Компліменти й удари в спину Коломойському

Компліменти й удари в спину Коломойському

5 Квітня 2015
11959

Компліменти й удари в спину Коломойському

11959
Більшість телеканалів не спромоглися збалансовано висвітлити ситуацію з «Укртранснафтою» та відставкою голови Дніпропетровської ОДА. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах каналів «Інтер», «1+1», СТБ, ICTV, «Україна», 5-й та Перший національний 23-28 березня 2015 року.
Компліменти й удари в спину Коломойському
Компліменти й удари в спину Коломойському

Як і попередній тиждень, цей минув під знаком Коломойського. Навіть дужче, ніж на минулому тижні, телеканали розділились на активних прибічників, нищівних критиків і тих, хто воліє не згадувати про Коломойського зайвий раз. Це розшарування призвело до того, що глядачі не мали змоги отримати повної і збалансованої картинки та зробити власні висновки про те, що зробив дніпропетровський губернатор, чому він іде й хто приходить йому на зміну. Вони мали на вибір або демонізований, або ідеалізований образ Коломойського, супроводжуваний вибраними фактами та коментарями на підтвердження лише однієї точки зору.

23 березня, понеділок

Конфлікт довкола «Укртранснафти» та «Укрнафти» набирає обертів.  Напередодні ввечері озброєні люди, що в приватних розмовах називались бійцями дніпропетровського батальйону «Дніпро-1», почали будувати огорожу біля «Укрнафти». «1+1» не повідомив про це ані слова, натомість «Інтер» зробив саме на цьому аспекті наголос. Звинувачують Коломойського вустами політкоментатора Володимира Фесенка: «Не всі представники двох батальйонів «Дніпро» воюють на Донбасі. Судячи з різних повідомлень, частина цих людей використовується в Дніпропетровській області в інтересах керівництва обласної державної адміністрації. І тому вони цих людей можуть використовувати і в Києві». Оцінити достовірність джерел, на які спирається Фесенко, неможливо, а сам політкоментатор не належить до людей, які мають безпосередній доступ до інформації про місця дислокації військових з’єднань.

Про ситуацію навколо «Укрнафти» «Подробности» розповідають з оцінковими судженнями, порушуючи стандарт відокремлення фактів від коментарів: «Тем временем руководство "Укрнафты" не сдается. И в который раз через суд пытается избавиться от представителей своего собственника "Нафтогаза" в аукционном комитете. Просит Окружной админсуд Киева исключить их из состава комитета по продаже нефти и газового конденсата. Это не удивительно. После их появления группе "Приват" стало сложно купить нефть по выгодным ценам для себя и невыгодным для государства». ICTV також дозволяє собі оцінкові судження в описі ситуації, а також залучає для критики Коломойського екс-регіонала Олександра Онищенка: «То есть, он (дает) понять этим самым, что ему наплевать на то, что происходит у нас в стране. Наплевать на власть. То есть, полное безразличие к всему. На сегодняшний день он показывает то, что есть только один царь, есть один король – это Коломойский, которому все дозволено, и который может делать все».

СТБ, окрім критики з уст політкоментатора Юлія Корольчука та експерта з тем нафти та газу Сергія Куюна (чия близкість до групи Єремєєва на вказана), також робить необґрунтовані припущення щодо «Укрнафти»: «Вочевидь, керівництво "Укрнафти" врахувало досвід "Укртранснафти" і у такий спосіб вирішило убезпечитись від можливих кадрових рішень, на які держава і так має право. Наприкінці тижня наглядова рада прибрала з "Укртранснафти" людину Ігоря Коломойського. Ця компанія, яка займається транспортуванням нафти, щодня платила структурам "Привату" 2,5 мільйони гривень за збереження державної нафти».  Ні на «Інтері», ні на СТБ, ні на ICTV позиції Коломойського немає.

«1+1» намагається захистити заступників дніпропетровського губернатора, яких СБУ запідозрила у причетності до фінансування незаконних збройних формувань: «Заява Наливайченка викликає подив людей, які розуміються на злочинних угрупуваннях. Народний депутат Антон Геращенко заявляє: для таких звинувачень потрібні серйозні і вагомі докази». Автор сюжету Олександр Загородний надав слово близьким до Коломойського позафракційним народним депутатам Борису Філатову та обвинуваченому Андрію Денисенку: «Народний депутат Андрій Денисенко називає заяву Наливайченка неадекватною та божевільною. Каже, навпаки, це працівники СБУ «кришують» контрабанду алкоголю та цигарок із зони АТО». Таким чином, «1+1» виправдовує підозрюваних беззастережно. І не лише Денисенка, але й Дениса Гордєєва, якого підозрюють в убивстві офіцера СБУ. Вбивство, втім, Загородний називає «трагедією», не наводячи жодних деталей.

«Інтер» і «Україна», натомість, спеціально добирають аргументи проти Денисенка. Наприклад, «Інтер»: «Валентин Наливайченко демонстрирует видео, изъятие оружия у одного из соучастников убийцы офицера СБУ. На пути у правоохранителей встают люди в камуфляже и среди них в гражданском народный депутат Андрей Денисенко».

У матеріалі Загородного також уперше за весь час на «1+1» з’являється згадка про викраденого місяць тому дніпропетровського чиновника Олександра Величка (цю історію активно розкручували ЗМІ, близькі до «Опозиційного блоку». Філатов наголошує, що «Корбана та Олійника справді допитували у справі викрадення громадянина Величка минулої п'ятниці, але жодних звинувачень їм тоді ніхто не пред’являв». Необхідного бекґраунду – хто такий Величко, за яких обставин його викрали і чим усе закінчилось, - Загородний не надає.

Далі в повідомленні про те, що четверо нардепів вийшли з фракції «Блоку Петра Порошенка», «1+1» іще раз критикує заяву Наливайченка зі звинуваченням на адресу Геннадія Корбана та Святослава Олійника: «Депутати заяву Наливайченка називають провокативною і переконані: вона з’явилася на вимогу Президента Петра Порошенка для дестабілізації державної влади в регіоні». Крім того, «1+1» вперше за весь період президентства Петра Порошенка дозволив собі відкриту та безпосередню критику глави держави – з посиланням на нардепа Віталія Купрія: «Народний депутат Віталій Купрій також назвав 10 пунктів невиконаних передвиборчих обіцянок Президента, що змусили його вийти з фракції. Серед них: не розслідування злочинів режиму Януковича, провал реформи правоохоронних органів та не створення антикорупційного бюро, покривання не фахового керівництва Генштабу, держради в СБУ, криза на валютному ринку, не продаж власного бізнесу, порушення міжнародних зобов’язань України перед ЄС». Порошенкові або його прибічникам відповісти на ці закиди не дали.

Корбан у сюжеті «1+1» звинувачує представників «Опозиційного блоку»: «Сегодня лично на меня есть порядка 8 уголовных дел. А вот, например, на Вилкула нет ни одного, наверное, это показатель. На Бойка нет ни одного, ни в СБУ, ни в прокуратуре, ни в МВД». Проте згадуваним політикам також не надали слова.

5 канал і далі дуже стримано та небагатослівно висвітлює події, що стосуються конфлікту між Петром Порошенком та Ігорем Коломойським. У випуску о 19.00 – мінімум інформації:  «Арсен Аваков дав 24 години охоронним структурам привести свою діяльність у відповідність до норм законодавства А олігархів міністр попередив – особистої охорони зі зброєю у них більше не буде. Така реакція міністра внутрішніх справ на появу камуфльованих чоловічків в будівлі "Укрнафти"».  А про те, що у президентській фракції поменшало нардепів, 5-й у цьому випуску  новин промовчав.

24 березня, вівторок

Боротьба за «Укрнафту» цього дня вщухла (зокрема, ICTV зробив парадоксальний «репортаж» із-під офісу компанії, щоб розповісти, що там нічого не відбувається). СТБ, переповідаючи заяву міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про неприйнятність приватних армій, з недостовірним посиланням говорить про Коломойського: «За словами фахівців та нардепів, в обох цих державних підприємствах присутні приватні інтереси олігарха Ігоря Коломойського, що їх той заповзято захищає від держави».

Жорстка критика на адресу Коломойського в контексті «Укрнафти» лунає в новинах «України»: «Своими действиями днепропетровский губернатор явно намекает: подпускать к выстроенной им четкой вертикали кого-либо, в том числе и государство, он не намерен. Парадокс заключается в том, что в «Укрнафте» Коломойский и его группа «Приват» не имеют контрольного пакета акций. А в «Укртранснафте» вообще ни одной акции. При столь скромной статистике за счет чего скандальному бизнесмену удавалось руководить этими стратегическими огромными компаниями? «События» попытались разобраться». Не до речі згадали в цьому матеріалі навіть сумнозвісну розмову Коломойського з пранкером, який представився Павлом Губарєвим.

В ефірі «України» Коломойського жорстко критикував й Олег Ляшко: «І коли я з ним (Коломойським, - ТК) зустрічавсь, він мені запропонував величезні гроші за те, щоб я взяв його людей в список. Коли я відмовився, то він мене на своїх «плюсах» мочив кілька місяців і я думаю, що це і сказалось на моєму рейтингу. Але мене рейтинги не цікавлять, коли йдеться про інтереси країни. Я стверджував і стверджую, що олігархи - це не менше зло для країни, ніж російська агресія. Усі олігархи. Згадайте зізнання Коломойського, що він по 5 млн. доларів Кучмі і Пінчуку носив хабарів, щоб безплатно приватизувати, фактично вкрасти, державу власність. Ця державна власність має повернута бути назад. І всі олігархи, які обкрадали країну, мають за це відповідати».

«Інтер» другий день поспіль коментує вихід чотирьох народних депутатів із фракції «Блоку Петра Порошенка». Цього разу «правильні» думки висловлюють політкоментатори Вадим Карасьов і Віталій Бала, називаючи вагому роль Коломойського в обороні Дніпропетровщини міфом. Без відповіді Коломойського та згадуваних нардепів  обійшлися знову. 

25 березня, середа

Ніч із вівторка на середу принесла розв’язку: Ігор Коломойський написав заяву про відставку. А ввечері «1+1» проводжав свого власника з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації відразу трьома хвалебними матеріалами.

Герої першого – заступники Коломойського Геннадій Корбан і Святослав Олійник. Корбан також подав у відставку. Корбан «зазначив, що залишає область із рекордним профіцитом бюджету у 2,8 млрд. гривень. Але головне досягнення – це безпека жителів». Він багатослівно описує досягнення команди Коломойського в Дніпропетровську: «Мы воевали, не имея оружия, не имея ничего – и при этом нам надо было отражать террористов и готовить армию к войне. Мы месяцами жилы в кабинетах. Мы не проводили тендеры, когда заправляли танки, закупали все необходимые запчасти, продовольствие и снабжение. Мы не забудем, что здесь наша команда похоронила несколько сот наших товарищей, отдавших жизнь, чтоб изменить нашу страну. Нам не верят, что мы вступили в конфликт ради принципов, а не ради денег. Что же, мы не держимся за власть. Мы не хотим участвовать в заговоре чиновников против собственного народа. Мы решили выйти из власти, чтобы теперь ничто не ограничивало наши возможности критиковать и вскрывать больные проблемы и нарывы государства». Далі нардеп Борис Філатов говорить: «В Днепропетровской области есть проблема мафиозного клана Вилкулов, которые полностью Кривой Рог под себя подмяли и чувствуют себя очень хорошо». Однак ні мерові Криворо Рогу Юрієві Вілкулу, ні його синові – нардепу Олександру Вілкулу правом на репліку скористатися не пощастило.

(Зауважмо, що «Інтер», навпаки, надав слово Вілкулу, який неконкретно звинувачує команду Коломойського: «Сейчас многие из команды Коломойского побежали, то есть пакуют чемоданы, деньги вывозят, перерегистрируют собственность, особенно отнятую рейдерским путем на какие-то подставные фирмы из других регионов». З’ясовувати, про кого говорить нардеп, не стали, як і надавати слово Коломойському чи комусь із його команди.)

Другий сюжет «1+1» – про Коломойського особисто: «Коломойський став першим із бізнесменів, що погодився стати губернатором. Показово, що інші багатії Олександр Ярославський, Рінат Ахметов, чиї імена називали серед можливих очільників сусідніх областей, таких посад не забажали», «Жорстка позиція одразу переросла в особисте протистояння Путіна та Коломойського. Той почав забирати бізнес очільника Дніпропетровщини в Росії та Криму. Слідчий комітет Російської Федерації відкрив проти Коломойського чимало кримінальних справ та навіть виніс рішення про заочний арешт. Дніпропетровщина агресору швидко відповіла. В області одразу придушили будь-які прояви сепаратизму». І так далі: Коломойський постає в цій історії абсолютно бездоганним.

І третій матеріал – із наголосом на тому, що Коломойський є ворогом Кремля:  «Росія замітає в себе український слід. В Федерації збираються відібрати в Ігоря Коломойського акції компанії «Evraz». Український бізнесмен володіє частиною пакету цього гірничо-металургійного велетня вже не перший рік. Сама компанія входить до переліку найбільших виробників сталі в світі та, серед інших, контролюється олігархом Романом Абрамовичем. Наскільки велика в ній частка Коломойського, перевіряють прокуратура і Слідчий комітет Російської Федерації. Роблять це начебто за поданням депутатів Держдуми. Все знайдене збираються заарештувати. Так із чужою власністю Росія вчиняє не вперше. Під арештом там вже є майно Коломойського. Це, наприклад, офіс у Москві та оздоровчий комплекс у анексованому Криму». Зауважмо, що в такий спосіб «1+1» не лише створює власникові образ мученика та жертви російського свавілля, але й ненав’язливо повідомляє глядачів про наявність у Коломойського бізнес-інтересів у Росії. Раніше про це мало хто знав.

З-поміж телеканалів за Коломойським більше ніхто не сумував. СТБ, порушуючи стандарти балансу думок та відокремлення фактів від коментарів, говорить про «оборудки» Коломойського: «Колишній журналіст, а тепер депутат Сергій Лещенко давно стежить за оборудками Коломойського. Сьогодні він оприлюднив запис телефонної розмови олігарха з керівником "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим. Ще у вересні "Нафтогаз" збирався відключити одне з підприємств Коломойського за несплату рахунків. Олігарх подзвонив керівнику "Нафтогазу" і у брутальній формі пригрозив всіх захопити». Позиції вже колишнього губернатора в матеріалі не було. Також не акцентується на питанні, звідкіля у народного депутата запис телефонної розмови?

Доволі різко про причини відставки Коломойського вперше заговорив 5 канал.

«Україна» з нагоди відставки Коломойського знов нагадала про історію з викраденням Олександра Величка – переповівши версію самого Величка й не надавши слово обвинуваченим у викраденні: «Напомню, 25 февраля 2014 года директор департамента корпоративных прав Днепропетровского горсовета – Александр Величко – поехал на прием к заместителю губернатора Игоря Коломойского Геннадию Корбану. Связь с Величко в обладминистрации пропала,  и воочию его больше никто не видел. Потом в интернете появилось видеообращение: в нем чиновник горсовета обвинил Корбана в своем похищении. Если Александр Величко вернется в Украину и лично назовёт фамилию заказчика своего похищения – СБУ гарантирует ему безопасность».

26 березня, четвер

«1+1» не припиняє вихваляти свого власника та його команду. Розповідаючи про представлення нового голови ОДА Валентина Резниченка, наголос роблять на вдячності Петра Порошенка Ігореві Коломойському: «Перш ніж вручити посвідчення Валентину Резніченку, Президент подякував Ігорю Коломойському, попередньому губернатору, і всій його команді за те, що їм вдалося зробити за цей рік. Він сказав, що за ці питання, за цю кризу, в яку потрапила Україна рік тому, за її вирішення бралися багато команд, але впоралася тільки дніпропетровська. Також Президент підкреслив, що в його рішенні змінити очільника Дніпропетровської області немає нічого персонального…». У цьому ж випуску – панегірик на адресу Геннадія Корбана, який, щойно звільнившись із посади заступника голови ОДА, вже позиціонується як доброчинець.

На СТБ нарешті процитували Коломойського: «Володимир БОЙКО, ведучий: Коломойський визнав, що з ним непросто працювати, і що на місті Порошенка звільнив би себе вже давно.

Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ, колишній керівник Дніпропетровщини: «Я и моя команда не всегда были правы. Наша общественная деятельность и наша чиновничья деятельность иногда входили в противоречия друг с другом. И по большому счету, господин Президент закрывал долгое время на это глаза». Інші канали говорили про зміну влади в Дніпропетровській області доволі сухо, а Перший національний резонно зосередився на постаті нового, а не колишнього голови ОДА.

27 березня, пятниця

«Інтер» і «Україна» «добивають» Геннадія Корбана історією з викраденням Олександра Величка. «[Величко] Во всем обвиняет - теперь уже экс-заместителя Днепропетровского губернатора Геннадия Корбана. Говорит - ему чудом удалось убежать и сейчас он и его семья в безопасности. Где именно - не сообщает», - йдеться в «Подробностях». Самого Корбана «Інтер»» до коментування не залучає, натомість бере саме той шматок його інтерв’ю російському виданню «Медуза», який начебто свідчить про готовність екс-чиновника порушувати закон:

«Геннадий КОРБАН: "Порошенко и вся его кумовская клика боятся нас. Сегодня Порошенко превратился в Шерхана, "Народный фронт"- это стадо волков, которых он "разводит"как хочет. Бандерлоги - это депутаты. Рыжие собаки - это русская террористическая агрессия. Себя же мы воспринимаем больше как ангелов-хранителей Маугли. Мы как Каа, Балу и Багира всегда заботились о нем. "Маугли - это народ Украины".

Корреспондент: Почему конфликт начался именно сейчас?

Геннадий КОРБАН: "Шерхан вышел на охоту. Если раньше он был не настолько силен, агрессивен, ему не нужно было столько пищи, то сейчас он начал питаться", - говорит Геннадий Корбан".

Корреспондент: Говорят, что ваша команда действовала методами 1990-х. Вы согласны?

Геннадий Корбан: "Я так отвечу: когда был тяжелый период, мы принимали нестандартные решения"».

СТБ висвітлив звинувачення Величка нейтрально, а решта каналів, серед яких і «1+1», просто їх проігнорували. Загалом позиція Корбана у відповідь на заяву Величка в теленовинах не прозвучала.

28 березня, субота

Цього дня  у Дніпропетровську команда Коломойського провела прощальний мітинг, який, звісно ж, був докладно описаний на «1+1». «Мы стали личными врагами Путина, хотя могли спокойно договорится с агрессором и проживать миллионы где-нибудь в Швейцарии. […] Здесь наши алтари, здесь наши церкви, здесь наши синагоги и наши мечети. И все враги нашей страны должны зарубить это у себя на носу. Слава Украине!», - процитував канал Бориса Філатова. І Корбана: «Я хочу сказать, что мы остаемся с вами. Мы будем осуществлять общественный контроль, мы будем вместе с вами строить Украину будущего». Зауважмо, що останні слова, з огляду на партію «Україна майбутнього», очолювану екс-заступником Коломойського Святославом Олійником, можуть сприйматись як прихована політична реклама.

Далі у випуску «ТСН» було ще одне включення з дніпропетровського мітингу. Цього разу глядачі почули захоплені коментарі людей, що прийшли на захід: «Жінка: «Высказать свою благодарность команде Игоря Коломойского за то, что этот год мы спокойно прожили в городе и, надеемся, будем так же жить дальше».

Жінка: «За то, что мы спокойно здесь живем, что у нас здесь нет «ДНР», «ЛНР», что мы спокойно ходим на работу, ездим автобусами». І знов – коментарі Філатова й Корбана, які сказали те саме, що в першому сюжеті, тільки іншими словами.

Безперечно, мітинг у Дніпропетровську – непересічна подія, як і команда Коломойського – непересічні люди. Однак на стільки уваги і стільки синхронів, що не містять жодної корисної та важливої для аудиторії інформації, вони цього дня не заслуговували – принаймні, в загальнонаціональному телепросторі. «Інтер» і «Україна» повідомили про проведення мітингу стисло, ICTV не згадав про нього взагалі, а 5-й у випуску новин о 19-й примудрився повідомити про мітинг, не згадавши ні Коломойського, ні його колишніх заступників.

Насамперед через гострий конфлікт навколо «Укрнафти» та «Укртранснафти» кількість матеріалів з ознаками замовності в теленовинах зросла. Впродовж тижня ми зафіксували в новинах центральних телеканалів 64 підозрілих матеріали, з них 23 стосуються Ігоря Коломойського та його команди ("1+1" - 9, "Інтер" - 3, "Україна" - 5, СТБ - 4, ICTV - 2). Інші теми розподілились так:

 

23.03

На «Інтері» - сюжет проти Миколи Княжицького та один проти уряду Яценюка ;  3 піар-матеріали «Опозиційного блоку»: один на «Інтері» і два на каналі «Україна». Рекламний сюжет про Буковель на «1+1». Не обійшлось і без оди Ахметову в «Событиях» каналу «Україна»

7

24.03

На «Інтері» один матеріал із незбалансованою критикою уряду, один  проти Миколи Княжицького; на «Україні» - два піар-матеріали про Ріната Ахметова: про діяльність гуманітарного штабу та  і ПАТ «Запорізький завод феросплавів».

5

25.03

Розповідаючи про арешт голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського, «Інтер» залучив до коментування своїх традиційних спікерів Сергія Капліна, Вадима Рабиновича та Миколи Томенка. Усі синхрони були спрямовані проти уряду Яценюка, якому висловитись не дали. Аналогічна ситуація на каналі «Україна» (коментар Рабиновича)

Також в ефірі «Інтера» та каналу «Україна» - по одному піар-матеріалу «Опозиційного блоку», не обійшлись «События» без похвали Рінату Ахметову

4

26.03

«1+1» рекламує компанію Коломойського МАУ, «Інтер» та «Україна» - «Опозиційний блок», представники якого роблять припущення щодо дострокових парламентських виборів. «Інтер» активно грає проти «Народного фронту». У цьому випуску –  два критичні матеріали: один проти Яценюка, один – проти Мартиненка. ICTV та «Україна» піарять компанію Ріната Ахметова ДТЕК, СТБ – «Банк Кредит Дніпро» Віктора Пінчука. Також традиційно в ефірі «Событий» - ода гуманітарному штабу Ріната Ахметова. Також цього дня компанія WizzAir заявила про вихід з українського авіаринку. «1+1» повідомив про це сухо, ICTV звинуватив Коломойського у тому, що лоукости виходять із ринку авіаперевезень, на давши змоги відповісти.  «Інтер» пішов іще далі – звинуватив у монополізації ринку компанію Коломойського МАУ і побудував навколо цього майже весь матеріал. Коментував цю ситуацію іще один постійний спікер «Інтера» - нардеп Борислав Береза. Виправдатись компанії МАУ не дали.   

11

27.03

В ефір цього дня вийшло 5 піар-матеріалів «Опозиційного блоку»: два на «Інтері» та три на каналі «Україна». «События» рекламували компанію свого власника «Метінвест» та гуманітарний штаб. ICTV дав корпоративний піар-матеріал про Леоніда Кучму, «Інтер» - про Дмитра Фірташа, а також знов безпідставно дав слово нардепу Бориславу Березі. Також в ефірі «Подробностей» з’явився ще один матеріал проти Миколи Княжицького з порушенням професії.

11

28.03

На «Інтері» Андрій Єрмолаєв, наближений до власника каналу Сергія Льовочкіна, та «Опозиційний блок». У новинах «України» - Рінат Ахметов.

3

 

Загалом тенденції попереднього тижня збереглися: підвищена увага до конфлікту між владою й Коломойським, піар «Опозиційного блоку» в новинах «Інтера» та «України», різка критика «Народного фронту» на «Інтері», корпоративна джинса та вихваляння власників. Попри те, що в телеефірі можна почути різні думки та точки зору, майже жоден телеканал не висвітлює ключових політичних подій у країні за стандартами: навіть у випадку Першого національного та 5-го, що не мають тематичних цензурних обмежень, є питання до дотримання стандарту повноти.

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
dt.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11959
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду