Голова Нацради Віталій Шевченко: ініціативу створенням СМ на базі ОДТРК ми сприймаємо як волюнтаризм
21 Вересня 2005
Голова Нацради Віталій Шевченко: ініціативу створенням СМ на базі ОДТРК ми сприймаємо як волюнтаризм
Як уже повідомляла ТК, Держкомітет з питань телебачення і радіомовлення заявляв про бажання створити канал Суспільного мовлення на базі ОДТРК - це може розпочатися вже з жовтня 2005 року.
На сьогоднішньому засіданні Нацради заступник голови Держкомтелерадіо Віктор Петренко звернувся до членів Нацради з проханням надати ліцензію під цей проект: „Я згодний із зауваженнями щодо ситуації в секторі державного телебачення і радіо − не всі мають достатнє фінансування. Тож, виходячи з того, що в нашій державі висловилися за необхідність передумов створення СМ; ми вважаємо можливим розпочати роботу над створенням СМ на базі ОДТРК. Таким чином, збережемо ті частоти в державному секторі, і нам не доведеться шукати нові частоти під СМ. І тоді всі телеканали робитимуть спільний продукт, який зможе використовувати і УТР. Таким чином, ми збираємося забезпечити інформування про всю Україну, адже навіть на НТКУ такої панорами про країну немає”.
У членів Нацради виникло багато питань щодо того, чи не суперечить це самій ідеї СМ, однак Петренко наголошував, що це експериментальний варіант.
Як уже повідомлялося, в конкурсі Нацради на мовлення соціального спрямування беруть участь і ОДТРК, поряд з іншими телекомпаніями. У зв’язку з заявами Держкомтелерадіо, переможці у цих конкурсах будуть визначені за тиждень. На сьогоднішньому брифінгу, коментуючи цю ситуацію, члени Нацради заявляли, що вони незадоволені коментарями Петренка. Голова Нацради Віталій Шевченко зазначив: „Цю ініціативу ми сприймаємо як волюнтаризм. Ми маємо прикрий досвід Росії щодо створення СМ і знаємо, що з цього вийшло, зараз ми ризикуємо повторити цей досвід. Ми будемо звертатися і до ОДТРК, інформувати їх про те, що ефіром вони мають розпоряджатись самі, а не так, як їм нав’язує державна установа”.
Член Нацради Тетяна Лебедєва підкреслила: ”Ми маємо зробити все, щоб ОДТРК не розглядались як медіаресурс на майбутні вибори. Від деяких ОДТРК ми маємо цікаві ідеї. Наприклад, Запорізька ОДТРК підписала угоду з Словаччиною, Угорщиною, і Румунією щодо обміну програмами”.
Наталія Данькова, "Детектор медіа"
"Усі матеріали з проблематики створення Суспільного мовлення в Україні та реформування державних ЗМІ „Детектор медіа” публікує за підтримки МФВ „Відродження”"
Читайте також:
Що стоїть за проектом створення «українського телевізійного каналу територіальних громад»?
Юрій Сторожук: для створення Суспільного мовлення потрібен незалежний мовник
Як нам реформувати державне телебачення - буде вирішувати Іван Чиж?!
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
"Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ