, который предлагал Оппозиционный блок, он во многом перекликается с минскими договоренностями. Вы чувствуете, вы предполагаете, вы надеетесь, что, наконец, то сегодняшний день, последний день войны?»

В одному з запитань ведучий некоректно називає переселенців «біженцями». Крім того, маніпулює, посилаючись на «офіційну статистику», не деталізуючи джерело.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Скажите, у нас миллион беженцев только в самой Украине. И только по официальной статистике. Не факт, что она правильная. Что можно сделать для них сейчас?»

Анонсуючи інтерв’ю з офіційним представником України у тристоронній контактній групі в Мінську Леонідом Кучмою, ведучий заявив, що це — ексклюзив. Нібито другий президент України нікому не давав до того навіть жодних коментарів.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Мы продолжаем и говорим о главной теме недели — минских переговорах и все время, пока они длились, все это долгое время есть человек, который не давал никаких интервью, не давал даже коротких комментариев, видимо, чтобы не навредить, чтобы его слова не были истолкованы превратно. И вот только сейчас, впервые мы можем узнать неизвестные детали, что же происходило за закрытыми дверьми минской встречи. Второй Президент Украины Леонид Кучма. Эксклюзив подробности недели».

Утім, ведучий свідомо чи ні видав бажане за дійсне. Цього ж вечора годиною раніше в ефірі «Фактів тижня» в одному з сюжетів з’являється коментар Леоніда Кучми, де він розкриває певні інсайдерські деталі переговорів. Тож важко зрозуміти, про який ексклюзив каже Дмитро Анопченко.

«Михайло Малий, кореспондент: Про несподівану проблему терміново доповіли четвірці лідерів. Пауза тривала недовго.

Леонід Кучма, президент України 19942005 рр.: Россия сразу же внесла предложение, что они в этом документе просят только одно уточнение — уточнение по времени прекращения огня: вместо 14-го числа в 8:00 утра, 14-го числа в 24 часа или 15-го в 00 часов. И после этого мы подписали».

В одному з сюжетів журналіст порівнює Україну з кількома африканськими країнами, чий історичний шлях де в чому подібний до українського. В матеріалі двічі у титрах вказано назви комерційних компаній, які представляють коментатори. А це — реклама.

«Геннадий Вивденко, корреспондент: Проверки пожарных и санитаров тут, спустя год после победы Майдана вроде прекращены, но остальное осталось по-прежнему.

Александр Барсук, директор швейного концерна “Ярослав”: Кардинального сегодня упрощения бизнеса нет.

Геннадий Вивденко, корреспондент: Александр Мацюк помнит, как еще лет 10 назад столица был похожа скорее на пустырь. Теперь у него здесь собственная IT-компания, с 20 сотрудниками, в родную Россию возвращаться не желает.

Александр Мацюк, директор IT-компании High link enterprises (Ботсвана): Нет-нет, я такого вообще не встречал, чтобы приезжала какая-то налоговая и требовала денег, взятку, нет, такого здесь нет».

Для порівняння: в одному з синхронів журналіст не вказує, яку компанію представляє жінка.

«Татьяна Зинченко, собственник компании (Намибия): Я прихожу к аудитору своему, тот, который в курсе вопросов всех, а если он не в курсе, то он найдет конкретно мой вопрос, меня это очень устраивает это настолько упрощает мою жизнь».

Після цього сюжету ведучий каже, за «офіційними цифрами» 2014-го Україна втратила 400 тисяч робочих місць. Утім, журналіст маніпулює, адже далі конкретизує джерело наведених даних: Федерація роботодавців України. Ця організація ніяк не може бути офіційним джерелом. Крім того, подача цієї новини має ознаки корпоративного замовлення. Голова ради ФРУ — Дмитро Фірташ, синхрон якого редакція подала після начитки новини. Його заступник — Ганна Безлюдна. Дмитро Фірташ очолює Group DF, а ця компанія своєю чергою співволодіє каналом «Інтер». Ганна Безлюдна ж керівник компанії U.A. Inter Media Group Limited.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: И вот есть официальные цифры. За прошлый год Украины потеряла 400 тысяч рабочих мест. В Федерации работодателей Украины, где эти подсчеты сделали, спрогнозировали, что если в ближайшие месяцы не будут созданы стабильные условия для предприятий, так вот, за этот год работу могут потерять еще около миллиона человек.

Дмитрий Фирташ, глава Федерации работодателей Украины: Мы получили сегодня колоссальную поддержку Европы, они готовы это делать, они сказали да, и они участвуют в этом процессе, теперь мы должны собрать украинскую команду, показать им что мы способны на это и начать совместно с ними работать».

«ЧАС. ПІДСУМКИ ТИЖНЯ», 5 канал (випуск о 21:00)

Перший у верстці випуску — сюжет-репортаж із Мінська про переговори «нормандської четвірки». Журналістка демонізує російських колег по цеху. Зокрема каже, що вони звикли грати нечесно і в палаці готували «псевдосенсації». Утім, це узагальнення.

«Ірина Герасимова, кореспондент: Нечесно грати уже звикла і путінська армія журналістів. У палаці вони продовжували готувати свої псевдосенсації. Та не очікували, що місцеві спецслужби працюють фахово».

Також журналістка подає неточну інформацію щодо часу проведення переговорів «нормандської четвірки». За її версією, домовлялися глави політики щодо миру в Україні 16 годин. Хоча міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що тривали переговори 17 годин.

«Ірина Герасимова, кореспондент: Так стартував 16-годинний марафон політичних торгів і гри нервів. Впродовж ночі журналісти спостерігали, як з кімнати переговорів поодинці без жодних новин виходили їхні учасники».

Авторка матеріалу розповідає про тристоронню контактну групу, яка засідала паралельно з «нормандською четвіркою». Втім, чомусь не подає жодного синхронна учасників цієї групи. Навіть офіційного представника від України Леоніда Кучми.

«Ірина Герасимова, кореспондент: Бо в сусідньому приміщенні представники терористів відмовились підписувати документ. Присутні у палаці зрозуміли — переговори провалились. Та менш ніж за години "нормандська четвірка" знову сиділа за столом».

У сюжеті про те, як розвиток воєнних дій вплинув на хід зустрічі «четвірки» в Мінську, журналіст використовує оціночне судження, щоби пояснити, з яким козирем летів Путін у Білорусь. Так, вказує, про що «думав» російський президент перед відправленням до столиці Білорусі. Але цього ніхто не може знати. Крім того, кореспондент героїзує військових.

«Олександр Аргат, кореспондент: Володимир Путін, прямуючи до Мінська, думав, що має потужний козир у вигляді дебальцівського котла. Однак саме завдяки героїчним діями українських військових на момент переговорів кришку цього котла так і не закрили».

Журналіст ще раз вигадує, що задумував Кремль, не посилаючись ані на кого. Навіть подача синхрону військового експерта не змінює ситуації, адже коментар зовсім не стосується того припущення, яке висловив журналіст у закадровому тексті.

«Вересневі мінські переговори пройшли в умовах, коли українські війська відступали, а вся країна вболівала за вихід бійців з іловайського котла. Ймовірно, Мінськ-2, за задумом Кремля, мав пройти у аналогічному інформаційному супроводі.

Сергій Згурець, військовий експерт:Звісно, вони на меті мали супер-завдання вийти на кордон Луганської і Донецької областей, аби потім цей кордон фіксувати в домовленостях. Але як ми бачимо, ситуація вийшла не на їхню користь».

Автор матеріалу посилається на невідомих «експертів», які пояснюють, завдяки чому став можливим рейд «Азова».

«Олександр Аргат, кореспондент: Експерти відзначили, що рейд "Азова" став можливим завдяки появі вільних резервів сил АТО на півдні».

В одній із підводок ведучий вдається до мови ворожнечі. Називає прихильників Росії «посіпаками».

«Віталій Гайдукевич, ведучий: Повірити, що Росія та її посіпаки просто так взяли і дотримали умови мирних домовленостей — це просто-на-просто себе не поважати».

У цій же підводці ведучий подає інформацію того, як «Кремль» думає.

«Віталій Гайдукевич, ведучий: Кремль дуже хоче, аби Київ у відповідь почав діяти дуже потужно і жорстко. Щойно це розпочнеться, Москва миттєво звинуватить Україну у зриві Мінських домовленостей».

ПОВНА ВЕРСТКА ВИПУСКІВ:

ICTV, «Факти тижня» з Оксаною Соколовою (випуск о 18:45)

«Перемовини у Мінську».

«Після 17-годинної дипломатичної боротьби лідери чотирьох країн погодили документ під назвою "Комплекс заходів з виконання Мінських домовленостей" і декларацію про його підтримку».

«Українські бійці готові прориватися, вимагають нове підкріплення техніки, підкріплення ВСУ».

«Полк "Азов" чекає від Міноборони і Генштабу підкріплення в селищі Широкине, вони в скрутному становищі».

«Кількість внутрішніх переселенців із зони війни вже перевалила за мільйон».

«У Краматорську жертвами обстрілу стали 17 людей, 68 поранені, — бойовики стріляли з окупованої Горлівки».

«Сьогоднішньої ночі арешт Олександра Єфремова, колишнього керівника парламентської фракції Партії регіонів, найвпливовішої донедавна людини Луганщини».

«МВФ надасть Україні гроші — 17 із половиною мільярдів доларів; економічна ситуація в Україні».

«Несподіваний ракурс боротьбі із корупцією».

«І ось у цьому дзеркалі Надія Савченко».

«Визволити полонених, нанести шкоду військовим складам і навіть знищити ворожих лідерів, — за останні 70 років цілі партизанських загонів анітрохи не змінилися».

«Музичний фронт».

ТРК «Україна», «События недели»ипуск о 19:00)

«Главная новость недели — стрельба на Донбассе стихает».

«Мирный план».

«Цена мира».

«Украина готова отвести тяжелое вооружение, — сообщили в штабе Антитеррористической операции».

«Режим тишины не соблюдается и в районе Луганска».

«Совет безопасности ООН сегодня проведет экстренное заседание по Украине».

«В Украине — третий Генеральный прокурор за год».

«Генеральная прокуратура и СБУ задержали бывшего народного депутата Александра Ефремова».

«МВФ спасает Украину от дефолта».

«Иллюзия реформ».

«Помощь пострадавшим».

«1+1», «ТСН. Тиждень»ипуск о 19:30)

«Рівно опівночі, тримаючи своє слово, згідно із новими Мінськими угодами, президент Порошенко, головнокомандувач українських Збройних сил, віддав наказ припинити вогонь».

«З неймовірною напругою пів ночі чекав Маріуполь».

«Від самого ранку тривожні чутки надходять із Луганщини».

«Засідання Генерального штабу, на чолі із президентом щодо припинення вогню в ніч проти неділі несподівано спровокувала скандал у медіа просторі України».

«Чому ж саме Дебальцево стало такою принциповою точкою для проросійських сепаратистів видно на карті».

«Що думають про нинішню ситуацію досвідчені фронтовики, хочемо дізнатися від Юрія Берези, легендарний комбат Дніпра і народний депутат на прямому зв'язку із Дніпропетровська».

«Смертоносні снаряди долетіли цього тижня до Краматорська».

«Обстріл Краматорська, глибокого українського тилу, шалені атаки бойовиків на Дебальцеве, і успішний наступ батальйону Азов поблизу Маріуполя».

«Тієї ж ночі, поки українці з німцями і французами намагалися таки переконати російського верховника в Мінську, і зафіксувати кроки до миру на папері, на нашу територію з Росії вторглися 50 танків, 40 “Градів”, “Смерчів” та “Ураганів”, і 40 БТРів».

«Найсуттєвіші пункти Мінських угод, які уже стали предметом гарячих обговорень».

«Про справжні наміри Путіна щодо України стало відомо ще рік тому».

«Гість в студії — Валерій Чалий, заступник глави Адміністрації президента України».

«Кисневу подушку отримала українська економіка».

«Інтерв'ю з Арсенієм Яценюком».

«Минулого тижня ми показали вам сюжет про так зване батальйонне братство, яке голова СБУ Валентин Наливайчено і президент Петро Порошенко публічно назвали мережею агентів Росії».

«У суботу ввечері стало відомо про затримання Олександра Єфремова».

«Крок до правди цього тижня зробив Апеляційний суд Києва».

«Зростає загроза життю нашої героїні Надії Савченко».

«Рада безпеки Організації об'єднаних націй сьогодні збирається на екстрене засідання щодо ситуації в Україні».

«Інтер», «Подробности недели» (випуск о 20:00)

«Первый день перемирья».

«Теперь самое главное — чтобы не было провокаций, которые дали возможность сорвать этот мир, эти Минские договоренности».

«Павел Климкин — о последних событиях на Донбассе».

«В городе Попасное совсем на недавней линии фронта».

«Гость студии — Анатолий Гриценко, министр обороны (2005-2007)».

«Проект резолюции Совбеза».

«Продолжение встречи с гостем студии — Анатолий Гриценко, министр обороны (2005–2007)».

«Экстренное сообщение. Боевики, это подтверждают информагентства, боевики заявили, что по-прежнему будут атаковать в районе Дебальцево».

«Сегодня первый спокойный день в Мариуполе».

«Еще одна из самых острых проблем и сегодняшнего дня, и этой недели — беженцы».

«Гость студии — Юлия Левочкина, народный депутат, замглавы мониторингового комитета Парламентской Ассамблеи Совета Европы».

«Минские договоренности».

«Минские договоренности. Продолжение».

«Компромисс с МВФ».

«Новый антирекорд доллара».

«Каким будет будущее Донбасса».

«Минские договоренности».

5 канал, «Час. Підсумки тижня» (випуск о 21:00)

«На мапу сучасної політичній Європи нанесений певний рубікон».

«Україна почала намагатись розмовляти з позиції сили».

«Росіяни та їхні колеги-бойовики не дотримуються пункту Мінських домовленостей про припинення вогню».

«Мобілізовані проходяться вишкіл у навчальних центрах ЗСУ».

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скрі-шот tsn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7430
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду