Новий сезон на «Україні»: вірність собі

7 Вересня 2011
23053
7 Вересня 2011
12:00

Новий сезон на «Україні»: вірність собі

23053
«Україна» восени покаже останні частини своїх коронних серіалів. А потім поверне політичне ток-шоу, зазіхне на аудиторію «1+1» та СТБ і стане першою кнопкою. Плани менеджменту каналу на новий сезон і на найближчі два роки
Новий сезон на «Україні»: вірність собі

У новому сезоні телеканал «Україна» демонструє вірність давно обраній стратегії. Прайм він змінюватиме обережно: у будні запустить останні сезони своїх брендових серіалів («Глухар», «Маруся»). Власне виробництво полягатиме як у розробці серіалів, так і у створенні шоу - форматних і за власними ідеями. Бум реаліті й талант-шоу «Україну» омине, оскільки вона хоче відрізнятись. Натомість команда розроблятиме публіцистичні проекти та політичне ток-шоу до виборів.

 

Канал вірить, що з такою стратегією на шляху до першої кнопки з кожним роком у нього залишається менше перешкод, і в 2013-му він зможе потішити свої лідерські амбіції й наблизитися до самоокупності.

 

 

Стратегія розвитку

 

За словами програмного директора каналу Ірини Курчакової, у 2011 році «Україна» за своєю комерційною аудиторією (18+, вибірка «50 тис.+») планує взяти частку 12%, а вже у 2012-му досягнути 13,5%. «Тобто ми закладаємо в наші прогнози та бізнес-план зростання частки, яка в майбутньому дозволить нам вийти на самоокупність», - сказала вона. Також пані Курчакова повідомила, що з 2012 року аудиторія 18-54 стане для каналу пріоритетною. Але цього року він ще орієнтуватиметься на 18+. Нагадаємо, 18-54 є базовою аудиторією «1+1» (щоправда, за вибіркою «Вся Україна») та СТБ.

 

В центрі - ведучий Андрій Данилевич та директор каналу Марина Миргородська

 

Програмний директор Ірина Курчакова

 

Директор «України» Марина Миргородська зауважила, що власне виробництво цього року стане для каналу одним із найважливіших напрямів розвитку: «Тому наші цілі не лише вийти на лідерські позиції будь-якою ціною, цифрами, а й розвивати цю сторону ретельніше та кваліфікованіше. Ми маємо дуже талановиту команду, яка здатна зробити багато. Повірте, ми знаємо, як вийти в лідери». А головний виконавчий продюсер Григорій Тичина додав, що канал балансуватиме між власним виробництвом та закупним продуктом: «Український ринок нині перебуває в такому стані, що цілком покладатися на власне виробництво не може ніхто. Інакше проект як бізнес стає сильно збитковим. Тому ми намагаємося знайти максимально успішну конфігурацію із закупок (кращий продукт російського та американського виробництва) та власного продукту».

 

 

Серіальний прайм без вертикалі

 

Залучати молодшу аудиторію «Україна» планує за рахунок «ексклюзивних проектів». «Молода аудиторія досить вибіркова. Приваблює молоду аудиторію на нашому каналі в основному ексклюзивні, розумні речі. Це може бути і серіал, і американське кіно, яке має високі показники серед такої аудиторії, і наші проекти, ведучі яких збільшуватимуть лояльність молодої аудиторії. У серпні це в нас уже вийшло, зростання за цією аудиторією досягло близько 20%», - зазначила Ірина Курчакова. За її словами, серед молодшої аудиторії зростають і показники праймового серіалу «Глухар»: «Напевно, такі серіали, де готовий герой із гумором такого типу, як Доктор Хаус, тільки у міліції - це привабливий образ героїв для нашого глядача, і показник за молодою аудиторією вищий, ніж за 18+».

 

У пару «Глухарю» лінійку праймових серіалів доповнить детективний російський серіал «Кримінальна поліція», знову ж таки, про співробітників міліції. Також цього сезону вийдуть заключні сезони «Марусі» та «Єфросинії». Над розробками інших серіалів працює сценарний відділ Тетяни Гнєдаш. Як уже повідомляла ТК, в її планах такі проекти, як «Джамайка», «Нахалка», «Подробиці листом» та сімейна сага «Москалі».

 

Останній проект, за словами Марини Миргородської, канал вирішив розширити і зйомку зможе розпочати не раніше осені наступного року. Продакшн-підрядник для виробництва саги ще не визначено. «Українська сага написана, але ми її дещо переосмислили у цьому році. Тому що це досить знакова подія, яка не може пройти занадто швидко. Було написано 12 епізодів. Ми розширили їхню кількість. Сценарна група працювала над тим, щоб розписати цю історію, оскільки вона вийшла досить динамічною та стислою. А оскільки вона дуже цікава, хотілося б дивитись її довше. Наразі триває режисерська розробка», - сказала вона.

 

 

Утаємничена публіцистика

 

Таким чином, прайм буднів і надалі формуватиметься переважно з новин та серіалів. А от вертикального програмування канал не хоче. «Вертикальне планування за досвідом інших країн та каналів можливе, коли всі працюють тільки у вертикалі. У нас наразі три канали працюють у вертикальному програмуванні. Тому вертикальне програмування для нас - це навіть не перспектива року» - сказала Ірина Курчакова. За її словами, вертикальне програмування - досить економна схема, однак не сьогодні в Україні й не у власному виробництві, адже виробництво лінійки власних проектів обійдеться дорожче за купівлю будь-якого якісного серіалу.

 

Змінювати свій прайм канал буде поступово. У 2012 році планує віддати два слоти для серйозних публіцистичних проектів.

 

Марина Миргородська

 

Ведуча Сніжана Єгорова і головний продюсер департаменту власного виробництва Тетяна Гнєдаш

 

«Ми не будемо йти у побутові речі, ми хочемо два щотижневі слоти, де підніматимемо дуже неоднозначні і навіть скандальні питання суспільного життя. Це дуже амбіційний проект. Ми будемо зважати на те, що більшість населення хвилює не лише "вбив і сів", хоч деякі канали це дуже люблять, але ми хочемо мати якусь просвітницьку місію», - наголосила Курчакова. Над цими програмами працюватиме колишній шеф-редактор газети «Блік» Андрій Соколовський разом з Ігорем Золотаревським, який тепер опікується не лише інформаційним мовленням, але й соціальними проектами (наприклад, «Критичною точкою», яка також намагатиметься привертати молодшу аудиторію, тож її теми буде модифіковано під потреби такого глядача). Однак деталей найближчого з цих публіцистичних шоу керівництво каналу розкривати не хоче, посилаючись на конкуренцію. «Ви знаєте, в нас усе копіюють, тому складно бути прем'єрним та оригінальним. Тому ми намагаємося зберегти таємницю, щоб цей проект не змогли зробити швидше наші улюблені конкуренти. Повірте, цей проект вас дуже здивує», - запевняє Марина Миргородська.

 

Ірина Курчакова у коментарі ТК зазначила, що такі побоювання мають місце, оскільки ідеї телеканалу конкуренти копіюють не вперше. «Ми перші знайшли проект "Хто хоче заміж за мого сина?", запустили цю ідею, але тепер ви бачите подібний проект на "1+1", - сказала вона. - Купили ми I want my mummy back, купили першими, а потім почалось "Тиждень без жінок" тощо. Хоча ми розпочали розробку раніше. І зрештою вирішили не робити взагалі. Тому що з купою всього однакового конкурувати ми не хочемо. Якщо ми й робитимемо щось, то це будуть ексклюзивні речі. Мене радує, що "Хто хоче заміж за мого сина?" вийде раніше. Тому що на ринку всі бігали за цим форматом, але ми купили його на рік раніше. І коли він став популярним, він уже був у нашій бібліотеці». Тож свою бібліотеку форматів канал будує не лише на основі модних трендів. Приміром, нині він зосередився не так на реаліті, як на серіальних форматах.

 

 

«Україна» не сумує за Шустером

 

За словами пані Курчакової, досить складно було знайти формат політичного шоу. Тому канал вирішив розробляти його самостійно. Як розказала Марина Миргородська, такий проект з'явиться в ефірі наступного року - до виборів. «Це необхідність для суспільства, яке має бути в центрі всіх перипетій», - переконана вона.

 

Хто може стати ведучим - наразі невідомо. Андрій Данилевич, який свого часу вів проект «Відкритий доступ», а нині займається підсумковим випуском новин, поки що пропозицій розробляти політичний проект не отримав: «Поки що розмов щодо цього в нас із каналом не було. Якщо канал зацікавлений у мені в такому проекті, можливо, в нас відбудеться така розмова». Марина Миргородська оцінює пана Данилевича як професійного ведучого, який може розпочати вести такий проект хоч завтра.

 

На запитання «Детектор медіа», чи не шкодує «Україна», що свого часу відмовилася від проекту Савіка Шустера, Ірина Курчакова зазначила: «У той момент ми вирішили відпочити від засилля таких проектів. Ми з цією розлукою змирилися, не сильно за рейтингами страждаємо. Але я думаю, що ми правильно зробили, взявши паузу. Хоча знайти швидко думаючого харизматичного модератора складно».

 

 

Вихідні без музичної істерії

 

Сітка вихідних днів поповниться двома новими розважальними шоу. В першу чергу це дейтінг «Хто хоче заміж за мого сина?» (спільне виробництво з Film.ua), із яким канал, за словами пана Тичини, пов'язує великі сподівання. У добрих традиціях СТБ та Нового каналу «Україна» запустить постшоу для свого реаліті. «Постшоу буде вироблятися силами нашого власного продакшину "Телепро", компанія відома тим, що на сьогодні виробляє "Оголену красуню". Ми плануємо, що проект вийде разом з основним шоу у середині жовтня», - розказав Григорій Тичина.

 

Також, на його думку, незвичним для глядачів має стати ігрове шоу «Хвилина до перемоги». У цьому плані керівництво каналу розраховує на харизму Максима Аверенова (виконавець головної ролі в серіалі «Глухар»), який вестиме цей проект. «Учасники проекту цілий місяць тренуються в таборах, де відточують свої навички та вдосконалюють уміння, для того щоб здобути 500 тисяч гривень. Я думаю, в нас є підстави сподіватися, що цей проект викличе цікавість у глядачів», - додав він.

 

Головний виконавчий продюсер Григорій Тичина

 

Ірина Курчакова, Олександр Денисов і директор департаменту інформаційного мовлення Ігор Золотаревський

 

А от продовження талант-шоу «Народна зірка» найближчим часом в ефірі не буде. Як розказала Марина Миргородська, канал вирішив дати формати у «перепочинок» через великий бум подібних проектів: «Люди, коли приходили на кастинг, плутали шоу, і не розуміли, куди вони приходять і навіщо. Тому ми не забули і не зрадили. Ми про нього піклуємося, він зареєстрований, і як тільки ми будемо готові і зможемо надати цікавий акцент, який зможе зробити його популярним, ми одразу ж вийдемо в ефір із цим форматом». Нині ж, за словами Ірини Курчакової, глядач уже перегодований музичними шоу, а конкуренція таких форматів нагадує істерію.

 

А от нових дитячих проектів канал поки що не планує. Нагадаємо раніше на «Україні» транслювався «Срібний апельсин», а минулого року була спроба запустити «Буба-шоу».

 

«Ми виконуємо свої ліцензійні зобов'язання, але ситуація така, що дитячі програми не мають на каналі серйозної глядацької популярності, до того ж є обмеження щодо реклами. Доводиться виходити з того, що ми маємо знаходити найбільш оптимальні та ефективні рішення. Тому, залишаючи на каналі необхідну кількість для дітей, ми прагнемо максимально задовольнити глядацький попит. Зростання наших показників засвідчує, що канал правильно обрав бізнес-стратегію», - зауважив Григорій Тичина.

 

 

Програш у тендері УЄФА не трагедія

 

Зміни чекають і на спортивні проекти каналу. Зокрема, дещо зміниться формат «Футбольного вікенду», де з'явиться розмовна студія з гостями. За словами директора телеканалу «Футбол» Олександра Денисова, цей рік проект проведе в підготовці до «Євро-2012».

 

Директор каналу «Футбол» Олександр Денисов

 

 

А от те, що групі «Україна» не вдалося здобути права на показ матчів Ліги чемпіонів та Ліги Європи, пан Денисов трагедією не вважає. За його словами, цього року була екстраординарна ситуація і права на ці чемпіонати реалізувалися лише на один сезон, тоді як зазвичай УЄФА продає пакети на три сезони: «Цей третій рік був у пакетній угоді "Поверхности" та УЄФА, але у зв'язку з тим, що у "Поверхности" найрізноманітніші проблеми, УЄФА забрала їх у компанії і запропонувала зацікавленим каналам. А це з точки зору розвитку продукту в ефірі було не зовсім зрозуміло для каналу. Зазвичай тендер - це трирічний період, на який реалізуються права на ринку. Відповідно, ми більшою мірою були зацікавлені і поводилися б агресивніше, якби розуміли, що цей продукт ми були б здатні отримати на три роки». За його словами, через півроку УЄФА буде проводити новий тендер, уже на три роки, однак чи братиме в ньому участь «Україна» - ще не вирішено. «Треба враховувати, що УЄФА є окремою "державою" в Євросоюзі, яка живе з бажанням жити ще краще. І тому у відповідності до їхнього бажання ми будемо приймати рішення, чи братимемо активну участь у тому, щоб УЄФА жила краще», - сказав Олександр Денисов. На сьогодні ж, стверджує він, «Україна» спокійно впорається без середи чи вівторка, задовольнившись топовими матчами чемпіонату України.

 

Фото - Павла Довганя  

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
23053
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Л
4883 дн. тому
не то слово похорошела! Так держать!
Мимопроходящая
4885 дн. тому
ММ хорошaaa!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду