Amnesty International назвала тиск «свободівців» на Пантелеймонова нападом на свободу слова

Amnesty International назвала тиск «свободівців» на Пантелеймонова нападом на свободу слова

19 Березня 2014
5147
19 Березня 2014
18:58

Amnesty International назвала тиск «свободівців» на Пантелеймонова нападом на свободу слова

5147
Amnesty International назвала тиск «свободівців» на Пантелеймонова нападом на свободу слова
Amnesty International назвала тиск «свободівців» на Пантелеймонова нападом на свободу слова

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що напад на керівника Національної телекомпанії України, скоєний 18 березня депутатами від партії «Свобода», має бути терміново розслідуваний, а винні притягнуті до відповідальності. Відповідну заяву організація поширила 19 березня.

 

«Неприємно вражає участь у цій атаці члену парламентського комітету з питань свободи слова. Діюча влада повинна дати чітко зрозуміти, що такого роду поведінка не може бути допустимою в Україні», - сказала Хеза МакГіл, експерт Amnesty International по Україні.

 

«Цей напад на свободу висловлення повинен бути негайно розслідуваний, а винні мають бути притягнуті до відповідальності. Бездіяльність тільки дасть зелене світло для подальших атак на працівників засобів масової інформації та активістів», - додала пані МакГіл.

 

«Діюча українська влада повинна продемонструвати повагу до основоположних прав людини та захистити людей від дискримінації за політичними поглядами чи етнічним походженням», - йдеться в заяві Amnesty International.

 

Нагадаємо, 18 березня народні депутати від партії «Свобода» Ігор Мірошниченко, Андрій Іллєнко, Богдан Бенюк силою змусили тимчасово виконуючого обов'язки генерального директора Національної телекомпанії України Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення.

 

Тиск нардепів на Олександра Пантелеймонова засудив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, НСЖУ і НМПУ, колектив «Савік Шустер студії», Держкомтелерадіо, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення і особисто заступник голови Нацради Лариса Мудрак, голова профільного парламентського комітету Микола Томенко, Національна радіокомпанія України, керівники найбільших українських медіагруп і телеканалів, посольство США в Україні, Європейська мовна спілка (EBU).

 

Гендиректор телегрупи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко виступив з ініціативою позбавлення депутатського мандата Ігоря Мірошниченка за його дії відносно керівника НТКУ Олександра Пантелеймонова.

 

Також лідер фракції УДАР Віталій Кличко висловив вимогу, щоб нардепи від «Свободи», які напали на Пантелеймонова, склали мандати.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що готовий розслідувати дії народних депутатів, які змусили керівника НТКУ написати заяву про звільнення.

 

Голова фракції ВО «Свобода» і лідер цієї партії Олег Тягнибок повідомив, що мав розмову з народним депутатом Ігорем Мірошниченком і що той готовий добровільно зняти з себе депутатську недоторканість і відстоювати свою правоту перед судом.

 

Близько 20 українських журналістів, які 19 березня пікетували будівлю Генеральної прокуратури України, підписались під заявою на ім'я Генпрокурора України з вимогою негайно розслідувати напад на Олександра Пантелеймонова.

 

Також із колективною заявою до Генпрокуратури звернувся колектив НТКУ, який вимагає від в. о. генпрокурора Олега Махніцького порушити кримінальне провадження за статтями 171 та частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України, провести ретельне та неупереджене розслідування усіх обставин справи, здійснити всі необхідні дії для позбавлення депутатських мандатів і покарати винних у скоєнні злочину осіб.

 

Самі народні депутати від фракції «Свобода», які змусили Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення, заявили, що могли б діяти чемніше по відношенню до керівника Першого національного в умовах мирного часу.

 

Генпрокурор Олег Махніцький пообіцяв розслідувати не тільки інцидент з Олександром Пантелеймоновим, але й інформаційну політику НТКУ.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5147
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Вий
3709 дн. тому
И Amnesty International совершенно правы. так поступать не по человечески, тем более представителю парламента. И Арсений Яценюк очень правильно сказал, что это не есть хорошо,- так поступать.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду