Політичні вибоїни. Моніторинг теленовин 11–17 лютого 2019 року

Політичні вибоїни. Моніторинг теленовин 11–17 лютого 2019 року

22 Лютого 2019
3809

Політичні вибоїни. Моніторинг теленовин 11–17 лютого 2019 року

3809
Сніг зійшов, і кандидати почали піаритися на роздовбаних дорогах. Дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112 України» та 5-го каналу.
Політичні вибоїни. Моніторинг теленовин 11–17 лютого 2019 року
Політичні вибоїни. Моніторинг теленовин 11–17 лютого 2019 року

Порожнього піару Петра Порошенка побільшало. З абсурдності інфоприводів хоч рейтинг складай: Порошенко пішов у спортзал (спойлер: не задля спорту), Андрій Садовий пив какао, Юрій Бойко ходив по ринку. А Валентин Наливайченко відзначився двічі. Спершу просто зізнався в любові до України. Виявляється цього достатньо, щоби потрапити в новини центрального каналу. Потім оголосив челендж імені себе, до якого долучив двох інших кандидатів: Ігоря Шевченка та Іллю Киву. Цей челендж мав на меті дискредитацію Ігоря Коломойського через справу з оборудками у «Приватбанку» і збігся в часі з подібними матеріалами на пропрезидентському Прямому каналі. Саме з Коломойським асоціюють лідера соціологічних рейтингів Володимира Зеленського.

11 лютого, понеділок

Акценти у справі Гандзюк. Після перегляду сюжету на «1+1» складається враження, що слідство вигороджує представників Блоку Петра Порошенка. Тут акцентували, що «Батьківщина» називає підозру Владиславу Мангеру політично мотивованою. За кадром кажуть, що голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук, які є представниками партії Порошенка, лишилися поза увагою слідства. Генпрокурор Юрій Луценко наголосив: доказів проти них немає. У цю канву органічно вплітається коментар активіста Романа Сініцина про те, що справу можуть використовувати для політичних спекуляцій.

На непричетності Гордєєва та Рищука наголосили в матеріалах ICTV та «Інтера». На ICTV навіть підкреслили, що Рищук сам добровільно попросився піти у відставку на час слідства. У матеріалах решти каналів є коментарі підозрюваного та його адвоката, а також коментарі прокуратури у відповідь. Такі матеріали не дають повного уявлення про політичний підтекст справи. На «UA: Першому», щоби цього уникнути, нагадали, що батько Катерини Гандзюк вважає причетними Мангера, Гордєєва та Рищука, й назвали партійність усіх трьох. Цей набір фактів дозволяє аудиторії робити самостійні висновки, а не йти курсом, закладеним у сюжеті (як у випадку «1+1»).

Петро Порошенко продовжив курс попереднього тижня на соціальні теми й захист малозабезпечених. Закликав власників автомобілів на єврономерах скористатися останньою можливістю пільгового розмитнення й похвалився, що від цього мита в бюджет надійшло більше коштів, ніж планували, це дозволить збільшити пенсії. Такі матеріали вийшли на ICTV, СТБ, «Україні» та «Інтері».

Його опонентка Юлія Тимошенко, в чиїй риториці раніше було більше соціальних тем, взялася говорити про стратегічне: як повернути Крим і досягти миру. Розповідала про створення воєнного кабінету із представників її команди, які будуть працювати над стратегією безпеки. Її заяви поширили ті самі канали, що й Порошенка: ICTV, СТБ, «Україна» та «Інтер».

Олександра Вілкула підтримує майже той самий набір каналів: ICTV, СТБ і «Україна». Але «Україна» серед них найактивніша. Крім заяв про потребу підтримати українських кораблебудівників, поширені на трьох каналах, на «Україні» його ще й запросили до студії поговорити, знову ж таки, про кораблі, а заразом і про ціни на продукти та соціальний захист. Інтерв’ю очікувано перетворилося на критику політичних опонентів та обіцянки все змінити на краще (в разі обрання, звісно).

Анатолій Гриценко в Харкові говорив про потребу відроджувати промисловість і обіцяв, що можливо збільшити зарплати до двадцяти тисяч гривень. Заяви поширили на ICTV та СТБ.

«Інтер» поширив заяву «Опозиційної платформи — За життя» з вимогою розслідувати можливий замах на голову політради Віктора Медведчука. У повідомленні не дали повної інформації й коментарів від правоохоронців. Замість написати заяву з фактами, які можуть сприяти розслідуванню, група народних депутатів через медіа звернулася до Держбюро розслідувань. Імовірно, метою є політичний піар, а не реальне розслідування.

Після цієї заяви на «Інтері» Юрій Бойко з Вадимом Рабиновичем ходили по ринку й шукали українські товари. Нарікали, що невеликий аграрний бізнес «затисли» й не дають розвиватися. Вадим Рабинович поділився думкою, що традиційною українською їжею вже стали банани, які імпортують в Україну.

Про пранкерів-агітаторів, які організували мітинги за неіснуючих кандидатів, розповіли в новинах «1+1», СТБ та 5-го каналу. Щоправда, на 5-му навіть не пояснили, хто організував акції, кого вийшли підтримувати люди, для чого це все було. «Напередодні в Києві та Одесі людей збирали на проплачену вуличну акцію на підтримку кандидата в президенти, якого немає. Кандидата немає. Однак грошей, зрештою, коли люди прийшли, так ніхто і не отримав. Станом на сьогодні правоохоронці поки що навіть не відкрили жодного провадження стосовно фейкових мітингів», — розповів ведучий Віталій Гайдукевич. Журналісти «1+1» поспілкувалися з організаторами провокації.

На «Інтері» вчергове переконували, що справа Миколи Мартиненка тріщить по швах. Колишнього народного депутата підозрюють у розкраданні коштів підприємств «СхідГЗК» та «Енергоатом», справу веде Національне антикорупційне бюро України. «Інтер» регулярно видає шаблонні матеріали з позицією адвокатів, які переконують у відсутності доказів проти їхнього підзахисного.

Канал «Україна» продовжує щодня розповідали про благодійність фонду Ахметова на Донбасі.

12 лютого, вівторок

Петро Порошенко урочисто відкрив відремонтовану трасу Одеса — Рені. Тільки його коментар дали в повідомленнях на «Україні» та СТБ. На «Інтері» його поїздці на Одещину присвятили сюжет, де президент говорив також про боротьбу з бідністю та за краще майбутнє. На 5-му каналі також вийшов сюжет із коментарями Порошенка. Але, на відміну від інших сюжетів, у цьому справді сфокусувалися на питаннях багатостраждальної траси, а Порошенко не сипле обіцянками про покращення, а повідомляє про домовленості з Румунією щодо розвитку спільної інфраструктури.

На «1+1» про стан доріг цього дня розмірковував інший кандидат у президенти — Олександр Шевченко. Скаржився, що досі недоремонтована траса до курорту «Буковель», який він очолював, поки не став народним депутатом.

Із форуму про інвестиції, організованого компанією Dragon Сapital, на ICTV розповіли про візії Анатолія Гриценка — в загальних фразах про боротьбу з корупцією та економічні реформи, а також процитували заяву Петра Порошенка, який пишається виходом українського бізнесу на європейський ринок.

«1+1» розшукав хлопчика, який зробив селфі з Петром Порошенком. Світлину з емоційною історією про те, як заради дітей зупинили президентський кортеж, напередодні виклала на Фейсбуку віце-спікерка Ірина Геращенко. У підводці ведуча анонсувала версію дітей: «… З їхніх вуст, як усе було». А в сюжеті кореспондентка Валентина Мудрик, крім наївних подробиць висмоктаної з пальця події, розповіла, що тепер хлопця цькують у коментарях у соцмережі. Закінчується цей репортаж тим, що історія відбила в малечі симпатію до політиків:

Кор.: Більше з ними не будеш фотографуватися?

Тимофій Меглей: Ні, якось не хочу.

Ілля Меглей: Хватить уже сльоз, страданий.

У товаристві людей у камуфляжі Юлія Тимошенко провела зустрічі з виборцями. Про це повідомили ICTV та «Інтер», а на каналі «Україна» також розповіли, як Тимошенко загалом провела час на Тернопільщині: «Молилася у церкві, обіймалася з малечею та приймала подарунки». Крім Тимошенко, в дайджесті політичних заяв на каналі «Україна» знову Порошенко говорив про відремонтовані дороги, Ляшко пропонував переглянути бюджет і підняти зарплати, Вілкул закликав до миру і зняття блокади з Донбасу.

Також Олег Ляшко знов побував у студії каналу «Україна», де критикував Уляну Супрун. На «Інтері» поширили його заяву з вимогою посилити покарання за рейдерство.

У новинах «1+1» розповіли, що у Вінниці раптово скасували концерт Володимира Зеленського. Також заяву штабу кандидата про це поширили на СТБ. Це другий із двох разів, коли піар Зеленського вигулькнув поза межами каналу «1+1» на каналі групи Пінчука. Саме Зеленський запевнив, що любить вінничан, і пообіцяв повернутися: «І я вважаю, що наступна влада не буде такою лютою і ми обов'язково до вас доїдемо». Жодних доказів причетності «влади» до скасування концерту в новинах не було.

Також на «1+1» повідомили про нові подробиціскандалу на Суспільному телебаченні. Зураба Аласанію, з яким мали достроково розірвати контракт, залишили на посаді гендиректора до 6 травня. У повідомленні йдеться, що його хочуть звільнити через недостатнє висвітлення на «UA: Першому» подій за участі президента. Це подається як єдина причина, інші закиди на його адресу проігнорували, хоча вони давно оприлюднені. Цю ситуацію, крім «1+1», висвітлював лише «UA: Перший». Тут дали коментарі представниці Наглядової ради Світлани Остапи, яка пояснила, що відтермінували розірвання контракту через закиди в політичній умотивованості рішення. Є коментар самого Аласанії та бекґраунд за кадром: «Серед причин звільнення, вказувалася, зокрема, можливо, непрозоре використання коштів від закордонних донорів».

«Україна», «1+1» та «Інтер» повідомили про зустрічі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з американськими колегами у США. Йшлося в загальних рисах про налагодження співпраці, зокрема, у сфері кібербезпеки, особливо під час виборів. Суті зустрічей, рішень, готових домовленостей, що могли би бути корисними аудиторії, не розкрили, лише процитували коментарі самого Авакова. Також паркетні новини вийшли і з Володимиром Гройсманом, який переконував інвестувати в Україну, на каналах «Інтер» та «Україна».

На «Україні» Борис Колесніков вимагав збільшити вартість оренди землі: «Орендна плата для селян має дорівнювати другій пенсії». А фонд Ріната Ахметова звітував про свою благодійність на Донбасі.

«112» у матеріалі про річницю Мінських угод героїзував Віктора Медведчука, з яким має неформальний, але безсумнівний зв’язок: «Після цього Мінськ став єдиним переговорним майданчиком. Згодом у рамках тристоронньої контактної групи створили чотири робочі підгрупи. Спецпредставником для переговорів із врегулювання ситуації на Донбасі став Віктор Медведчук. В травні чотирнадцятого він вів перемовини щодо пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту. Зокрема, й завдяки цьому вдалося звільнити понад 485 людей».

13 лютого, середа

Дайджест політичних заяв на «Україні» поєднав заяви поки що найбільшої кількості кандидатів. Порошенко говорив про захист морських кордонів: «Ми не дамо Росії витіснити Україну з Причорномор’я». Тимошенко казала, що держава має дбати про житло для молоді. Ляшко закликав збільшувати видобуток власного вугілля й газу. Олександр Вілкул критикував стан доріг — це вже третій політик на тижні, який використовує цю тему для піару. Сергій Тарута говорив про проблеми міграції молоді. А Валентин Наливайченко вимагав розслідувати справу проти колишніх власників «Приватбанку» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Цікаво, що раніше народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар’єв звинувачував Наливайченка в тому, що СБУ, якою той керував, не завадила виведенню коштів із банку. І майже синхронно із заявами Наливайченка Ар’єв анонсував випуск програми на Прямому про «вкрадені з “Приватбанку”» гроші.

На «1+1» Ольга Василевська порушила загалом важливе питання: чи не є монетизація субсидій та одночасний перерахунок пенсій прихованим підкупом виборців. У матеріалі досить ґрунтовно пояснили плюси й мінуси з коментарями фінансистів та урядовців. Але враження від сюжету формують емоційні вставки на початку і в кінці. Це не коментарі експертів, а відгуки жінок у черзі у відділенні Пенсійного фонду: «Шо я получу? 300 гривен»; «Наверно, хочет остаться на своем месте. Піар». І текст самої авторки: «Ніби добра новина. Хоча досі не зрозуміло, за рахунок чого бенкет. Міністерство фінансів обіцяло пояснити наступного тижня. Та ті, заради кого так розщедрилася влада, залишаються невдячними».

Також на «1+1» автор і ведучий програми «Гроші» Олександр Дубінський розповідав про змову проти «Слуги народу»: як люди «з орбіти Порошенка» намагаються протидіяти кампанії Володимира Зеленського. 10 секунд аудіофайлу, на якому голос, схожий на голос народного депутата від Блоку Петра Порошенка Олександра Черненка, повідомляє про «консультації з ЦВК» та роботу над тим, щоби «збити серіал», понад 4 хвилини інтерпретують працівники «1+1». Сам Черненко підтверджує, що голос його, але листування називає скомпільованим. Що він мав на увазі, дізнатися із сюжету немає змоги, про це нам не розповідають. Але продовжують наполягати: влада тисне на Зеленського, але в такий спосіб лише його рекламує.

На «Інтері» поширили заяву російського дипломата на захист Медведчука. Василь Небензя заявив, що провадження щодо Медведчука, якому закидають державну зраду, є політичним тиском: «Причина такого преследования — его призыв к прописанному в Минском комплексе мер прямому диалогу Киева с Донбассом и предоставления региону особого статуса всоставе Украины». Насправді заклик Медведчука про надання автономії окупованим територіям Донецької й Луганської областей відрізняється від змісту Мінських угод.

Юрій Бойко на «Інтері» заявив, що Україна має активніше використовувати свій потенціал морської держави. Його колега по політсилі Вадим Рабинович критикував стан доріг (він уже четвертий за тиждень). А через кілька матеріалів знов коментар Рабиновича, але вже про соціологію. Політик закликав не вірити всеукраїнським опитуванням, а орієнтуватися на регіональні: «Я вчера был в Харькове, смотрел социологию. На первом месте Бойко идет. Я недавно вот буквально был в Луганской области, на первом месте идет Бойко».

 

У випуску дали — дані опитування Інституту аналізу і прогнозування, які коментував Михайло Пересунько із «Соціопрогнозу». У них рейтинги Порошенка й Бойка майже на рівних — 14 % та 12 % із невеликою перевагою нинішнього президента. Чому варто критично ставитися до таких опитувань і цієї організації, можна прочитати в огляді Ярослава Зубченка.

Також на «Інтері» Тимошенко обіцяла змінити кредитну політику, а Каплін — забезпечити гідні зарплати шахтарям і металургам. Піар-дайджест із заявами Тимошенко, Гриценка та Вілкула вийшов на СТБ. А «Україна» та СТБ розповіли, що Порошенко долучився до створення «рукописної Біблії».

Тільки «UA: Перший» згадав, що заставу за поліцейського Василя Мельникова, звинуваченого у перевищенні повноважень, вніс не лише Ілля Кива, а й Олександр Вілкул. До речі, цей епізод забезпечив кандидату Киві бодай якусь присутність в інфопросторі.

На каналі «Україна» розповіли, як Борис Колесніков підтримує молодих аграріїв, а фонд Ахметова — мешканців Донбасу.

14 лютого, четвер

Порошенко побував у Харкові. ICTV процитував його заяву про економічне зростання; на «Україні» розповіли, що він відвідав філармонію після реконструкції, а в іншому матеріалі дали цитату з виступу на заводі «Турбоатом» про те, як його команда героїчно уникла дефолту. На «Інтері» весь візит — в одному сюжеті: і про зростання економіки на «Турбоатомі», і про підтримку культури, яка допомагає боронити державу. На СТБ анонсували виступ Порошенка на Генеральній асамблеї ООН: ніякої заяви ще не пролунало, але про неї вже говорили в новинах.

Тим часом у Києві відбувся форум, який на «Інтері» назвали форумом громадських лідерів. Але, судячи із сюжету «Інтера», це радше були збори прихильників кандидата Юрія Бойка. Виступи учасників можна розібрати на цитати і зробити окремими агітаційними роликами:

«Сегодня мы по праву можем говорить, что при Юрии Анатольевиче в 12 раз газ, который сегодня является самым болезненным вопросом для наших граждан, дешевле, и это правда», — народний депутат Нестор Шуфрич.

«Посмотрите его биографию, его сдержанность, его внутренняя дисциплина, его гражданский покой, он не с неба упал. В 20 лет стал директором предприятия, за которое нес моральную и профессиональную ответственность», — заступниця міського голови Харкова Світлана Горбунова-Рубан.

Після цього матеріалу дали посилання на результати соціологічних досліджень. Але, як і рекомендував напередодні Вадим Рабинович, лише по Донецькій області, де в Бойка підтримка найбільша: «Юрій Бойко має найвищий рейтинг серед виборців у Донецькій області, такі дані оприлюднила компанія “Сітаргет”». На сайті цієї компанії вказано, що вона працює з 2004 року, і можна знайти низку досліджень, представлених її командою. У реєстрі юридичних осіб є лише одна компанія з такою назвою, і її адреса збігається з адресою на сайті. Згідно з реєстром, компанія має лише один вид діяльності — зв’язки з громадськістю. Цей КВЕД не включає проведення досліджень громадської думки.

А от авторитетна соціологічна служба КМІС 14 лютого оприлюднила нові результати опитування. Про них повідомили тільки на «1+1», акцентувавши, що Зеленський перемагає всіх у другому турі. Щоправда, не уточнивши, що це не прогноз, а лише моделювання.

Канал «Україна» повідомив про арешт активів Коломойського через справу «Приватбанку». Матеріал ігнорує аргументи відповідачів та бекґраунд.

На ICTV та СТБ вийшла заява екс-міністра ЖКГ, а нині голови громадської організації «Спілка власників житла» Олексія Кучеренка. Він хвалив пропозиції Тимошенко щодо комунальних тарифів: «Модель Тимошенко — це економічно обґрунтована справедлива ціна на газ, на рівні 3,5 гривні. Зробити повний облік на газ, на тепло, регулювання споживання цього тепла і зробити платіжку абсолютно підйомною для переважної більшості населення». На обох каналах вийшли дослівно однакові коментарі.

У дайджесті на каналі «Україна» Тимошенко закликала вивести зарплати в Україні на рівень польських. Олександр Вілкул з’являвся в дайджестах каналів «Україна» та СТБ, закликав підтримувати молодих працівників і заохочувати бізнес працевлаштовувати «вчорашніх студентів».

Не став заморочуватися над приводом для появи в піар-даджесті Валентин Наливайченко. «В День закоханих зізнаємося у коханні коханій Україні, нашій рідній Україні», — заявив політик.

Також на «Інтері» кандидат Сергій Каплін і народний депутат від ОПЗЖ Юрій Мірошниченко закликали відстоювати права робітників і погрожували страйками, а Олег Ляшко вимагав, щоби керівник «Нафтогазу» віддав свою скандально відому премію в держбюджет.

На каналі «Україна» розповідали про підтримку молодих архітекторів фондом Бориса Колеснікова. Вийшов також щоденний сюжет про благодійність фонду Ріната Ахметова.

15 лютого, п’ятниця

На каналі «Україна» вийшов сюжет із назвою «Розкрадання “Приватбанку”». Під цю тему на своєму ютуб-каналі інформаційна служба «України» навіть виділила окремий плейлист. У матеріалі йдеться про героїчний порятунок вкладників та всієї банківської системи націоналізацією «Приватбанку»: «На порятунок “ПриватБанку”, який належав Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, спрямовано рекордні багатомільярдні транші із держбюджету. [...] За шахрайськими схемами було виведено 16 мільярдів гривень. [...] Діями акціонерів і менеджменту банку державі було завдано збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів (або близько 150 мільярдів гривень). Це, для порівняння, понад 60 мільйонів пенсій, або майже 20 мільйонів зарплат українських працівників. [...] Зрештою, за багатомільярдні шахрайства екс-власників “ПриватБанку” розплачуються всі українці-платники податків».

На «1+1» вийшов сюжет про те, як редакції «Вісті Ізюмщини» пропонували розмістити джинсу проти Зеленського. Схожий випадок у Львові, коли редакціям надходили повідомлення із пропозиціями розмістити приховану рекламу нібито в інтересах Зеленського, пройшов повз увагу «1+1».

 

Порошенко вручив нагороди ветеранам війни в Афганістані й подякував їм за те, що «вони були в перших рядах тих, хто став на захист України у 2014-му». Про це відзвітували на «Україні». Пізніше у випуску обіцянки миру та підтримки воїнам-афганцям роздавав і Олександр Вілкул: «Я остановлю войну. Чтобы больше не гибли люди». Крім «України», про це також йшлося в новинах ICTV та СТБ.

Також у дайджесті політичних обіцянок на «Україні» представили голову виборчого штабу Порошенка Віталія Ковальчука, а сам президент «пішов у спортзал». «Щоправда, не заради спорту», — уточнила за кадром авторка матеріалу, а щоби відкрити оновлений коштом держбюджету спорткомплекс. Ляшко говорив про зависокі, на його думку, тарифи на комунальні послуги, відвідуючи підприємство Ріната Ахметова ДТЕК у Вінниці. Окремий матеріал на «Україні» — про те, що «Опоблок» вимагає закріпити права опозиції в Конституції, посилаючись на європейські норми. Коментував цю ініціативу народний депутат Вадим Новинський.

16 лютого, субота

У сюжеті з безпекової конференції в Мюнхені на «Україні» в центрі уваги Порошенко. Йдеться про те, що Президент України зустрівся з Ангелою Меркель, а вона висловила йому підтримку: «Я багато разів казала пану Порошенку, що я підтримуватиму його в будь-якій ситуації». Після сюжету-звіту про конференцію, дали окремий матеріал про організований Віктором Пінчуком український обід на конференції з коментарями Пінчука й Порошенка.

У піар-дайджесті дали заяви Юлії Тимошенко та Анатолія Гриценка з безпекової конференції. Отже, одна подія розкидана на три блоки: сюжет в інтересах Порошенка, сюжет, що наголошує на ролі Пінчука, та уривки із заявами інших кандидатів. Далі в дайджесті Олег Ляшко розповідав, як треба підтримувати селян, бо «багато свиней у владі, мало корів у селі». Олександр Вілкул вимагав зниження податків. Розповіли, що Юрій Бойко відкликав свою довірену особу Вадима Рабиновича. Це пояснили тим, що Бойко «остаточно розсварився із партнерами», хоча політик спростував твердження про конфлікт із Рабиновичем того ж дня, пояснивши, що причиною зміни довіреної особи є програма на каналі «112».

У цьому ж дайджесті розповіли про Наливайченко-челендж. До закликів Наливайченка якнайшвидше розслідувати оборудки екс-власників «Приватбанку» долучилися інші кандидати — Ігор Шевченко та Ілля Кива. Хоча Кива, до якого були прихильні на каналі Коломойського, з’їжджає з теми «Привату» й закликає загалом «відновлювати систему покарання». У бекґраунді повторили той самий текст, що і в попередніх випусках: «Діями акціонерів і менеджменту банку державі було завдано збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів (або близько 150 мільярдів гривень). Це, для порівняння — понад 60 мільйонів пенсій, або майже 20 мільйонів зарплат українських працівників. [...] Зрештою, за багатомільярдні шахрайства екс-власників “ПриватБанку” розплачуються всі українці-платники податків».

«Інтер» та ICTV також показали заяви Тимошенко з Мюнхена. Крім неї, «Інтер» дав коментар депутатки з ОПЗЖ Наталії Королевської, яка також була в Мюнхені й говорила загальновідомі речі про те, що варто закликати світову спільноту до врегулювання ситуації на Донбасі. Також на ICTV штаб Гриценка закликав повідомляти про підкуп виборців, навіть анонімно. У цьому ж випуску «Андрій Садовий зустрівся із одеситами під час своїх традиційних розмов за чашкою теплого какао».

Із технічних причин цього дня не аналізується випуск 5-го каналу.

17 лютого, неділя

Аналізується лише випуск новин на «Інтері» замість підсумкових новин п’ятниці. Про що говорили в інших тижневиках, можна подивитися в моніторингу.

У новинах «Інтера» знов показали коментар Наталії Королевської з Мюнхенської конференції. Це єдиний коментар про цю подію. Представниця ОПЗЖ говорила про потребу повернути мир в Україну та захистити людей. Цей матеріал вийшов під назвою «Мирний план опозиції».

Також у випуску стверджують, що «погрози радикалів і напади на церкви набирають обертів». Йдеться про нібито погроми церков Московського патріархату. Від імені московської церкви говорить Митрополит Павло: «Ми не намірені нікуди уходить, тому що ми громадяни цієї держави; ми просим щоби всі безчинні можновладці, я не кажу за всіх, там є і непогані люди, щоб лишили нас в спокої». Вірян закликають зберігати спокій.

Підсумки

Аналіз згадок політиків цього тижня показує, що майже всі емоційно забарвлені повідомлення мають ознаки замовності. Нейтральних і збалансованих повідомлень стало менше. А поява не надто популярних кандидатів у списку — результат огляду декларацій, який зробили журналісти каналу «Україна». Також цього тижня в новинах з’явився Ілля Кива. Інформаційний привід для цього — внесення застави за поліцейського підозрюваного в перевищенні повноважень і побитті активістів С14.

Трійка лідерів політичного піару лишається незмінною: Порошенко, Тимошенко й Вілкул. Якщо Тимошенко й Вілкул майже рівномірно представлені на трьох каналах, то в Порошенка основним майданчиком став канал «Україна».

У моніторингу аналізувалися новинні випуски «Подробиці» о 20:00 («Інтер»), «ТСН» о 19:30 («1+1»), «Новини Прайм» о 19:00 («112 Україна»), «Час новин» о 19:00 (5 канал), «Новини» о 21:00 («UA: Перший»), «Факти» о 18:45 (ICTV), «Сьогодні» о 19:00 («Україна»), «Вікна» о 22:00 (СТБ).

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через проект USAID «Медійна програма в Україні», що виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Моніторинг проведено відповідно до методології, розробленої експертами ГО «Детектор медіа».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3809
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду