«Маги Порошенка» й нестримний Ляшко. Моніторинг теленовин 4–10 лютого 2019 року

«Маги Порошенка» й нестримний Ляшко. Моніторинг теленовин 4–10 лютого 2019 року

15 Лютого 2019
3041

«Маги Порошенка» й нестримний Ляшко. Моніторинг теленовин 4–10 лютого 2019 року

3041
Замість гучного розслідування «сіток» — ложка бруду і тотальна мовчанка. Дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112 України» та 5-го каналу.
«Маги Порошенка» й нестримний Ляшко. Моніторинг теленовин 4–10 лютого 2019 року
«Маги Порошенка» й нестримний Ляшко. Моніторинг теленовин 4–10 лютого 2019 року

Штаб Петра Порошенка звинуватили в організації мережі агітаторів, роботу яких оплачували з порушенням виборчого законодавства. Але це стало наскрізною темою політичного тижня лише на каналі «1+1», який користається кожною нагодою покритикувати президента. Особливо коли є привід. На решті каналів якщо ж і згадували про так званий підкуп, то не називали ні прізвищ кандидатів, ні змістовних подробиць.

Майже щодня на ICTV, СТБ та «Україні» піарили Юлію Тимошенко та Олександра Вілкула. Інколи до цієї команди додавався то Анатолій Гриценко, то Валентин Наливайченко. А з Олегом Ляшком на каналі «Україна» провели два майже однакових інтерв’ю. Ведуча навіть намагалася сперечатися з гостем, але не дуже правдоподібно.

4 лютого, понеділок

«1+1» поєднали в одному сюжеті свою прихильність до містики і неприхильність до Петра Порошенка. «“Маги” на варті Порошенка. Наші журналісти знайшли розгалужену мережу агітаторів блоку імені Президента […] І що найцікавіше, між собою ці люди називають себе “магами”. Чому? Дивіться», — зацікавила ведуча. Спойлер: МАГи — це абревіатура від мобільних агітаційних бригад.

У сюжеті справді зафіксовані події, які можуть стати предметом розслідування. Вочевидь, людям платять за агітацію, хоча закон це забороняє. Журналісти кажуть, що роботу їм пропонували у парторганізації Порошенка. За кадром повідомляють, що журналісти зверталися у штаб партії по коментарі, але відповіді не отримали. Народний депутат від БПП Дмитро Андрієвський дає пораду звертатися до правоохоронців. Ані коментарів поліції, ані експертів-спостерігачів у матеріалі немає. Завершують сюжет фразою: «Сьогодні ж під час погоджувальної ради низка народних депутатів звинуватила штаб президента у спробах підкупів виборців. Але реакції у відповідь теж не було». Цікаво було би побачити на «1+1» сюжети про порушення інших кандидатів, яких фіксували немало. Цього дня у програмі «Гроші» теж розповідали про порушення, але подавали це ще більш емоційно та упереджено.

Також на «1+1» вийшов матеріал про те, що Юлія Тимошенко поскаржилася на Порошенка в НАЗК. Ведуча зачитала: «Юлія Тимошенко вимагає, щоб Національна агенція з питань запобігання корупції взялася за питання збагачення чинного Президента […] На її думку, НАЗК має скласти протокол про корупцію, бо Порошенко збільшив свої доходи у 82 рази. Далі — пряма мова», — і те саме повторюється в синхроні. Звідки в конкурентки Порошенка такі дані, не зрозуміло. Якщо ж подивитися декларації Порошенка: у 2016 році сума його доходів становила 12 мільйонів гривень, а у 2017 році — 16 мільйонів. Декларація за 2018-й іще публікувалася: за законом, її подають до 1 квітня.

Інші канали, навпаки, говорили про Порошенка занадто улесливо. В сюжеті ICTV про перебіг реєстрації кандидатів наприкінці дали коментар Порошенка: «Дуже важливо, щоб ті жертви, зусилля, які докладав український народ, їх не змарнували, і щоб наші рішучі дії по напрямку реформування країни щодо відповідальності критеріям, які необхідні для членства в Європейському Союзі, в НАТО — це принципова наша ключова позиція». На СТБ розповідали, що делегація Вселенського патріарха зустрілася з Порошенком, хоча сам факт зустрічі не є новиною. Чогось важливого з обговорення в повідомленні теж не озвучили. Тож очевидно, що такі згадки мають на меті сприяти позитивному ставленню до Порошенка.

Канал «Україна» та ICTV поширили піар-заяви Юлії Тимошенко про зміни до Конституції та її бачення шляху до припинення війни на Донбасі, й Олександра Вілкула, який приїхав у прифронтове село і сказав, що досягнути миру можна за півроку.

На каналі «Україна» Олег Ляшко констатував проблеми робітників у Кривому Розі. У кадрі він на комбінаті, що належить компанії Ріната Ахметова «Метінвест», у робі із символікою компанії. Не забули на «Україні» і про самого Ахметова: звітували про його благодійність на Донбасі та про те, як його компанія ДТЕК інвестує у виробництво, а держава не підтримує вугільну галузь. Це однобокий матеріал, що просуває інтереси бізнесу, а не аналізує реальні причини проблем.

Також на каналі «Україна» був у студії кандидат Валентин Наливайченко, який розмірковував про «новий мирний план для Донбасу». На ICTV поширили заяву штабу Анатолія Гриценка про позов до ЦВК. Політик уже не вперше заявляє, що порушують його право на доступ до виборчих списків. Але позиції самої ЦВК при цьому не висвітлюють. На СТБ Гриценко обіцяв побороти корупцію й кумівство.

Жоден канал не давав нові дані соцопитувань від «Рейтингу», поширені 4 лютого.

5 лютого, вівторок

«Інтер» та «112» стали на захист Віктора Медведчука, якого підозрюють у державній зраді. Приводом стали його заклики на з’їзді «Опозиційної платформи — За Життя» надати автономію окупованим територіям Донецької й Луганської областей. За заявою народного депутата від «Народного фронту» Андрія Тетерука Генеральна прокуратура відкрила провадження. Прихильники Медведчука заявили про політичний тиск на нього. 5 канал та «UA: Перший» повідомили про це збалансовано: і з коментарями ГПУ, і з реакцією Медведчука або його команди. На «1+1» озвучили тільки версію ГПУ без коментарів Медведчука.

У парламенті спікер Андрій Парубій закликав народних депутатів-кандидатів не займатися агітацією із трибуни. Політиків це не зупинило, та й телеканали охоче допомагали їм піаритися. У стінах парламенту Юлія Тимошенко підписала меморандум про сприяння свободі слова й дотримання прав журналістів на виборах. Такий меморандум із Національною спілкою журналістів України підписали протягом тижня кілька кандидатів. Але канали, які повідомили про Тимошенко, не розповіли того самого про інших підписантів згодом. Ідеться про «Україну», ICTV та «Інтер», які відрапортували про готовність кандидатки сприяти журналістам.

Незбалансовано висвітлили позицію Олександра Вілкула проти закріплення курсу на ЄС та НАТО на ICTV, СТБ та «Україні».

На «Україні» Олег Ляшко був у студії, говорив про газ, великі суми у платіжках та відсторонення Уляни Супрун. Ведуча Анна Панова намагалася йому опонувати, втиснути у відведений на нього хронометраж. Свої оцінки ведуча висловила у завершенні розмови. Але й тут Ляшко примудрився лишити останнє слово за собою: «Панова: Дякую, дякую вам. Щодо Супрун ви у меншості, щодо своєї позиції. На підтримку Уляни Супрун виступив Петро Порошенко. Наголосив, цінує її внесок...

Ляшко: А на мою підтримку мільйони українців!»

ICTV проявив дива оперативності в сюжеті про відсторонення Уляни Супрун. Тут варто почати здаля. Майже щодня у випуску дають зведення про добу на фронті. Штаб Операції об’єднаних сил зазвичай публікує дані двічі на добу (зранку й о 18:00). Майже завжди у випусках ICTV, які виходять о 18:45, чомусь не встигали оновити зведення відповідно до вечірніх даних, і давали інформацію з ранкових повідомлень чи пообідніх брифінгів. Аж тут, у сюжеті про ситуацію із Супрун дали фрагмент заяви Порошенка на підтримку очільниці МОЗу, яку він зробив лише півгодини тому.

На «Інтері» дали упереджену критику Уляни Супрун. За кадром кореспондентка Оксана Григор’єва вдається до непідтверджених оцінок після репліки про підтримку Супрун Кабміном: «Чого не можна сказати про суспільство. Адже доволі часто громадськість обурюють “незвичайні” поради очільниці МОЗу. Зокрема, виклик швидкої невдовзі може стати для українців справжньою розкішшю». Це маніпуляція. Після цього дали коментар Юрія Бойка: «Я їздив по країні, по регіонах, я бачив, що якраз люди всі обурені, люди всі налякані тими діями, які проводить Супрун. А вершина цинізму — це рекомендувати голодним українцям, які під сьогоднішньою влади стали жебраками і їсти не чорну, а красну ікру».

Цікаву деталь зауважили на СТБ: Мосійчука підозрювали у вимаганні хабара, а Супрун скаржилася в НАБУ на однопартійця Мосійчука із Радикальної партії, який пропонував їй хабар. На «UA: Першому» нагадали, що Ляшко і 12 депутатів із його фракції підтримали голосуванням медреформу, яку тепер критикують.

У «дайджесті політичних обіцянок» на «Україні» крім Юлії Тимошенко з меморандумом НСЖУ та Олександра Вілкула із заявами про позаблоковий статус України показали Анатолія Гриценка, який раніше на цьому каналі не з’являвся. Під час візиту у Львові він обіцяв солдатам: «Гідне грошове забезпечення, відсотків на десять вище, ніж середня зарплата по країні». Про цю зустріч говорили на СТБ, вказавши, що Гриценко представив кандидата на посаду міністра оборони в разі обрання його президентом.

На «Інтері» Наталія Королевська вимагала «повернути людям» одеський санаторій «Лермонтовський». Як ідеться в сюжеті, Мін’юст змінив підпорядкування санаторію з «Укрпрофоздоровлення» на Міноборони. Коментарів від Мін’юсту в сюжеті немає, зате Наталія Королевська заявляє: «Восстановить здравницу. И дать людям там возможность проходить там реабилитацию, а не делать это очередным военным объектом». Її підтримують у цьому однопартієць Микола Скорик і кандидат у президенти Сергій Каплін.

Також представники «Опозиційної платформи — За життя» заявили про тиск на опозиційні ЗМІ, якими вони називають «112» та NewsOne. Заяву поширив «Інтер». Приводу знову піднімати цю тему не було. Із посиланням на сайт партії анонсували засідання суду щодо оскарження постанови Верховної Ради, яка передбачає обмеження за антиукраїнську пропаганду у ЗМІ. Щоправда, знайти відповідну заяву на сайті партії не вдалося.

6 лютого, середа

Про новий механізм монетизації субсидій Петро Порошенко розповів на засіданні Кабміну. У новинах це подавали як обіцянки «живих грошей». Лише синхрон Порошенка дали на ICTV та СТБ, на «Україні» та «Інтері» вийшли матеріали з коментарями Порошенка і Гройсмана. В усіх чотирьох матеріалах у коментарі Порошенка є слова: «Ми довіряєм людям. В тому числі монетизація субсидій спрямована на подолання бідності, боротьбу з бідністю». Нарахування субсидій є компетенцією уряду й аж ніяк не входить до ключових обов’язків президента.

Юлія Тимошенко на Дніпропетровщині запевнила, що боротиметься за добробут кожного й «найперше, пообіцяла українцям мир» (СТБ). Її піар-заяви поширили на ICTV, «Україні», «Інтері» та СТБ.

Олександр Вілкул обіцяв свою версію медреформи з безкоштовною страховою медициною. Такі заяви поширили ICTV, СТБ й «Україна».

Юрій Бойко на «Інтері» критикував ситуацію на газовому ринку. «Те, що зараз відбувається, засновник “Опозиційної платформи — За життя” називає знищенням газової галузі», — озвучив кореспондент Павло Мельничук. «Інтер» послідовно захищає інтереси свого власника Дмитра Фірташа, який володіє низкою регіональних газових компаній. У «Нафтогазі» заявили, що хочуть позбутися посередників, а структурам Фірташа це невигідно.

Анатолій Гриценко обіцяв «побороти корупцію, підвищити зарплату бюджетникам і знизити комунальні тарифи» на ICTV. Валентин Наливайченко в піар-дайджесті на «Україні» закликав запровадити кримінальну відповідальність за невиплату зарплат і пенсій. Також у студії «України» був Борис Колесніков, який критикував закріплення в Конституції курсу на НАТО та ЄС.

На «Інтері» Сергій Каплін із Наталією Королевською обіцяли підтримати шахтарів, яким не платять зарплату.

На каналі «Україна» Марина Порошенко розповідала про досягнення інклюзивної освіти. Також розповідали про благодійність Ахметова і просували інтереси його компанії ДТЕК.

7 лютого, четвер

Порошенка зареєстрували кандидатом у президенти. Про це згадували коротко й без його піару. А от на темі закріплення курсу на НАТО та ЄС у Конституції деякі канали його все ж показували більш розлого та у вигіднішому ракурсі. ICTV після репортажу про перебіг парламентського дня, де був коментар Порошенка, в кінці випуску дав повну версію його виступу. На «Інтері» почали випуск із його заяви, в якій він назвав день у ВР історичним. А потім показали повноцінний репортаж, у якому дали інший фрагмент виступу Порошенка.

Обговорювати питання України в НАТО та ЄС чомусь запросили міністерку у справах ветеранів Ірину Фріз. До того, як очолити міністерство, вона була народною депутаткою від президентської фракції, а ще раніше прес-секретаркою Порошенка. І це помітно в її коментарях: «Коли Порошенко говорить про якісь речі, які вважаються більшістю політиків чи експертів неможливими, насправді стають реальними». На зауваження ведучої щодо референдуму з цих питань відповідала: «Якщо Порошенко сказав, що референдум буде, то він буде». А також казала те, що трохи суперечить сказаному: «Тому перш ніж вимагати від Порошенка провести референдум, потрібно законодавче це закріпити і врегулювати».

ICTV та «Україна» включили до сюжету коментарі Арсенія Яценюка, який не має жодної офіційної посади й не зрозуміло, в якій ролі коментує рішення парламенту. Хоча на каналі «Україна» додали контексту: «У 2008 році спікер Яценюк, тодішній президент і прем'єр підписали звернення до Альянсу про надання Україні “Плану дій”. Але регіонали не дозволили провести рішення. Другий шанс країна отримала у 2014-му. Яценюк як голова уряду підписує політичну частину Асоціації з ЄС. А за три роки у стінах Верховної Ради виступає генсек НАТО Єнс Столтенберг. Сьогодні з ініціативи “Народного фронту” Рада ухвалює звернення до НАТО щодо механізму отримання членства в Альянсі».

На «1+1» у сюжеті із заяв Юлії Тимошенко в парламенті взяли аж надто емоційні висловлювання, спрямовані не так на дискусію, яка на дискредитацію опонентів. «Абсолютно прогнила корумпована влада, яка мародерствує сьогодні в тому числі на нашій армії. Яка сьогодні заробляє, на жаль, на війні. Сьогодні намагається використати святі речі, членство України в ЄС і в НАТО для того, щоб як ширмою прикрити все, що вони реально роблять в кулуарах», — пролунало від Юлії Тимошенко.

Критикував рішення парламенту Віктор Медведчук. На «Інтері» його заяву дали окремим повідомленням, а на «112» його думку включили в репортаж із парламенту, хоча він не є ні народним депутатом, ані керівником фракції, а лише одним із лідерів політичного об’єднання, представники якого входять до парламенту й теж висловили свою думку в цьому сюжеті.

Україна та «Інтер» у сюжеті про голосування, де ключовим було питання зовнішньополітичного вектору, вставили заяви Олега Ляшка, який вимагає знизити тарифи. По-перше, ці заяви вибиваються із загальної лінії сюжету, й тематично їх пов’язати із картиною подій у ВР можна з великою натяжкою. По-друге, ці заяви Ляшко повторює регулярно, тому ніякої новинної цінності вони не мають.

Одразу два кандидати заявили, що за ними стежать. У штабі Анатолія Гриценка заявили, що знайшли апаратуру для прослуховування, й натякнули, що встановити її могли тільки державні структури. Новинарям пасувало би звернутися до СБУ по коментарі та з’ясувати, що за апаратуру знайшли (пристрої публічно демонстрував соратник Гриценка Віктор Чумак). Вони не зробили ні того, ні того.

У штабі Зеленського теж передали каналу «1+1» свої відео з автомобілями, які, на думку команди, стежили за кандидатом. У сюжеті автори висловлюються припущення: «Про те, що співробітники СБУ, патрульні зізналися вже поза камерою. Передали вітання “Кварталу” і поїхали». Після цього Зеленський у коментарі дякує СБУ за охорону, тож версія, що стеження організувати саме спецслужби, подається як факт. Хоча в СБУ «Плюсам» сказали, що не мають до цього стосунку.

Типовий дайджест політичних обіцянок на «Україні» містив заяви Юлії Тимошенко та Олега Ляшка, які знову коментувати рішення щодо курсу на НАТО та ЄС. А також Олександр Вілкул критикував перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. На «Інтері» Бойко й Королевська обіцяли захищати матерів та дівчат. Також Сергій Каплін повідомив, що його партія планує стати складовою Європейської партії соціалістів.

ICTV, «Інтер», «Україна» та СТБ розповіли про меценатство Віктора Пінчука. На каналі «Україна» вкотре дякували Ахметову за допомогу Донбасу, а також розповідали, як підтримує молодих авіаторів Борис Колесніков.

8 лютого, п’ятниця

Усі канали говорили про фінальний список зареєстрованих кандидатів. Не аналізується цього дня «Інтер», оскільки у прайм-таймі виходять підсумкові новини.

Переважно кандидатів описували статистикою: 44 людини, переважно чоловіки й лише четверо жінок, середній вік, середній вік порівняно з попереднім виборами… І, звісно ж, це рекордна кількість зареєстрованих кандидатів. На каналі «Україна», намагаючись бути оригінальними, міряли довжину ймовірного бюлетеня та рахували, скільки часу знадобиться, щоб його прочитати.

Найбільш повну, стислу і збалансовану форму подачі списку кандидатів обрали на «UA: Першому». Поки ведучий за кадром розповідав узагальнені дані, на екрані з’являлися фото й імена кандидатів, згруповані в порядку їхньої реєстрації.

А от «1+1» зі списком кандидатів пішли до нумеролога. «Число 44 досліджує нумеролог Сергій Букоцела. Після кількох маніпуляцій 44 виходить планета Уран. Ця цифра, каже, в позитиві дає розумний вибір, нові реформи та нові технології», — розповів кореспондент Олександр Романюк. Нумеролог каже, що вибори можуть викликати й бунт у суспільстві та пророкує, «що в другий тур мають шанси потрапити кандидати, які в списку матимуть номери з цифрами 4, 6 та 8» (тобто чверть списку).

Також на «1+1» розповіли, що шестеро кандидатів підписали у прямому ефірі програми «Право на владу» меморандум за чесні вибори. У студії, щоправда, були лише п’ятеро: Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Віктор Бондар, Олександр Шевченко й Андрій Садовий. До списку зарахували Зеленського: «Володимир Зеленський про те, що готовий поставити підпис під цим документам, повідомив телефоном», — сказала ведуча.

В іншому матеріалі «1+1» описано напівдетективну історію про те, як блокували й намагалися зірвати благодійний концерт «95-го кварталу» у Львові. Перед цим розмістивши білборди, які паплюжать честь Зеленського. Рівень аргументації можна оцінити: «Хто розмістив білборди і хто організував цей пікет, невідомо. Місцеві ЗМІ пишуть, що людей у камуфляжі зібрав бізнесмен-свободівець Ігор Кривецький. В регіоні він ще й відомий як кримінальний авторитет на прізвисько Пупс. Так само про нього пише і Вікіпедія. Джерело правоохоронних органів місцевим журналістам натякнули і на інших організаторів. Цитата: “за дорученням нібито Адміністрації Президента”».

І знову про Львів на «1+1». Андрій Садовий заявив, що Петро Порошенко влаштував «сміттєву блокаду» Львова, щоби його шантажувати. За словами Садового, Порошенко пропонував вирішення проблеми в обмін на голоси «Самопомочі» в парламенті. Подібні заяви очільник Львова вже робив неодноразово протягом двох років із моменту, як сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Порошенко ж був гостем на врученні літературної премії «Книжка року». Його виступ першим із усіх коментарів про захід поставили в сюжетах ICTV та СТБ. Президент розповів, що це його команда сприяла збільшенню кількості українських книжок.

Тимошенко їздила на зустрічі з виборцями на Черкащину, спілкувалася з підприємцями та обіцяла першим своїм законом у разі обрання президентом подати закон про імпічмент. Ці заяви поширили на ICTV, «Україні» та СТБ. Також на каналі «Україна» в піар-дайджесті показали Олександра Вілкула, який обіцяв боротися з радикалізмом і шанувати радянську історію, та Валентина Наливайченка, який пропонує довічне ув’язнення для корупціонерів.

У студії каналу «Україна» вдруге за тиждень побував Олег Ляшко. Він розповідав страшилки про медреформу. Але почали з питання геополітичного: «Ви блокували трибуну, вимагаючи скасування підвищених тарифів на газ. Вчора поставили під ризик голосування за курс на ЄС та НАТО, за що вас справедливо розкритикували колеги, що ви, власне, створюєте картинку для російських ЗМІ. Для вас піар був важливіший за рішення державної ваги?» — запитала ведуча. «Гостре» запитання не завадило Ляшкові повторити те саме, що він каже завжди: треба знизити тарифи на газ, медична реформа вбиває, а людям потрібні достойні зарплати й розквіт на селі.

«112» поширив заяву Кремля про незгоду із забороною російських спостерігачів на виборах Президента України. Далі в новинах подали заяву ОБСЄ, що в них у місії спостерігачів за виборами не буде росіян, і сказали, що в ЄС сподіваються, що Україна не обмежуватиме діяльності спостерігачів. Насправді ж заява містила положення по визнання суверенітету і права України на безпеку.

9 лютого, субота

Петро Порошенко провів другий форум під назвою «Відкритий діалог». Лише вигідні Порошенкові моменти із заходу показали на ICTV, 5-му каналі, «Інтері», «Україні» та «112». На «1+1» про цей захід вийшов доволі критичний сюжет.

«Вибори 2019 року для Путіна — це як генеральна битва за Україну», — проголошував Порошенко в сюжеті на ICTV.

«Росія прагне повернути Україну під свій вплив, тому намагається втрутитися у вибори. Однак наша держава й надалі буде йти своїм шляхом до Євросоюзу та НАТО. На цьому наголосив президент Петро Порошенко», — казала ведуча 5-го каналу Яна Конотоп, підводячи до синхрону Порошенка з його форуму.

«Петро Порошенко — не просто президент, він лідер нації», — лунало від керівника його фракції в парламенті Артура Герасимова на «Інтері». «Україні не потрібен президент і Верховний головнокомандувач, який стане перед Кремлем на коліна», — каже Порошенко в сюжеті «України» (явний натяк на Зеленського, який в інтерв’ю 2014 року казав, що готовий вклякнути перед Путіним). А на «112» він із трибуни повторив свої обіцянки про субсидії «живими грошима».

На «1+1» почали з того, що з форуму випхали активіста ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», який прийшов із плакатом та закликами притягнути до відповідальності керівників Херсонської ОДА Гордєєва та Рищука, які є представниками Блоку Петра Порошенка. Саме їх батько та друзі Катерини підозрюють у причетності до організації злочину. Жоден інший канал про цей інцидент не повідомив.

Далі на «1+1» сюжет Дмитра Святненка з підозрами, що людей на форум позвозили організовано. Автор нагадав про так звані сітки агітаторів, організацію яких зафільмували його колеги з «ТСН», та намагався з’ясувати у присутніх народних депутатів, що їм відомо про використання нелегальних методів агітації в кампанії Порошенка. Кореспондент зазначив, що відповіді на запит ані від штабу Порошенка, ані від Адміністрації Президента на це питання не отримав.

Плакати «Хто замовив Гандзюк?» з’явилися на мітингу й у Юлії Тимошенко. Її однопартійця Владислава Мангера, голову Херсонської облради, активісти (а тепер і Генпрокуратура) вважають причетним до організації вбивства Катерини Гандзюк. Але провести акцію С14 не встигли: її учасників забрали до райвідділку. Потім активісти, кажучи, що їм не повернули особисті речі, намагалися потрапити в райвідділок. Завершилося все сутичкою з поліцією. Обидві версії подій і від активістів, і від поліції показали на «1+1», 5-му каналі та «UA: Першому». З ефіру «Інтера» відомо, що відбулася сутичка, але її взагалі ніяк не прив’язали до мітингу Тимошенко, який висвітлювали у вигідному для кандидатки ключі. Схожа ситуація на каналі «Україна». У піар-дайджесті згадали про димові шашки, які кинули в натовп напередодні під час виступу Тимошенко в Білій Церкві. Й далі: «Подібний інцидент трапився сьогодні й у столиці. Поблизу місця зустрічі Тимошенко з киянами затримали осіб із зеленкою, газовими балончиками, ножем та пістолетом. Сама політик під час виступу сконцентрувала увагу на проблемах молоді, зокрема, і міграції». Жодного натяку на те, що «провокатори» насправді прийшли запитати, хто замовив Гандзюк, не було. ICTV та «112» узагалі замовчали інцидент. Зате на ICTV показали, як Юлія Тимошенко закликала єднатися проти фальсифікацій на виборах.

У піар-дайджесті «України» також показали Олега Ляшка, який називає «справжньою євроінтеграцією» захист українських виробників. А блок піару Олександра Вілкула починається банально: «Хліб — всьому голова». І далі — про те, що політик хоче повернути державне регулювання цін. Обидві ініціативи політиків посилюють вплив держави на економіку й не дозволяють розвиватися відкритим ринкам, а отже суперечать євроінтеграційним прагненням України.

Також на «Інтері» показали вчорашню подію «Книжка року», вочевидь, заради того, щоби в ефірі й цього каналу пролунали заяви Порошенка про відродження української книжки.

10 лютого, неділя

Аналізується лише випуск «Інтера». Тут дали реакцію МВС на інцидент у Подільському райвідділі. Але знову ж «інцидент стався вчора на столичній Контрактовій площі, під час акції “Хто замовив Катерину Ганзюк?”». І знову жодного слова про те, що акція була пов’язана з виступом Тимошенко та представником її політсили (хоч і формально колишнім).

«Не допустити дерибану санаторію “Лермонтовський” закликає нардеп Каплін», — повідомила ведуча. Матеріал містив лише заяву Капліна, який є кандидатом у президенти. Інших матеріалів з ознаками замовності у випуску не було.

Підсумки

Минулого тижня Юлія Тимошенко обігнала Петра Порошенка за кількістю згадок, але тепер Порошенко повернувся на першу позицію. Через те, що зустрічі Тимошенко супроводжувалися інцидентами, про неї в новинах частіше згадували не заради піару, а інформуючи про скандальні випадки. Кількість нейтральних матеріалів про Порошенка зменшилася, дещо активніше стали просуватися негативні меседжі щодо нього на «1+1».

За кількістю матеріалів, що мають ознаки замовних, Юлія Тимошенко все ж у  лідерах серед політиків. Дещо відстають від неї Петро Порошенко та Олександр Вілкул. А лідер за кількістю таких матеріалів серед каналів незмінний — «Україна».

У моніторингу аналізувалися новинні випуски «Подробиці» о 20:00 («Інтер»), «ТСН» о 19:30 («1+1»), «Новини Прайм» о 19:00 («112 Україна»), «Час новин» о 19:00 (5 канал), «Новини» о 21:00 («UA: Перший»), «Факти» о 18:45 (ICTV), «Сьогодні» о 19:00 («Україна»), «Вікна» о 22:00 (СТБ).

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Моніторинг проведено відповідно до методології, розробленої експертами ГО «Детектор медіа».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3041
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду