Брудні нафтові бої

Брудні нафтові бої

16 Серпня 2015
12362

Брудні нафтові бої

12362
Незважаючи на гучний скандал навколо Кременчуцького НПЗ, центральні канали залишили свою аудиторію в інформаційному вакуумі. А журналісти телеканалу «1+1» порушували усі можливі стандарти, аби відстояти інтереси свого власника. «Інтер», «Україна» та «ICTV» продовжили передвиборчу рекламу опозиціонерів. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го протягом 3-8 серпня 2015 року.
Брудні нафтові бої
Брудні нафтові бої

Сутички навколо Кременчуцького НПЗ не припиняються з початку попереднього тижня. Для розуміння ситуації потрібно одразу запам’ятати три важливі компанії, які беруть участь в обробці нафти, і в розподілі обов’язків яких автор сама довго розбиралася. Отож:

«Укртранснафта» — повністю державна компанія, яка транспортує нафту.

«Укрнафта» — компанія, яка зберігає усю нафту. Її контрольний пакет належить державі, Ігорю Коломойському – 42 відсотка.

«Укртатнафта» теж підконтрольна Ігорю Коломойському, але не частково, а повністю. Займається переробкою нафти і зберіганням державної.

Кременчуцький НПЗ належить групі «Приват» і є основним осередком «Укртатнафти».

Попереднього тижня інтереси олігарха Коломойського і держави знову зіштовхнулися, чим спровокували хвилю протестів і взаємних обвинувачень. Люди олігарха обвинувачують державну компанію у зупинці Кременчуцького НПЗ і лобіюванні інтересів Ігоря Єремеєва (зараз вже покійного), «Нафтогаз» і «Укртранснафта» заявляють, що нічого не зупиняли, а почали плановий ремонт труби. І додають, що Коломойський незаконно тримає у своїх резервуарах державну нафту і вимагає коштів за оренду резервуарів. Уже наприкінці тижня почали протестувати нібито працівники Кременчуцького НПЗ, хоча державні службовці заявили, що протестувальники — працівники «Привату», і там лише частина робітників самого заводу.

За інформацією «Дзеркала тижня», раніше група «Приват» в особі «Укртатнафти» (компанії Коломойського, яка з невідомих причин зберігала у себе державну нафту і брала за це орендну плату. — Прим. І. А.) відмовилася повернути технологічну нафту «Укртранснафті» (нафту, яка належала державі, відмовились повернути державній компанії. — Прим. І.А.). Ця нафта «була необхідна для закачування в вільні резервуари і трубопроводи, щоб держава не несла непомірних витрат на її зберігання». Саме тому, за інформацією сайту, «Укртранснафта» вирішила зупинити прокачування нафти на завод Коломойського і спрямувати це паливо до себе у систему. Хоча офіційна причина зупинки — плановий ремонт труби.

З минулого понеділка баталії навколо нафти не припинилися.

3 серпня, понеділок

Підконтрольний олігарху канал «1+1» надає слово лише вигідним Коломойському учасникам нафтового конфлікту. Мовляв, нафту припинили подавати в Кременчуцький НПЗ, а слова керівника «Нафтогазу» про плановий ремонт — брехня:

  • Заступник голови правління з економічних питань ПАТ «Укртатнафта» Віктор Бабиченко стверджує, що поставки на Кременчуцький НПЗ зупинились. Також переконує, що вони виїхали «на так зване місце розриву і побачили, що там нічого немає». Журналісти одразу запанікували і почали доводити глядачам, що «через такі дії [«Укртрасннафти».Прим. І. А.] нафтотранспортувальників завод опинився на межі повної зупинки» і це могло стати «причиною техногенної катастрофи».
  • · Далі слово дали головному інженеру Кременчуцького НПЗ Валерію Берляєву: «Любая остановка — это стресс для оборудования. Это разгерметизация, это выброс нефтепродуктов и горючих взрывоопасных продуктов в атмосферу. Ну, естественно, авария. А это жизни, экология, это и город». Однак жодних доказів можливого початку техногенної катастрофи журналісти не надали. Замість них — наступна вимога: покарати чиновників «Укртранснафти», які відповідальні за нібито тиск на нафтопереробний завод.
  • ·  Її озвучив голова профспілкового комітету Кременчуцького НПЗ Василь Хоменко: «Пан Пасичник, Сидорак і Величко — це непрофесіонали, які руйнують нафтопереробку. Вони знищать і наше місто Кременчук. Ми даємо 48 годин, в тому числі і керівництву держави, і уряду змінити цю систему. Ми не хочемо, щоб у нас при владі були бандити».
  • ·  Також журналісти згадують коментарі близького до Коломойського колишнього керівника «Укртранснафти» Олександра Лазорка, який неодноразово звинувачував Андрія Пасічника (голову «Нафтогазу») у діях на користь нафтового олігарха Ігоря Єремеєва.
  • Ще одним експертом виявився звичайний токар Валерій Заєць, який вимагає дати їм роботу, ніби хтось когось звільняє чи скорочує, хоча це не відповідає дійсності.

Якщо ви подивитесь на список коментаторів, то побачите виключно лояльних до олігарха Коломойського людей. Коментарів обвинувачених Пасічника, Сидорака, Величка немає. Немає позиції «Укртранснафти», хоча кореспондент і стверджує, що керівництво державної компанії просто не впустило їх на розмову. Це як мінімум дивно. Адже попереднього дня, 2 серпня, в ефірі «5 каналу» було інтерв’ю з тимчасовим виконувачем обов’язків Генерального директора ПАТ «Укртранснафта» Романом Сидораком. Він заявив, що нафту не припинили подавати, а лише час від часу вимикають через планові ремонти і малі обсяги закачування палива.

Та й «Інтеру» вдалося отримати коментар пана Сидорака: «Главное — не то, какие проблемы у «Транснефти». Главная проблема в том, почему нефти нет на заводе в принципе. Почему завод, который ранее перерабатывал больше десяти миллионов тонн в год, сейчас перерабатывает только два миллиона, и то только украинскую нефть, добыча которой каждый год падает. Почему не поставляется нефть из Одесского порта? Наш нефтепровод, который идет из Одессы до Кременчуга, законтрактован на три миллиона. То есть компании группы «Приват», которые законтрактовали, обязаны поставить три миллиона или заплатить деньги за то, что они простаивают. То есть этот нефтепровод в нерабочем состоянии, а мы почему-то сейчас говорим о какой-то небольшой проблеме, которая абсолютно не стоит того, чтобы о ней говорить. По нефтепроводу, идущему с украинских месторождений. мне очень приятно, конечно, за поддержку нашего коллектива, курса, который мы выбрали. Что люди не побоялись в целом сказать: стоп, «Приват». Однак «Подробности» уже традиційно не взяли коментаря у «Привату».

Канал ICTV в цій історії залишився нейтральним.

Тим часом телеканал «Україна» теж відстоює бізнес-інтереси. Однак не Коломойського, а свого власника Ріната Ахметова: «Такого на угольных складах Приднепровской теплоэлектростанции не было за 60 лет ее существования. Вместо обычного для летнего времени запаса угля — около четырехсот тысяч тонн — осталась лишь тонна». Як результат — компанія зупинилась, сумно повідомляють у сюжеті. Тому держава має повернути ДТЕКу якісь борги за електроенергію за півроку. А ще ДТЕК наполягає на вивозі антрациту саме з окупованих територій, натякаючи, що треба домовлятися з терористами.

Також цього дня у Харкові побились прихильники і противники «Опозиційного блоку». Тема все та ж — реєстрація/нереєстрація Опоблоку у Харкові. «Подробности» надали слово лише опозиціонерам. Впродовж випуску журналіст навіть зробив пряме включення з місця події. Нарешті у цьому матеріалі кореспонденти пояснюють, що, за словами Мін’юсту, вимоги екс-регіоналів незаконні. Однак одразу нівелюють це запечереннями опозиціонерів: «Депутат Михаил Добкин уже заявил, что решение управления юстиции незаконно. Также они подозревали о якобы планирующихся провокациях и даже сообщали в милицию, в Службу безопасности Украины и в обладминистрацию, что их офис будут штурмовать».

Натомість «Україна» залишилась нейтральною.

На ICTV — дві корпоративні реклами: «У киян з'явиться унікальна можливість приєднатися до всесвітнього фітнес-марафону «Я це зможу» Подія стартує о 9-ій в «Х» парку. Вхід на всі тренування і майстер-класи безкоштовний. Марафон проходить у рамках «сейф-конекшн» та за підтримки фонду «АнтиСНІД» Олени Пінчук». «Незважаючи на досить вигідні умови як для клієнта, так і для фінустанов, строкові депозити пропонують лише кілька українських банків. Серед них — «Банк Кредит Дніпро». За словами експертів, нині це чи не найвигідніша пропозиція. Оформляючи строковий депозит, клієнти отримують найбільший відсоток».

ТСН каналу «1+1» теж не відстає в рекламних матеріалах: «На «Буковелі» відпочивальники дитячого табору влаштували благодійний ярмарок. Розмальовані камінці, жіночі прикраси, посуд у техніці декупаж, вироби з глини та оригінальні листівки — дітлахи усе зробили власноруч упродовж зміни».

«Україна» традиційно піарить Ріната Ахметова, та у цьому випуску додалося ще й довге «ексклюзивне» інтерв’ю Ахметова каналу «Футбол-1»

4 серпня, вівторок

Канал «1+1» продовжує будь-що дискредитувати керівництво «Укрнафти»: «Державна фіскальна служба викликає на розмову Петра Столяра, члена наглядовою ради компанії «Укрнафта». Слідчі виявили, що коли пан Столяр очолював авіакомпанію ВОК «Аероджет», підприємство ухилялося від сплати податків на суму майже 5,5 мільйонів гривень. В управлінні фінансових розслідувань зазначають, що сума ця є особливо великою. Зазначу, що компанія ВОК «Аероджет», яку звинувачують у несплаті податків, заснував бензиновий олігарх Єрємеєв. Саме з цим іменем пов'язують негаразди, які виникли навколо Кременчуцького НПЗ». І після цього повідомлення ТСН не стрималась, щоб не нагадати глядачам, що це цідприємство «сьогодні знову опинилося перед загрозою зупинки. Завод попередили, що сьогодні о 20-й годині буде зупинено постачання сировини. Причина та сама, що і минулого тижня — ремонт магістрального нафтогону. Нафтовики підозрюють, що цього разу, як і минулого, ремонт виявиться вигаданим. На їхню думку, «Укртранснафта» діє в інтересах їхніх конкурентів, намагаючись знищити єдиного виробника, що постачає на ринок дешевий вітчизняний бензин». Звісно, жодної можливості висловитись пану Столяру та «Укртранснафті» не дали.

Більше того, журналісти зманіпулювали навіть цифрами. Як докази брехливості «Нафтогазу», «1+1» поїхав на нібито місце ремонту труби. «Це 148-й кілометр магістрального нафтогону». «Если бы здесь планировались ремонтные работы, здесь была бы техника, люди, были бы разрыты какие-то шурфы, — говоритькерівник сектору технічного забезпечення «Укртатнафти» Сергій Богдан. — Ну а мы видим простое поле, на котором абсолютно нет никаких повреждений». Одне «але» — ремонт труби, за словами пана Пасічника, планували між 136-м та 146-м кілометрами, а 148-й до ремонту жодного стосунку не має. Далі в сюжеті лунали уже традиційні заклики відставки керівництва державних нафтових компаній.

У цьому ж випуску ТСН відстоює ще одні корпоративні інтереси олігарха Коломойського: «Вищий господарський суд України своїм рішенням і надалі заблокував майже 180 мільйонів гривень, які належать авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», які не віддає банк «Фінанси і кредит». Вже понад півроку цей банк не виконує платіжних поручень МАУ і водночас не віддає грошей власнику». Хоча слово надали представнику банку, але це виглядало лише пародією на баланс думок, оскільки текст самого кореспондента був упередженим, до того ж пояснення посадовців юридичною мовою важко зрозуміти глядачам.

Тим часом на «Інтері» — стара пісня про реєстрацію Опоблоку. Цього разу екс-регіонали залучають в матеріал близького до них політкоментатора Костю Бондаренка: «Учитывая настроения граждан в Харькове, в области, можно предполагать, если бы выборы проходили в ближайшие дни, в ближайшее воскресенье, можно было бы прогнозировать тотальную победу «Оппозиционного блока» в Харькове. Понятно, что допустить этого власть не может». Далі, замість позиції чиновників і зрозумілого пояснення, аудиторія бачить опозиціонера Євгена Мураєва, який нагнітає ситуацію ще більше: «Власть перешла от юридического терроризма и приступила к юридическому уничтожению оппозиции. Ідентичними ідеями завершив цей незбалансований упереджений матеріал ще один політтехнолог, близький до екс-регіоналів, — Віталій Бала.

Далі у випуску «Подробностей» — ще одна реклама опозиціонерів: «В Лисичанске (это в Луганской области) пытаются закрыть телерадиокомпанию «Акцент» за критику власти. Так считают в «Оппозиционном блоке». По словам нардепа Сергея Дунаева, председатель Луганской областной организации партии «Солидарность» («Блок Петра Порошенко») Денис Денищенко обратился к военно-гражданской администрации. Он требует проверить «Акцент» из-за «постоянной критики действующей власти и парламентской коалиции проукраинских сил». А это, считает оппозиционер, — прямое наступление на свободу слова». Позиції Дениса Денищенка в сюжеті, звісно, немає.

Натомість на ICTV — передвиборча реклама: «Господарники проти популістів. Мери українських міст та впливові діячі на місцях визначилися з назвою нової політичної сили. Йдуть на вибори однією командою. Нова політична сила називатиметься «Наш край». За словами одного з лідерів партії Олександра Мазурчака, в назві партії відображена основна її цінність. Це те, заради чого вона існує. Сьогодні в назві більшості українських мегапартій домінують прізвища політиків. Натомість «Наш край» не планує працювати на вождів».

«Україна» замість передвиборчих баталій продовжує хвалити Гумштаб Ахметова. 

5 серпня, середа

ТСН знову повторює, що Петра Столяра викликають на допит. Напевно, це для тих, хто пропустив випуск новин у вівторок: «Людину, яка звинувачувала інших в заподіяні збитків державі, викликають на допит у справі несплати податків. Ідеться про Петра Столяра, одного з керівників «Нафтогазу України». Як член наглядової ради «Укрнафти» він активно лобіював зміну менеджменту компанії. До цього він таки очолював одну з компаній, яку пов'язують із паливною імперією депутата Єремеєва. Як з'ясували податківці, саме ця компанія не сплачувала податків в особливо великих обсягах». І далі весь матеріал побудували на компанії Єремеєва Wog Aerojet і її начебто непрозорої діяльності. Слова обвинуваченим ТСН традиційно не надала.

Наступний матеріал теж присвячений темі нафти: «На Кременчуцькому НПЗ почали підготовку до можливої аварійної зупинки виробництва. Такого за півстолітню історію підприємства, яке розраховане на безперервний цикл роботи, ще не траплялося жодного разу. Причина позаштатної ситуації - припинення постачання нафти, про яке виробників факсом попередила «Укртранснафта».

В цьому матеріалі журналісти ТСН уже не сумніваються в тому, що ремонт труби таки проводять: «Фахівці не розуміють, чому негайна потреба у ремонті трубопроводу виникла саме зараз, коли температура повітря перевищує 30 градусів і без жодних зовнішніх впливів існує величезна пожежна небезпека. Непрофесіоналізм керівників «Укртранснафти» вкрай небезпечний, тож під стінами Кременчуцького представництва компанії триває безстрокова акція протесту з вимогою відправити у відставку менеджерів, які, на думку протестувальників, на замовлення імпортерів нафти працюють на знищення єдиного діючого в Україні нафтопереробного підприємства. Екс-керівник «Укртранснафти» стверджує: це справа рук нардепа-олігарха Ігоря Єремеєва та лобістів його інтересів у державних компаніях Андрія Пасічника та Романа Сидорука». І знову матеріал вийшов однобоким, в ньому беруть участь виключно прихильні до Ігоря Коломойського люди.

В ICTV — інша версія ситуації навколо зупинки/незупинки нафтопостачання: «Ситуацію навколо Кременчуцького нафтопереробного заводу стабілізували. Нафтогін на Полтавщині таки відремонтують, — заявили в «Нафтогазі України». — Ремонтні роботи трубопроводу «Глинське — Розбишівка — Кременчук» розпочнуть 6 серпня. І триватимуть вони 58 годин. Керівництво «Укртатнафти» та «Укрнафти» нарешті на це погодилося. Перед ремонтом на Кременчуцький НПЗ прокачують 14 тонн нафти. Тож завод не зупиниться».

В ефірі «України» красувався лідер радикалів Олег Ляшко. Покликали його в студії з «дуже важливою проблемою»: «Чем заняты депутаты и к чему готовятся к осени, расспросим у гостя студии лидера Радикальной партии Олега Ляшко». Далі Ляшка відпустили у вільний політ думки. Головний радикал країни, окрім інших популістичних і непідкріплених доказами заяв, наполягав «на прийнятті закону про імпічмент президента; про прийняття закону про тимчасові слідчі комісії; ми вимагаємо відставки генпрокурора Шокіна, який сьогодні кришує корупцію в органах прокуратури». Також Ляшко вимагав «розгляду питання про підвищення мінімальної заробітної плати для працюючих людей та індексації заробітних плат і пенсій».

А «Інтер» традиційно рекламував «Опозиційний блок». У сюжеті про розслідування стрілянини в Мукачеві ні з того ні з сього з’являється екс-регіонал Михайло Папієв, якому було дуже важливо поділитись своїми внутрішніми переживаннями: «У мене відчуття, що кимсь ці події планувалися і дерегувалися. Фактично як в тірі постави стрілил міліціонерів. Більше того, місце блокування, яке було обрано: справа — заправочна станція, зліва — заправка газу. У мене взагалі таке враження, що хтось планував свідомо, щоб там було гарматне м'ясо, щоб були величезні жертви».

На ICTV – теж реклама опозиціонерів: «У Дніпропетровську відкрили перше в Україні представництво Асамблеї європейських регіонів. Ця організація об'єднує понад 200 регіонів 30 європейських країн. Її головне покликання — реалізація найкращих європейських проектів з розвитку міст, областей, із залученням необхідних інвестицій. Ініціатор — народний депутат і голова фонду «Українська перспектива» Олександр Вілкул». Ідентичні сюжети вийшли на «Інтері» та СТБ. «Україна» не обійшлася без традиційного матеріалу-похвали на адресу Ріната Ахметова.

6 серпня, четвер

Канал «1+1» ніяк не вгомониться. Продовжує нарікати на «Нафтогаз» та «Укртранснафту»:  «Покарати чиновників «Нафтогазу» і нинішніх керівників «Укртранснафти» просять президента і прем'єра її попередній голова. Олександр Лазорко певен: найбільшого транспортера «чорного золота» хочуть розорити і дискредитувати. На працівників чинять тиск. Чиновники «Нафтогазу», зокрема колишній менеджер нардепа Єремеєва Андрій Пасічник, розповсюджують неправдиву інформацію про стан справ…» Почнімо з того, що Лазорко – ставленик Коломойського. Також його заява не підкріплена жодними конкретними фактами чи доказами. Позиції «Нафтогазу» також немає.

Натомість «Інтер» не припиняє розповідати про «звитяги» свого улюбленого депутата Сергія Капліна. Кореспонденти вкотре розповіли про суд над ним. Депутат ще весною заявив, що в Чоботаря під час обшуку знайшли золоті злитки. За це останній подав на Капліна у суд за наклеп. Цього дня Феміда вирішила, що правда на боці позивача. Капліна таке рішення обурило: «Ми запрошували екс-керівника СБУ Наливайченка, який може чітко відповісти на запитання - а чи був обшук? Ми заявляли про вимогу надати нам копії протоколів про обшук, або підтвердити з боку МВС про те, що таких протоколів не існує. Він так само нам відмовив. Тобто суддя, по суті, перейняв рішення на власний розсуд. Ми будемо оскаржувати всі ці рішення і дійдемо аж до Європейського суду». Слова суддям, які пояснили б своє рішення, журналісти не дали, як і можливості висловитись представникам Чоботаря.

«Подробности» зробили цього дня ще й реверанс у бік лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко: «Проиндексировать зарплаты и пенсии можно уже сейчас. Лидер фракции «Батькивщина» Юлия Тимошенко уверена, что у правительства уже сегодня есть необходимые для этого ресурсы. По ее подсчетам, только за январь-май бюджет перевыполнен почти на 21 миллиард гривен, а до конца года перевыполнение планируется на уровне от 40 до 60 миллиардов. Ранее в Кабмине заявляли, что проиндексировать зарплаты и пенсии возможно только лишь в декабре».

  «События» не перестають піарити свого власника Ріната Ахметова: «Полмиллиона мирных жителей Донбасса по обе стороны лини соприкосновения ежемесячно получают помощь Рината Ахметова». Аналогічні матеріали з’явились наICTV та СТБ. 

7 серпня, п’ятниця

«Інтер» розповів про те, що на Полтавщині мешканці виступили проти будівництва промислового кар’єру. Мовляв, за планами землевідведення на територію майбутнього кар’єру потрапляють 14 сіл, а це означає, що всіх місцевих доведеться виселити. Героєм-рятівником знову виявився улюбленець каналу Сергій Каплін: «Я три роки займаюся тим, що борюся за інтереси простих мешканців Полтавської області аби захистити їх від свавілля олігарха Костянтина Жеваго. Буде проведено ретельну експертизу. Буде перевірено кожну букву, кожну цифру у тих усіх довідках, які сьогодні дає обласна адміністрація, у довідках, які дає безпосередньо підприємство…»

«Україна» піарить лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка: «Повысить минимальную зарплату с 1200 до трех тисяч гривен требует от правительства лидер «Радикальной партии». Одновременно предлагает уменьшить единый социальный взнос и налог на доходы физических лиц до 15 процентов. Также Олег Ляшко настаивает на индексации пенсий и стипендий с учетом инфляции».

Тим часом ICTV вперше за тривалий час розкритикував олігарха Ріната Ахметова, Гуманітарний штаб якого ще попереднього дня хвалив: «Підприємство, підконтрольне Рінату Ахметову, припинили фінансувати з державного бюджету. Про це повідомила прес-служба СБУ. Проте не уточнила, якої саме компанії це стосується. Відомо лише, що зареєстрована вона на Донеччині, на підконтрольній бойовикам території. За даними Служби безпеки, підприємство не перереєструвалося за чинним українським законодавством, проте й далі отримувало гроші на державні закупівлі. Назву компанії силовики поки що не розголошують в інтересах слідства». Якщо перекласти чиновницьку мову в ефірі ICTV на зрозумілу людську, то стане зрозуміло, що підприємство Ахметова продовжує працювати на окупованій території і отримувати кошти з українського бюджету. Однак журналісти не розвинули тему, не пояснили глядачам, що загрожує Ахметову у разі доведення цих фактів, і, власне, не дали йому можливості відповісти на обвинувачення.

Натомість «Україна» цю новину замовчує і вкотре співає оду олігарху: «Жители наиболее отдаленных сел Ясиноватского района Донецкой области получили гуманитарную помощь от штаба Рината Ахметова».

Тим часом ICTV дозволив собі оціночні судження у матеріалі про посадовців, які перевищують швидкість: «Ганебна і зверхня поведінка деяких українських чиновників, особливо зараз, коли в країні війна, викликає відразу. Сьогодні в Мережі чергове відео з розв'язною та нахабною поведінкою чиновника, якого посміли зупинити за перевищення швидкості правоохоронці…»

8 серпня, субота

Цього дня телеканали пошкодували своїх глядачів і випустили в ефір лише два матеріали з ознаками замовності. «Інтер» пропіарив Олега Тягнибока під час похоронів бійця бригади «Карпатська Січ» Данилом Касьяненком. «Він завершував бойове чергування на висоті «джокер» коло Донецького аеропорту, коли практично вже в момент ротації розірвалася ворожа міна. Вічна тобі пам'ять друже, Герої не вмирають!» — сказав лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Канал «Україна» продовжила оспівувати благодійність свого власника Ріната Ахметова: «Это Даша. Ей установили оклюдер неделю назад. Если бы мама не запрещала багать, девочка уже и забыла бы об операции. Это также помощь Гуманитарного штаба Рината Ахметова. Родители не справились бы сами. Они переселенцы — семье пришлось переехать из Донецка в Охтырку».

ВИСНОВКИ

Українські журналісти уникають складних тем, в яких потрібно розібратись, аби пояснити ситуацію глядачеві. Незважаючи на гучний скандал навколо Кременчуцького НПЗ, аудиторія більшості центральних телеканалів залишилась в інформаційному вакуумі. Всю інформацію доводилось черпати лише з випусків ТСН, де журналісти активно порушували усі можливі стандарти професії, аби відстояти інтереси свого власника. Але навіть їхні упереджені пояснення були недоступні для сприйняття. Колегам варто попрацювати над explanatory journalism (журналістика, яка пояснює процеси, а не лише їх описує. — Прим. І. А.), бо інакше вони втратять свого глядача, який не розуміє бюрократичної тяганини і заскладних термінів та пояснень. Загалом впродовж тижня ми нарахували 35 матеріалів з ознаками замовності. Цього разу перше місце за кількістю «джинси» поділили «Інтер» та «Україна» — по десять сюжетів з ознаками замовності. Їх майже наздогнав «1+1» (7), далі у рейтингу ICTV (6) та СТБ (2). Новини «UA:Першого» та «5 каналу» залишились чистими. Щоправда, пояснень скандалу навколо НПЗ їхні глядачі також не отримали. 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скрін-шот 1+1
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12362
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду