Про що мовчали новини в листопаді 2018 року

Про що мовчали новини в листопаді 2018 року

7 Грудня 2018
2666

Про що мовчали новини в листопаді 2018 року

2666
Узагальнений моніторинг за 19—25 листопада 2018 року матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (або цензури) в теленовинах, а також випадків замовчування важливої для суспільства інформації.
Про що мовчали новини в листопаді 2018 року
Про що мовчали новини в листопаді 2018 року

Примітка: за 2018 рік це дані за 19–25 листопада  (на «Інтері» замість підсумкового тижневика 23 листопада розібрано випуск новин за 25 листопада), 27 серпня — 1 вересня, 21–26 травня і 5–10 лютогоЗа 2017 рік — це дані за 6–12 листопада21–26 серпня та 15–20 травня.

1. МАТЕРІАЛИ З ПОРУШЕННЯМИ ПРОФЕСІЙНИХ СТАНДАРТІВ, ЯКІ МОЖУТЬ СВІДЧИТИ ПРО ОЗНАКИ ЗАМОВНОСТІ (ЦЕНЗУРИ)

Загалом протягом звітного тижня в підсумкових випусках щоденних новин досліджуваних телеканалів була така кількість матеріалів суспільно-політичної тематики з порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовлення (цензури):

На звітному тижні листопада кількість матеріалів із ознаками замовності порівняно із серпнем відчутно зросла на телеканалі «Україна» й на 5-му каналі. Трійка «лідерів» при цьому продовжує залишатися незмінною. На «UA: Першому» матеріалів із ознаками замовності взагалі не було (вже п’ятий моніторинг поспіль).

***

Як і раніше, значну частку матеріалів із ознаками замовності на більшості каналів становлять матеріали «паркетного» характеру (засідання, поїздки регіонами, урочистості тощо) або ж незбалансовані коментарі окремих політиків чи посадовців на різні теми. Порівняно з попереднім моніторингом, на звітному тижні різко збільшилася кількість таких появ у подібних матеріалах Президента Петра Порошенка (30 матеріалів на шести каналах, у попередньому моніторингу їх було десять). Крім Президента в позитивному контексті канали подавали прем’єра Володимира Гройсмана (14 матеріалів на п'яти каналах), лідера «радикалів» Олега Ляшка (дев'ять матеріалів на двох каналах), екс-регіонала й екс-опоблоківця, а нині лідера новоствореної «Опозиційної платформи — “За життя”» Юрія Бойка (дев'ять матеріалів, але тільки на «Інтері»). По каналах на звітному тижні загалом таких «паркетних» матеріалів було 41, найбільше на «Інтері» (16), «Україні» (7) і ICTV (8). Усі ці матеріали не містять у собі суспільно значущої новини, бо повідомляють просто про поточну роботу посадовців чи політиків, чи вигадані політтехнологами інформаційні приводи з ними, чи про їхні суб’єктивні міркування з різних приводів.

Ознаками замовності в усіх матеріалах такого виду є порушення стандартів балансу думок (слово надається лише політику / чиновнику й не надається тим людям, яких тема зачіпає безпосередньо, не надається політичним опонентам, не надається експертам у складних темах), стандарту відокремлення фактів від думок (використання лексики урочистого стилю, що штучно підвищує статус простої дії — «заявив», «закликав», «наголосив», «підкреслив» тощо, або оцінної лексики на позначення тієї ж простої дії — «впевнений», «переконаний», «наполягає», «визнає» тощо), повноти інформації (крім ігнорування важливих для теми деталей, повністю ігноруються важливі бекґраунди). У значній частині таких повідомлень або немає новини як такої, або ж у новинах про реальну подію невиправдано велику увагу канали приділяють участі в події певного посадовця чи політика.

Із цих матеріалів (це без урахування незбалансованого надання ефіру — для самопіару або для звинувачень на адресу своїх опонентів — окремим посадовцям і / чи політикам у звітах про роботу сесії Верховної Ради, засідання Кабінету Міністрів тощо) на звітному тижні були такі:

19 листопада:

 • Регламентний комітет ВР погодив зняття недоторканності з народного депутата Березкіна («Інтер»).
 • Парубій про необхідність ухвалення бюджету (ICTV).
 • Кабмін підготував постанову про монетизацію субсидій («Україна»).

20 листопада:

 • Порошенко і Гройсман зустрілися з бізнесменами («Інтер», ICTV).
 • Порошенко поговорив із директором авіакомпанії Ryanair («Інтер», ICTV).
 • Порошенко з’їздив до Черкаської області («Інтер», СТБ, 5-й канал, «Україна»).
 • Гройсман поговорив із президентом Українсько-німецької торговельної палати («Інтер»).
 • Гройсман висловився про Продана («Інтер», «Україна»).
 • Прес-конференція Бойка і Рабиновича («Інтер»).

21 листопада:

 • Порошенко пропонує перейменувати Дніпропетровську область на Дніпровську (5-й канал).
 • Порошенко про «Укрпошту» («Україна»).
 • Порошенко, Гройсман і Парубій поклали квіти до монументу Небесної сотні (СТБ).
 • Порошенко на святкуванні дня десантно-штурмових військ (ICTV, 5-й канал).
 • Гройсман пропонує кандидатури міністрів (5-й канал).
 • Звіт із засідання Кабінету Міністрів («Інтер», ICTV, «Україна»).
 • Наливайченко пропонує об’єднати бази даних правоохоронців («Інтер»).
 • Моніторингова група ПАРЄ зустрічалася з народною депутаткою Льовочкіною («Інтер»).

22 листопада:

 • Порошенко про внесення до Конституції курсу на ЄС і НАТО («1+1»).
 • Народний депутат Льовочкін про створення «Опозиційної платформи — За життя» («Інтер»).
 • «Нацкорпус» не підтримує Кошулинського як кандидата у Президенти («Інтер»).

23 листопада:

 • Порошенко підписав закон про розмитнення авто на єврономерах (ICTV, 5-й канал).
 • Тимошенко про курс на ЄС і НАТО і про ціну на газ (ICTV).

24 листопада:

 • Порошенко на роковинах Голодомору («Інтер», ICTV, 5-й канал, «Україна»).
 • Порошенко зустрівся із президентом Латвії («Інтер»).
 • Аваков і Яценюк інспектували будівництво на кордоні з РФ («1+1», «Інтер»).
 • Аваков і Яценюк на жалобі в Харкові («Україна»).

25 листопада:

 • Порошенко взяв участь у відкритті Світового конгресу українців у Києві («Інтер»).

***

На каналі «Інтер», крім згаданих вище «паркетних» матеріалів, були й інші. Зокрема, репортажі про засідання погоджувальної ради ВР (19 листопада) і з засідань парламентської сесії (20, 21 і 22 листопада) телеканал використовує для надання трибуни окремим народним депутатам — Юрію Бойку, Олегу Ляшку, Сергію Капліну, Вадиму Рабиновичу, Сергію Льовочкіну, Юлії Тимошенко — для різноманітних заяв, які, за стандартами інформаційної журналістики, потребують надання опонентам слова у відповідь і якісних бекґраундів. Ні того, ні іншого «Інтер» у таких матеріалах не дає, хоча подеколи в таких виступах звучать серйозні звинувачення, як-от у прямій мові Льовочкіна в репортажі з ВР 20 листопада:

«Сегодняшнее событие связано с тем, что нынешний режим Президента Порошенко делает все для того, чтобы не допустить, чтобы кандидат от Юго-Востока, то есть Бойко Юрий Анатолиевич, попал во второй тур и имел шансы на победу. С этим связаны те действия, которые были сегодня осуществлены по поручению Порошенко в парламенте. Второе событие — это фактические похороны “Оппозиционного блока”, поскольку мы же понимаем, что исключены не Левочкин и Бойко, а на самом деле 20 человек из фракции, из сорока трех, больше не принимают участие в заседаниях фракции и не голосуют консолидировано с той группой, которую представляют бывшие донецкие. А я считаю, что сегодня произошел по факту раскол на людей, депутатов, которые ориентируются на Юрия Бойко, кандидата в президенты, и кандидата в президенты Петра Порошенко».

Тут слово у відповідь мало бути надано як представнику Блоку Петра Порошенка (оскільки сам Порошенко для коментаря журналістам є недоступним), так і представнику «Опозиційного блоку» (який Льовочкін звинуватив у співпраці з чинною владою), але ні того, ні того зроблено не було.

При висвітленні роботи ВР щодо ухвалення державного бюджету журналісти «Інтера» за допомогою власних висновків і думок окремих політиків акцентують увагу глядачів на думці, що держбюджет ухвалюється лише для того, щоб задовольнити вимоги Міжнародного валютного фонду:

«У Верховній Раді обіцяють уже цього тижня ухвалити кошторис країни на наступний рік. Проте викликаний такий поспіх не прагненням нардепів попрацювати, а дедлайном від міжнародних фінансових кредиторів» (19 листопада);

«Окрім самого кошторису — Рада має ухвалити суміжні зміни до Бюджетного та Митного кодексів. Все за повною процедурою, тож завтра в Раді планують працювати до ночі. А поспішають так, тому що з'явився шанс отримати черговий кредит»(21 листопада);

«Такий поспіх обумовлений єдиним — бажанням отримати черговий кредит»(22 листопада).

Протягом звітного тижня канал «Інтер» дає кілька матеріалів за участю народних депутатів Сергія Капліна і Наталії Королевської — то під приводом «виїзних засідань парламентського комітету з питань соцполітики», то під іншими штучними приводами: 19 листопада Каплін і Королевська відвідали поліклініку в Боярці, 20 листопада організували мітинг жінок із не поясненими як слід у матеріалі вимогами, того ж дня комітет соцполітики під проводом Капліна «створив раду дітей війни», а 21 листопада Каплін і Королевська «вимагають передбачити в бюджеті-2018 суттєве збільшення пенсій». Усі ці матеріали не містять суспільно важливої інформації, а лише надають Капліну й Королевській зручні трибуну для суто популістських іміджевих заяв в ефірі телеканалу.

Так само «Інтер» відстежував на звітному тижні поїздку голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної до Італії давши про це репортажі 21 і 22 листопада. 20 листопада «Інтер» запросив Юрія Бойка до студії (попри те, що зазвичай у підсумкові випуски новин телеканалу гостей не запрошують), де політик мав нагоду критикувати і звинувачувати владу і своїх учорашніх однопартійців. Крім того, 20 листопада канал дає результати недостовірного соцопитування, за яким нібито Юрій Бойко і Юлія Тимошенко є «беззаперечними фаворитами» майбутніх виборів. А в матеріалі за 22 листопада це вже стверджується так: «Виходячи з політичних рейтингів, тепер саме Юрій Бойко і Юлія Тимошенко проходять до другого туру президентських виборів».

24 листопада — незбалансовано і без необхідних бекґраундів подано матеріал, у якому повідомляється, що ченці Києво-Печерської лаври і Юрій Бойко виступають проти скасування Мін'юстом оренди Почаївської лаври Московським патріархатом.

В усіх згаданих вище матеріалах «Інтера», крім стандарту балансу думок часто грубо порушується стандарт відокремлення фактів від думок, за рахунок висновків і оцінок журналістів, безпідставних узагальнень. Приклади:

 • «Тема субсидій — найболючіша для цього бюджету»;
 • «Проте, це лише верхівка айсберга. Адже держава може зовсім припинити фінансування медцентрів»;
 • «Не додає упевненості і ситуація з кількістю медперсоналу»;
 • «Все, чим можуть похвалитися мезаклади, — лише інтернет та декілька одиниць комп'ютерної техніки. Хоча й це заслуга не міністерства, а місцевої влади»;
 • «Порядок денний Верховної Ради сьогодні затьмарили політичні заяви, ключова із них про створення в стінах парламенту ще однієї депутатської групи»;
 • «Фактично цією заявою фракція “Опозиційного блоку” розкололася на дві частини»;
 • «Керівник САП пішов засмучений»;
 • «Чи знайдуть голоси для ухвалення бюджету, залежить від Кабміна, адже якщо уряд хоче бачити кошторис вже на цьому тижні, часу на переконання підтримки документу залишилось не так вже і багато»;
 • «Напівпорожня зала, напівнаповнений порядок денний та гучні заяви. Парламент продовжує традицію — по середах нардепи зазвичай не влаштовують законодавчих баталій»;
 • «Щоправда, зала напівпорожня, а на розгляді — єдиний законопроект»;
 • «Проте усі ці добрі наміри не вдалося втілити у життя, у Раді не було кому голосувати. Середа у нардепів — наполовину вихідний»;
 • «Утім для втілення амбітних планів коаліції треба знайти депутатську підтримку у вигляді голосів»;
 • «Якщо для багатьох країн-членів ІДЛО, нагальними є проблеми гендерної рівності чи доступу до якісної їжі та ліків, то в Україні найгостріші питання — це боротьба з корупцією та якість надання державних послуг»;
 • «Окрім того в бюджеті нардепи не побачили збільшення субсидій, а соціальні виплати мізерні»;
 • «Все менше надії залишається на швидке голосування за бюджет на наступний рік. Нардепи і досі не взялися за розгляд кошторису»;
 • «Та в парламенті вже деякі нардепи незадоволені проектом бюджету»;
 • «Отож вже зараз можна сказати що бюджетна ніч буде довгою, адже єдності поки в залі немає, у фракцій дуже багато зауважень, тож чекати на новий кошторис можна вже на світанку»;
 • «Гуславського викликали в суд аж вісім разів. Однак повістки, що запрошували на засідання, колишній правоохоронець ігнорував. Таке затишшя не випадкове»;
 • «Але сьогодні сталося диво, і ключовий свідок прийшов на засідання»;
 • «Тим паче, забудовник узяв на себе зобов'язання з благоустрою паркової території навколо водойм та їхнього обслуговування власним коштом. У такий спосіб “Аркада-Будівництво” врахувала всі побажання прихильників створення екологічного простору. Втім зірвати роботу псевдоактивісти все ж намагаються».

І в багатьох матеріалах грубо порушується стандарт достовірності інформації. Значна кількість фактів і частина суб’єктивних думок подається або взагалі без посилань на джерела інформації, або з некоректними посиланнями (розмитими, узагальненими тощо), є й посилання на інтернет-джерела: «у Верховній Раді обіцяють»; «голови фракцій не приховують»; «депутати нарікають»; «такі заяви роблять в Мінохорони здоров'я»; «їм медики і зізнались»; «в дирекції поліклініки сподіваються»; «а от нардепи впевнені»; «про це кажуть в Українській бізнес-асоціації»; «мітингарі оголосили»; «за словами представників профільних організацій»; «за словами народних депутатів»; «кажуть нардепи»; «обранці кажуть»; «у своєму блозі на сайті “Кореспондент” нардеп Сергій Льовочкін сказав»; «виходячи з політичних рейтингів»; «на сайті партії “Свобода” оприлюднили інформацію»; «облгази спростували інформацію»; «про це сьогодні заявили у регіональній газовій компанії»; «згідно показань свідків»; «ченці Печерської лаври просять»; «священнослужителі кажуть»; «на це відреагували опозиціонери»; «у Київській держадміністрації перешкод… не вбачають»; «розповідають ріелтери».

***

На телеканалі «Україна» крім згаданих вище протягом звітного тижня були й інші матеріали з грубими порушеннями стандартів, що можуть свідчити про замовлення. У сюжетах за 19, 20 і 23 листопада про розгляд бюджету у ВР канал надає трибуну окремим політикам без балансу думок і бекґраундів, зокрема Порошенку, Гройсману, народним депутатам Бурбаку й Ляшку. Крім того, 21 листопада в ефір вийшов матеріал про те, що Ляшко побував у геріатричному пансіонаті на Київщині.

23 листопада в ефірі був матеріал про те, що ахметовський концерн «ДТЕК» «змушений» закуповувати вугілля в Роттердамі. І в кожному випуску новин каналу обов’язково є матеріал про благодійні заходи Фонду співвласника каналу Ріната Ахметова.

В усіх згаданих матеріалах грубо порушуються стандарти балансу думок і повноти подачі інформації. Крім того, журналісти «України» порушують стандарт відокремлення фактів від думок, вдаючись до власних висновків і оцінок, до безпідставних узагальнень. Приклади: «Втім, це лише тимчасовий захід, аби підприємство вирішило проблему»; «Рекордні суми на ремонт доріг»; «Пасуть задніх Луганська та Миколаївська»; «На будівництво автошляхів наступного року до бюджету заклали рекордні 56 мільярдів гривень»; «Трухлявий паркан, занедбані приміщення і жодної окремої палати»; «Скоріше за все за це питання депутати візьмуться вже вночі»; «Саме тому що Конституційний суд схвалив сьогодні курс України в НАТО і ЄС, Президент приїхав сьогодні до парламенту. Фактично своїм рішенням Конституційний суд дав зелене світло для внесення змін до Конституції»; «І переконати депутатів Порошенку вдалося»; «Примітно, що головний кошторис країни ухвалили в листопаді за майже півтора місяці до нового року. Хоча і традиційно депутати провели ніч під куполом. Проголосували зрештою о шостій ранку»; «Довгоочікувана фраза спікера пролунала о шостій ранку»; «Засилля машин з іноземною реєстрацією на українських дорогах має зникнути вже до літа. Не допомогли ані масові протести в урядовому кварталі, ані показове спалення престижного позашляховика на “бляхах”. Витримавши паузу, поки “бляхарі” перекривали автошляхи по всій Україні, першим про покарання заговорив міністр внутрішніх справ»; «Власники автомобілів на іноземних номерах обурилися прийнятими законами».

І в багатьох матеріалах грубо порушено стандарт достовірності подачі інформації. Найчастіше за рахунок подачі фактів узагалі без будь-яких посилань, рідше подачі як фактів, так і суб’єктивних думок зі взагалі безособовими або узагальненими псевдопосиланнями:

 • «мовляв»;
 • «депутати запевняють»;
 • «“радикали” запевняють»;
 • «у “Народному фронті” переконані»;
 • «ідеться в повідомленні на офіційному сайті уряду»;
 • «в уряді обіцяють»;
 • «Радикальна партія заявляє»;
 • «за словами членів “Опозиційного блоку»;
 • «і як стало нещодавно відомо»;
 • «на думку експертів комітету»;
 • «раніше “Укрпошта” повідомляла»;
 • «керівництво закладу каже»;
 • «депутати вже заявили»;
 • «спрогнозували в уряді».

У студію новин канал продовжує запрошувати обмежене коло політиків: як і в серпні, гостями студії на звітному тижні були ті ж Олег Ляшко і Сергій Тарута та, як у травні, Вадим Новинський. Ведуча, як і раніше, припускається компліментарних оцінок на адресу гостей і не намагається балансувати сказане ними за допомогою бекґраундів або запитань про конкретику.

***

На ICTV, крім уже згаданих вище «паркетних», 20 листопада вийшов матеріал про те, що голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев скаржиться на чорний піар проти нього. В матеріалах із ознаками замовності на каналі часто порушуються стандарти балансу думок і відокремлення фактів від думок. Приклади:

 • «Такі зустрічі відбуваються щорічно і, дійсно, закордонний бізнес часто дуже радий українському політикуму. Які б, власне, краще б було прийняти рішення? Все-таки свої можуть інколи і лякатися, а іноземці лякатися точно не стануть»;
 • «І Президент, і прем'єр її, в принципі, почули. Дуже багато жартував Петро Порошенко… А якщо серйозно, то він хвалив і Верховну Раду, і прем'єр-міністрів обох — і Яценюка, і Гройсмана»;
 • «Нагадаю, що Мирослав Продан очолював ДФС. Таку скандальну структуру після появи там Романа Насірова»;
 • «Сьогодні в Києві в “Інтерконтиненталі” відбулася зустріч представників української влади з представниками потужного українського бізнесу»;
 • «Сьогодні Кабмін зробив ще один крок для створення Міністерства у справах ветеранів, і навіть запропонував Раді призначити його очільницю»;
 • «Скажу так: шанси на ухвалення головного кошторису дуже великі, очікуємо, що це відбудеться, але за декілька годин, зважаючи на те, як розглядають сьогодні законопроекти самі ж депутати. І загалом, такий день багатий на рішення, і чимало з них можна без перебільшень назвати історичними, принаймні на вечірньому засіданні одне з таких і відбулось»;
 • «І такі аргументи на народних обранців неабияк подіяли, і власне, під час голосування було навіть більше, аніж достатньо — понад 300 голосів за сьогоднішнє рішення»;
 • «Депутати працювали з таким героїзмом немов це було не 22 листопада, а 22 грудня. Тим не менше на міністрів і депутатів можуть впливати вимоги Міжнародного валютного фонду»;
 • «Викроїти щось на внутрішні інвестиції навряд чи вдасться»;
 • «Ми знову житимемо не по кишені, видатки вкотре більші за доходи, величезна частина, до 40 % бюджетних переваг спрямують на державний сектор і це дуже багато для намірів розвиватися. На оборону і силовиків виділили практично порівну, суттєво підтримують освітян, трохи менше медиків. Досі замість енергоефективності держава заплатить 55 мільярдів за субсидії, враховуючи досвід минулих років — не всі їх отримають справедливо»;
 • «Заради ухвалення бюджету депутати не полінувалися працювати і в день, і вночі»;
 • «А зрештою бюджетний пиріг таки поділили. Бюджет розбудови, так десь пафосно новий кошторис назвав прем'єр, Володимир Гройсман. Голова уряду хвалився, грошей вистачить і на безпеку і на економіку з соціалкою»;
 • «Ну і як завжди найбільше потягне соціалка — 323 мільярди»;
 • «Такими показниками неабияк задоволена міністр фінансів»;
 • «Чимало зекономили на субсидіях»;
 • «Видатки майже на 90 мільярдів перевищують доходи, але ця цифра не критична порівняно з зовнішнім боргом. Наступного року Україна мусить повернути понад 400 мільярдів гривень — це майже третина усієї держскарбниці. Тож аби розрахуватися з усіма, доведеться знову позичати»;
 • «Ну і традиційно очікують на приватизацію, передбачили аж 17 мільярдів гривень».

Чимало фактичної інформації в новинах каналу подається або взагалі без будь-яких посилань на джерела, або ж із посиланням на соцмережі чи на узагальнені джерела:

 • «вони кажуть»;
 • «Генпрокуратура з'ясувала»;
 • «з'ясувалося»;
 • «міністри вважають»;
 • «урядовці називають»;
 • «експерти запевняють»;
 • «економісти такий крок підтримують»;
 • «переконані дослідники».

***

На «1+1», крім «паркетних», було ще два матеріали з ознаками замовності. Іміджевий матеріал про нову наречену віце-прем’єра Розенка. І недостовірна соціологія, за якою у другий тур президентських виборів нібито виходять Тимошенко і Зеленський.

***

На 5-му каналі й на СТБ, крім згаданих вище матеріалів «паркетного» характеру, інших не було.

***

На «UA: Першому» матеріалів із ознаками замовності на звітному тижні не було взагалі.

Із матеріалів бізнесової тематики на «Україні» було три матеріали на користь ахметовського концерну «ДТЕК» — про те, що Антимонопольний комітет вирішив, що концерн не є монополістом на ринку (20 листопада), про те, що концерн «змушений» везти вугілля з Роттердама (23 листопада), і про роль концерну у видобутку вітчизняного газу (23 листопада). На «Інтері» 24 листопада вийшов матеріал про переваги житлового комплексу «Патріотика на озерах», який будує компанія «Аркада будівництво». На «Інтері» і ICTV 20 листопада вийшли в ефір матеріали про зустріч Порошенка з керівництвом авіакомпанії Ryanair, позитивно для компанії. І на «1+1» 19 листопада вийшов в ефір матеріал рекламного характеру про курорт «Буковель».

Примітка: під поняттям «влада» розуміються як окремі інститути влади (ВР, АП, Кабмін, окремі міністерства, обласні чи міські органи влади тощо), так і окремі персоналії, які уособлюють цю владу, посідаючи певні владні посади.

Примітка: коли йдеться про опозицію, маються на увазі будь-які політичні сили чи політики, які на цей час чітко декларують свою опозиційність чинній владі. Незалежно від їхніх мотивів і бекґраундів. Матеріалів із ознаками замовності про опозицію негативної тональності в новинах, які розглядаються цим моніторингом, поки що немає.

У матеріалах із порушеннями стандартів, що можуть свідчити про ознаки замовності (цензури), канали порушують такі стандарти:

2. ЗАМОВЧАННЯ КАНАЛАМИ СУСПІЛЬНО ВАЖЛИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ЛИСТОПАДІ 2018-ГО:

Примітка: за 2018 рік — це дані за 19–24 листопада (на «Інтері» замість підсумкового тижневика 23 листопада розібрано випуск новин за 25 листопада), 27 серпня — 1 вересня, 21–26 травня і 5–10 лютого, за 2017 рік — це дані за 6–12 листопада і 21–26 серпня.

Жоден із каналів не подавав про такі події з цієї тематики:

 • Жителі Закарпаття перекрили трасу Київ — Чоп, протестуючи проти високих цін на газ (19 листопада).
 • Протестувальники перекривали вулицю Кирилівську в Києві (24 листопада).

Жоден із каналів не повідомляв про такі події цієї тематики:

 • Окупаційна влада Криму списала 130 млн грн боргу Нацбанку України (20 листопада).
 • Росія продовжує інформаційні атаки на посольство України в США — посол (21 листопада).
 • В окупованому Криму кількох українських політв’язнів тримають у «ямі» — омбудсмен (21 листопада).
 • Бойовики стріляли із зеніток та мінометів, двох українських бійців поранено (24 листопада).

Жоден із каналів не повідомляв про таку подію цієї тематики:

 • Інтерпол має очолити представник країни, яка поважає права людини, — МЗС Британії (20 листопада).
 • Росія являє собою небезпеку для Чехії та ЄС, — глава МЗС Чехії (24 листопада).

Інші прикметні теми, замовчані всіми каналами:

 • НАЗК запідозрило депутата від БПП Голубова в корупції (21 листопада).
 • Сенат Польщі одностайно визнав Голодомор геноцидом українського народу (21 листопада).

Моніторинг здійснює громадська організація «Детектор медіа» за підтримки уряду Королівства Данії. Висновки й погляди, висловлені в моніторинговому звіті, можуть не збігатися з позицією уряду Королівства Данії. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2666
Читайте також
07.06.2019 17:20
ГО «Детектор медіа»
«Детектор медіа»
2 031
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду